Аутор Тема: Теза о досељавању "словенских Саса" на Балкан током средњег века  (Прочитано 8498 пута)

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Теза о досељавању "словенских Саса" на Балкан током средњег века
« Одговор #40 послато: Јул 23, 2018, 06:07:30 поподне »
Једном приликом сам чула од особе која ради у нашем архиву, да ако ме интересује нешто  док су Турци владали, напишем мејл турском архиву, да хоће да пошаљу мејлом тражене податке . Нисам пробала, тако да не знам да ли је ово тачно.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Теза о досељавању "словенских Саса" на Балкан током средњег века
« Одговор #41 послато: Јул 23, 2018, 11:09:11 поподне »
Једном приликом сам чула од особе која ради у нашем архиву, да ако ме интересује нешто  док су Турци владали, напишем мејл турском архиву, да хоће да пошаљу мејлом тражене податке . Нисам пробала, тако да не знам да ли је ово тачно.

Ја рачунам да су ти дефтери давно публиковани и да их само треба пронаћи. Дакле, дефтери за Сер, Солун, Драма, ...
У сваком случају ја бих покушао са том мејл комуникацију ако ми пошаљете ту мејл адресу.
Већ дуже времена се једна стручна особа, из нашег краја, спрема да обиђе турски архив, али дотад.
У сваком случају хвала!
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Теза о досељавању "словенских Саса" на Балкан током средњег века
« Одговор #42 послато: Јул 26, 2018, 11:03:31 поподне »
Ја рачунам да су ти дефтери давно публиковани и да их само треба пронаћи. Дакле, дефтери за Сер, Солун, Драма, ...
У сваком случају ја бих покушао са том мејл комуникацију ако ми пошаљете ту мејл адресу.
Већ дуже времена се једна стручна особа, из нашег краја, спрема да обиђе турски архив, али дотад.
У сваком случају хвала!
Немам мејл, али сам нашла страну која ће можда значити
http://hazine.info/basbakanlik-arsivi/ где има неки мејл. Ако будем сазнала у међувремену послаћу Вам поруку.
Поздрав

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Теза о досељавању "словенских Саса" на Балкан током средњег века
« Одговор #43 послато: Јул 28, 2018, 12:04:39 пре подне »
Немам мејл, али сам нашла страну која ће можда значити
http://hazine.info/basbakanlik-arsivi/ где има неки мејл. Ако будем сазнала у међувремену послаћу Вам поруку.
Поздрав

Hvala !
Evropa je jedna velika porodica.