Аутор Тема: Порекло нишких села ( Лесковик- Ђокићи, Св. Алимпије)  (Прочитано 715 пута)

Ван мреже markodjokic007

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Порекло нишких села ( Лесковик- Ђокићи, Св. Алимпије)
« послато: Децембар 12, 2021, 05:22:33 поподне »
Поздрав свима. Свуда сам покушавао да нађем неке податке о пореклу ставновника нишких села и буквално ништа нисам могао да нађем. Мислим да је то крај Србије о коме се најмање зна, а с обзиром на историјски значај Ниша, требало би. Конкретно, занима ме порекло Ђокића из Лесковика изнад Ниша. Славимо Св. Алимпија. Наравно, пишите и порекло других породица како бисмо на једном месту скупили што више података.    :)
« Последња измена: Децембар 12, 2021, 05:27:22 поподне markodjokic007 »

Ван мреже Alex dracarys

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Порекло нишких села ( Лесковик- Ђокићи, Св. Алимпије)
« Одговор #1 послато: Јануар 14, 2022, 01:18:05 поподне »
Zdravo Marko,
U mojoj porodici je prica da smo u Brenicu, selo kod Nisa ( vidim na karti malo nize od Leskovika) doselili negde iz Hercegovine, okolina Gackog. Prezivamo se Tomic, pradeda je bio Ljubomir i bio je jedinac rodjen 1912.god tu u Brenici. Njegov otac Tomislav je poginuo 1912.god i moj deda je govorio da se upravo Tomislav naselio u ovom selu. Slavimo Djurdjic. Brat je radio ovde dnk test i ispalo je da ima poklapanja sa porodicom Grujic iz Gornjeg Račnika kod Jagodine, sa jos nekim testiranim osobama iz Svrljiga kao i sa testiranim iz porodice  Mutavdzic iz Donje Tisumlje ( Novi Pazar). Bilo bi dobro kad bi neko iz navedenih porodica napisao ono sto zna pa da eventualno nadjemo neke odgovore ili mozda i zajednicke pretke.
Na zalost o tvojoj porodici ne znam nista ali se nadam da ces dobiti vise informacija od ostalih clanova.  :)
Pozdrav,
Aleksandra