Аутор Тема: Новинарски текстови о генетици  (Прочитано 347604 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #900 послато: Јун 15, 2018, 02:02:59 поподне »
Ћосовић је месецима троловао у једној групи на ФБ ("Наука узвраћа ударац Деретићу") са својим текстовима у којима је "доказивао" несрпство Црногораца на сајту portanalitika.me. Приметио сам да им је на крају дојадило да га суптилно или мање суптилно тамо прозивају, па је из групе избачен, а он се одмах пожалио ФБ пријатељима на "дискриминацију" (видео сам скриншот те његове поруке).  :)

Па сада "предаје" на "Бошњачком ДНК пројекту"...

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #901 послато: Јун 15, 2018, 02:19:35 поподне »
Треба упадати на дукљанске странице и деконструисати њихове будалаштине, једну по једну. Нападати их њиховим аргументима, што је најбитније. Дакле, ако они тврде да Срби који припадају различитим хаплогрупама не припадају истом народу, онда нек то исто важи и за Црногорце. Ако они кажу да је услов припадности одређеној нацији континуитет етнонима и да Србин није онај чији се преци нису у континуитету од Немањића изјашњавали Србима, онда нека то исто важи и за Црногорце, јер се до 20. вијека ниједан Куч, Пипер, Бјелопавлић, Дробњак нити Паштровић није тим именом називао.
Што се генетике тиче, па ту имате најјачи аргумент, искористите га. Објасните им да су аутосомалне разлике између Срба из Србије из ЦГ скоро непостојеће, да се исте хаплогрупе и у скоро истом проценту јављају и међу једнима и међу другима.

Доста је гуслања и цитирања Матије Бећковића, дајте мало да их аргументима сједнемо на мјесто. Њихов конвертитски идентитет је јак као кућа од шибица, он нема иза себе чврст идентитетски темељ као што је ислам код Бошњака.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #902 послато: Јун 15, 2018, 02:20:11 поподне »
Па сада "предаје" на "Бошњачком ДНК пројекту"...

Охохо, значи "унапређен" је.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #903 послато: Јун 15, 2018, 02:54:14 поподне »
Ћосовић је месецима троловао у једној групи на ФБ ("Наука узвраћа ударац Деретићу") са својим текстовима у којима је "доказивао" несрпство Црногораца на сајту portanalitika.me. Приметио сам да им је на крају дојадило да га суптилно или мање суптилно тамо прозивају, па је из групе избачен, а он се одмах пожалио ФБ пријатељима на "дискриминацију" (видео сам скриншот те његове поруке).  :)

Шта сам приметио на овој страници, а присутно је код многих историчара, с којима сам разговарао (моји бивши професори, колге...), да ову "нашу причу" повезују са Еугеником. А свему је заслужан овакав дилетантизам појединаца.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #904 послато: Јун 15, 2018, 04:35:52 поподне »
Шта сам приметио на овој страници, а присутно је код многих историчара, с којима сам разговарао (моји бивши професори, колге...), да ову "нашу причу" повезују са Еугеником. А свему је заслужан овакав дилетантизам појединаца.

Заслужно је и то, али и неки одбрамбени став који се одмах заузима са њихове стране, предрасуде и потцењивање, чак и када им се разумно све око генетичке генеалогије објасни. Ваљда због "етикетирања" (норманска, словенска хаплогрупа, итд.), шта ли, пошто то смета њиховом "космпополитском" духу?  ::) Није то случај само код историчара, у много већој мери чини ми се да је присутан код археолога (не свих). Мислим да је то само резултат снобизма тих персона, и повезивања свега националног са фашизмом. Као што сам већ нагласио на другим темама, чим се помене "порекло становништва" њима се упали црвена лампица и целу причу врло незналачки и са неразумевањем несвојственим научничком уму (којим се они диче) одбацују и смештају у домен "лудака, фашиста" и слично. Међутим, то је већ крупнији друштвени проблем од генетичке генеалогије, у рангу са аутохтонистичким проблемом (само су ови "академици по имену а не по правој ширини знања" друга страна те медаље).
« Последња измена: Јун 15, 2018, 04:37:46 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #905 послато: Јун 15, 2018, 05:20:08 поподне »
Историчар Ћосовић је свој став о генетском поријеклу народа на Балкану написао у новинама с пуно аргументације и без увреда. Ред би било не вријеђат човјека него, у истим новинама, упутити своје мишљење, односно резултате свога истраживања, свакако без увреда.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #906 послато: Јун 15, 2018, 05:30:47 поподне »
Историчар Ћосовић је свој став о генетском поријеклу народа на Балкану написао у новинама с пуно аргументације и без увреда. Ред би било не вријеђат човјека него, у истим новинама, упутити своје мишљење, односно резултате свога истраживања, свакако без увреда.

Као прво Ћосовић није историчар, већ је аматер-ентузијаста, који не барата основним појмовма генетичке генеалогије, а посебно не методологијом у историјској науци. То се види по томе како селективно користи изворе или их не користи. Очито има једну жељу, да прикаже посебност црногорског у односу на српски народ. По свему судећи се ради о дилетанту, жељног пажње, који науку користи у дневно-политичке сврхе. Зато, колико се год трудио, у научним круговима ће остати "квази"...
« Последња измена: Јун 15, 2018, 05:36:11 поподне Милош »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #907 послато: Јун 15, 2018, 05:36:47 поподне »
Као прво Ћосовић није историчар, већ је аматер-ентузијаста, који не барата основним појмовма генетичке генеалогије, а посебно не методологијом у историјској науци. То се види по томе како селективно користи изворе или их не користи. Очито има једну жељу, да прикаже посебност црногорског у односу на српски народ. Очито се ради о делетанту, жељног пажње, који науку користи у дневно-политичке сврхе. Зато, колико се год трудио, у научним круговима ће остати "квази"...

Ја се припремам да му реплицирам на Бошнјачком ДНК пројекту али, наравно, без увреда јер он има право да истиче посебност народа коме припада.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #908 послато: Јун 15, 2018, 05:44:07 поподне »
Ја се припремам да му реплицирам на Бошнјачком ДНК пројекту али, наравно, без увреда јер он има право да истиче посебност народа коме припада.

Није ствар у томе да ли има право, него да ли пласира лажи или не, а пласира их и то по Гебелсовом принципу: хиљаду пута изговорена лаж, постаје истина. А знамо какве су последице створиле Гебелсове лажи.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #909 послато: Јун 15, 2018, 05:45:37 поподне »
Баш хтедох да напишем да је у односу на Ћосовића, Деретић "доктор историјских наука".  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #910 послато: Јун 15, 2018, 05:56:51 поподне »
Није ствар у томе да ли има право, него да ли пласира лажи или не, а пласира их и то по Гебелсовом принципу: хиљаду пута изговорена лаж, постаје истина. А знамо какве су последице створиле Гебелсове лажи.

Може ли мало детаљније о томе шта по Теби није уреду у његовом писању. Ја му ево полако пишем зашто Морлаци није једнако И2а хаплогрупа, мада смо сви ми на Балкану дијелом Морлаци.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #911 послато: Јун 15, 2018, 06:06:53 поподне »
Може ли мало детаљније о томе шта по Теби није уреду у његовом писању. Ја му ево полако пишем зашто Морлаци није једнако И2а хаплогрупа, мада смо сви ми на Балкану дијелом Морлаци.

Морлаци нису били никакви романофони Власи (пелео-Балканци) типа Румуни, Цинцари, Менгенски Власи, Куцовласи, Ћићи итд.  Морлак је био синоним којим су Млечани називали славојезичне хришћане залеђа источне јадранске обале (Србе и Хрвате) од 16-ог до 18-ог века.

 


Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #912 послато: Јун 15, 2018, 06:10:04 поподне »
Морлаци нису били никакви романофони Власи (пелео-Балканци) типа Румуни, Цинцари, Менгенски Власи, Куцовласи, Ћићи итд.  Морлак је био синоним којим су Млечани називали славојезичне хришћане залеђа источне јадранске обале (Србе и Хрвате) од 16-ог до 18-ог века.

Upravo mu o tome pišem.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #913 послато: Јун 15, 2018, 07:12:11 поподне »
Може ли мало детаљније о томе шта по Теби није уреду у његовом писању. Ја му ево полако пишем зашто Морлаци није једнако И2а хаплогрупа, мада смо сви ми на Балкану дијелом Морлаци.

Као прво око I2a, коју везује за староседеоце Балкана, Влахе, романофоно становништво итд. Затим произвољно тумачење археогенетских резултата. Не познавање подграна, већ све површно. Не познавање аутосомалне ДНК. И много што шта...

Ван мреже autarijat

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #914 послато: Јун 16, 2018, 09:16:26 поподне »
http://m.portalanalitika.me/clanak/304550/srbima-blizi-hrvati-po-porijeklu-nego-crnogorci
Evo sta se desava kad Nedeljnik objavi poluistine ovog autora ranije pominjanog pa se na to nakalepi nas Mne Ćosovic Ćoske.i ove njegove papazjanije ce ostati kao istina ukoliko se neko ne potrudi i ne napise ozbiljan rad o I2 grupi.a za pocetak molim ljude sa ovog ozbiljnog projekta da se ukljuce u komentare na clanku i prostom Dukljaninu objasne sta je istina i sustina.unaprijed zahvalan

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #915 послато: Јул 02, 2018, 01:45:03 поподне »
немојте се трудити да негирате Ћосовића и њему сличне. Напротив, давајте им подршку на сваком кораку. То ће им после бити највећа казна.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #916 послато: Јул 18, 2018, 11:33:42 поподне »
Ево још једно решење злочина, чак после 30 година, захваљујући Г.Г

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/lovac-na-zlocinacke-umove-detektivi-se-mucili-30-godina-a-zena-bez-policijskog/ej5zt7d

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #917 послато: Јул 31, 2018, 02:30:15 поподне »
Занимљив чланак о тајној Фејсбук групи коју је основала жена која се тестирала и преко тога сазнала да њен отац није и њен биолошки отац. Група се зове DNA NPE Friends и служи као подршка људима који су након тестирања прошли кроз сличну ситуацију.

https://www.yahoo.com/gma/dna-test-upends-identity-family-secret-facebook-group-124208111--abc-news-topstories.html
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #918 послато: Август 11, 2018, 07:11:25 поподне »

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #919 послато: Август 11, 2018, 07:31:34 поподне »
ево Шарића србенде у акцији
http://www.politika.rs/scc/clanak/409011/Prete-mi-smrcu-ali-se-ne-zalim-policiji

"католички теолог и историчар, критичар актуелних политичких елита у Хрватској и на Балкану Горан Шарић" - не видех ни теолошку ни историчарску диплому, барем основних студија...ако ћемо тако, ја себе проглашавам доктором археологије и кибернетике  ;)

"Код највећег броја људи, моји ставови ипак изазивају одушевљење, а мржњу и агресију код мањине" - сад се види који је главни циљ његових медијских иступа - да га људи обожавају  8)

"Ако вас Београд не прихвати као звезду, ви нисте звезда. Тако је и у поп-култури и у науци. Зато и моји, често политички наступи, морају имати елементе популарне културе, односно шоу бизниса. Популарна култура је оно што је код грчких филозофа представљала митологија – појашњава Шарић утицај свог текста" - дакле целокупно његово аутохтонистичко трабуњање је уствари шоу-бизнис и тражење места под естрадним сунцем...хвала Шарке што си нам појаснио  ;)

"У коју категорију истраживача сврстати тридесетпетогодишњег Горана Шарића? У ентузијасту или утописту?" - мислим да га треба сврстати у "задругара" и што пре послати у неки ријалити шоу тог типа, види се да се човек просто упиње да буде што познатији и да буде део српског шоу-бизниса, зашто му не испунити жељу?  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.