Аутор Тема: Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака  (Прочитано 2687 пута)

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака
« послато: Фебруар 24, 2017, 11:27:03 поподне »
Прочитао сам данас да је остала у рукопису књига "насеља и порекло становништва" која обрађује Санџак, а писао ју је Љуба Павловић који је урадио већ неколико књига из те серије. Да ли ико има идеју где би се могао тражити тај рукопис?

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака
« Одговор #1 послато: Март 06, 2017, 07:41:33 поподне »


нашао сам где се налази рукопис са све адресом  ;) као што пише, постоји пет "школских" свесака за пет срезова

да ли би удружење могло да се ангажује да се дође до ових свесака, пошто се ради буквално о необјављеној књизи из серије "Насеља и Порекло Становништва" и можда да се на неки начин објаве ако не физички онда барем на сајту "Порекла"? мислим да би то била сјајна ствар!

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака
« Одговор #2 послато: Март 06, 2017, 07:51:39 поподне »


нашао сам где се налази рукопис са све адресом  ;) као што пише, постоји пет "школских" свесака за пет срезова

да ли би удружење могло да се ангажује да се дође до ових свесака, пошто се ради буквално о необјављеној књизи из серије "Насеља и Порекло Становништва" и можда да се на неки начин објаве ако не физички онда барем на сајту "Порекла"? мислим да би то била сјајна ствар!

Ово је крај Ваљева звани "Пети Пук". Знам неке људе тамо - могу да им кажем да нам среде ово  8)

Шалим се, хвала Ђорђе, било би одлично кад бисмо могли скенирати то!

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака
« Одговор #3 послато: Март 06, 2017, 08:02:40 поподне »
то би било сјајно

Ван мреже reziser

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Љубомир Павловић - порекло становништва Санџака
« Одговор #4 послато: Јул 13, 2018, 11:24:32 поподне »
Izvinite sto pitam,da se slucajno nije odmaklo sta sa ovom pricom ili sve po starom?