Аутор Тема: Војни Архиви  (Прочитано 1270 пута)

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Војни Архиви
« послато: Децембар 16, 2020, 08:19:10 поподне »
Читавши ваше текстове о прецима заробљеним у Немачкој и томе да сте неке податке пронашли у архивима добио сам жељу да и ја пробам нешто ново да пронађем. Када сам питао ђеда да ли је мој чукунђед учествовао у неком рату он је рекао да је учествовао у првом светском рату у "краљевској" војсци. Што је мени било чудно јер је живјео на простору АУ и није завршио као његов рођак или чак брат мобилисан у АУ војску       ( Јован Барјактаревић о ком је била једна тема). Не помиње се нигде у пописима нпр. на сајту на ком су пописани неки од ратника који су одликовани Албанском споменицом, и други. А нисам га пронашао ни у АУ мустерлистама. Звао се Тодор Барјактаревић , не знам ни годину рођења а ни смрти. Најстарији ( једини) син ( мој прађед) био је 1898 годиште што значи ако би узели онај просек од 30 година он би био око 1868 годишта. Да ли сте до података из архива долазили путем електронске поште или сте морали ићи лично у Архив?

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Одг: Војни Архиви
« Одговор #1 послато: Јул 16, 2022, 11:35:18 поподне »
Otkad se u novom dobu u kneževini i kraljevini Srbiji izdržavao obavezni vojni rok, tj. postoji li neka arhiva u vojnom arhivu, sa popisanim ljudima i podacima o njima, tipa datum rođenja, imena roditelja, datum služenja vojnog roka, učešće u ratovima i kad i tako to? Postoji li tako nešto?
« Последња измена: Јул 16, 2022, 11:39:03 поподне Ješo »
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.

Ван мреже alexhess

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 14
Одг: Војни Архиви
« Одговор #2 послато: Фебруар 20, 2023, 07:04:23 поподне »
Po mom mi