Аутор Тема: Крајишници-Михољдан  (Прочитано 673 пута)

Ван мреже Барјактаревић

• Шегрт
  • Поруке: 92
Крајишници-Михољдан
« послато: Април 12, 2020, 10:56:45 пре подне »
Замолио бих све који су поријеклом из Крајине и славе Михољдан да то напишу у коментару. Ја сам поријеклом са Змијања (око Змијања - Доња Слатина(Рибник). Презивам се Барјактаревић и славим Михољдан. Нисам тестиран. Не знам ништа даље о поријеклу од Доње Слатине. Хвала унапред.

Ван мреже Барјактаревић

• Шегрт
  • Поруке: 92
Одг: Крајишници-Михољдан
« Одговор #1 послато: Новембар 29, 2020, 03:15:34 поподне »
Као што је познато Михољдан је слава која се претежно среће како у области босанске Крајине тако (помало) и у областима некадашње војне крајине са стране АУ монархије. Када кажемо Михољдан и породице које га славе већина нас се "хвата" за Кључ/Рибник јер се ту налази мало већа групација свечара. У овој теми (ако већ није била оваква тема) требали би да пишемо презимена породица које славе Михољдан и области у којима живе не обазирајући се само на Крајину. Па ето да започнем са Рибником а ко буде проналазио , или ко већ зна још неке породице нек' напише.
Рибник: Дакић, Јефтић, Вртунић, Ђукић, Вулин ( из Рибника отишли на Мањачу), Барјактаревићи ( иако се не налазе у књизи Поуње у Босанској Крајини гдје Карановић набраја припаднике овог рода)....

Ван мреже Андрић

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 255
  • И2-ПХ908
Одг: Крајишници-Михољдан
« Одговор #2 послато: Новембар 29, 2020, 03:26:45 поподне »
Породица из Рибника који слави Михољдан мени ту падају напамет Валани ...