Аутор Тема: Новинарски текстови о генетици  (Прочитано 356885 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #820 послато: Април 04, 2018, 10:42:13 поподне »
И ја тако претдпостављам !
Њемци никако да објаве резултат тестирања :)

Кад су Швабе вршиле тестирање костију испод стећака?  Нисам стварно чуо за то.

Начуо са нешто за Котроманиће, али мислио сам да се ради о новинарској патки.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #821 послато: Април 04, 2018, 10:46:04 поподне »
Кад су Швабе вршиле тестирање костију испод стећака?  Нисам стварно чуо за то.

Начуо са нешто за Котроманиће, али мислио сам да се ради о новинарској патки.

Није новинарска патка, и сада врше ископавања од Илијаша до Зенице. Треба имати на уму да је "Макс Планк" открио технологију издвајања ДНК молекуле из археолошких остатака.
Они иначе сматрају да су Илири дошли са сјевера !!
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #822 послато: Април 04, 2018, 10:59:23 поподне »
Није новинарска патка, и сада врше ископавања од Илијаша до Зенице. Треба имати на уму да је "Макс Планк" открио технологију издвајања ДНК молекуле из археолошких остатака.
Они иначе сматрају да су Илири дошли са сјевера !!

Зна ли се кад ће бити објављени резултати?

Прото-Илири исто као и прото-Трачани су били Индоевропљани и сасвим сигурно су дошли са севера. Они су били доминантно R1 (прото-Илири вероватно R1b, прото-Трачани вероватно R1a).
За прве се верује да су дошли из Лужице, а за друге да су дошли из украјинских степа, и једни и други око 1100 п.н.е.
Прото-Илири и прото-Трачани су на Балкану затекли медитеранске староседеоце (вероватно E-V13 и J2) којима су наметнули своју власт, језик, религију, културу итд. и временом се и генетски измешали са њима.
У налазишту на Гласинцу су нађене лобање/скелети које припадају нордидском типу, а за то налазиште се верује да се ради о прото-Илирима.
« Последња измена: Април 04, 2018, 11:01:55 поподне Свевлад »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #823 послато: Април 04, 2018, 11:04:53 поподне »
Зна ли се кад ће бити објављени резултати?

Прото-Илири исто као и прото-Трачани су били Индоевропљани и сасвим сигурно су дошли са севера. Они су били доминантно R1 (прото-Илири вероватно R1b, прото-Трачани вероватно R1a).
За прве се верује да су дошли из Лужице, а за друге да су дошли из украјинских степа, и једни и други око 1100 п.н.е.
Прото-Илири и прото-Трачани су на Балкану затекли медитеранске староседеоце (вероватно E-V13 и J2) којима су наметнули своју власт, језик, религију, културу итд. и временом се и генетски измешали са њима.
У налазишту на Гласинцу су нађене лобање које припадају нордидском типу, а за то налазиште се верује да се ради о прото-Илирима.

Незна. Зна се да су их занимали археолошки остаци припадника краљевске породице и у томе су их помагали студенти историје и археологије из Сарајева и регије.
Можда им не одговара резултат ;)
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #824 послато: Април 05, 2018, 12:11:55 пре подне »
Зна ли се кад ће бити објављени резултати?

Прото-Илири исто као и прото-Трачани су били Индоевропљани и сасвим сигурно су дошли са севера. Они су били доминантно R1 (прото-Илири вероватно R1b, прото-Трачани вероватно R1a).
За прве се верује да су дошли из Лужице, а за друге да су дошли из украјинских степа, и једни и други око 1100 п.н.е.
Прото-Илири и прото-Трачани су на Балкану затекли медитеранске староседеоце (вероватно E-V13 и J2) којима су наметнули своју власт, језик, религију, културу итд. и временом се и генетски измешали са њима.
У налазишту на Гласинцу су нађене лобање/скелети које припадају нордидском типу, а за то налазиште се верује да се ради о прото-Илирима.

На основу чега конкретно си "извагао" да су Прото-Трачани били R1a? Имаш ли било какву смислену индицију за ту тврдњу?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #825 послато: Април 05, 2018, 12:29:06 пре подне »
На основу чега конкретно си "извагао" да су Прото-Трачани били R1a? Имаш ли било какву смислену индицију за ту тврдњу?

У Бугарској у неким античким некрополама је пронађена R1a-Z93. То би могли бити прото-Трачани.

Порекло прото-Трачана из украјинско-црмоморских степа заступају многи историчари.  У данашњој Украјини и јужној Русији у античко време су живели ирански народи.  Знам да постоји теорија да су Трачани били иранојезични, постоји и теорија да је трачки језик (пре романизације Трачана) био близак балто-словенским језицима. Мени ова прва теорија више "пије воду."

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #826 послато: Април 05, 2018, 12:44:24 пре подне »
У Бугарској у неким античким некрополама је пронађена R1a-Z93. То би могли бити прото-Трачани.

Порекло прото-Трачана из украјинско-црмоморских степа заступају многи историчари.  У данашњој Украјини и јужној Русији у античко време су живели ирански народи.  Знам да постоји теорија да су Трачани били иранојезични, постоји и теорија да је трачки језик (пре романизације Трачана) био близак балто-словенским језицима. Мени ова прва теорија више "пије воду."

Нађен је Z93 и у бронзанодопском гробу са некрополе крај језера Балатон у западној Мађарској (већина гробова са те некрополе потиче из 6. века н.е. и везује се за Лангобарде, тај један гроб је из старијег слоја). Z93 је био широко распрострањен током средњег и касног бронзаног доба у евроазијским степама, те се не може конкретно везивати за Прото-Трачане, а не за неке друге народе. С обзиром да је данас готово сав R1a на просторима где су живели Трачани ту дошао посредством Словена, та теза ти је на врло климавим ногама. Изгледније је да, ако већ тражиш индоевропски слој код Трачана, треба да га тражиш у R1b Z2103 ("источној R1b"), још конкретније подграни CTS9219 која има приличну разноврсност на простору источног Балкана. Трачки језик је - трачки, а не ирански; био је сатем језик као и ирански и имао је одређене сличности, али и посебности у односу на њега; Гуја је направио одличан преглед тих разних ИЕ слојева и могућих хаплогрупа које би се са њима могле повезати, предлажем ти да ишчиташ ту тему:

https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1971.0
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #827 послато: Април 05, 2018, 03:52:18 поподне »
Наш Wolf Sagash управо је објавио сјајан текст о зас(т)рањивањима разнололиких тумача нашего порекла укључивши и оно генет`чко: http://mojahercegovina.com/nema-stresa-nema-bijesa-mi-smo-narod-sa-nebesa/
« Последња измена: Април 05, 2018, 04:28:31 поподне Број 1 »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #828 послато: Април 05, 2018, 05:19:51 поподне »
Наш Wolf Sagash управо је објавио сјајан текст о зас(т)рањивањима разнололиких тумача нашего порекла укључивши и оно генет`чко: http://mojahercegovina.com/nema-stresa-nema-bijesa-mi-smo-narod-sa-nebesa/

Царски текст, свака част Волфу.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #829 послато: Април 05, 2018, 05:24:34 поподне »
Хвала, хвала. Морало се мало узвратити, али ништа научно и документовано, само шпрдња.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #830 послато: Април 05, 2018, 05:40:39 поподне »
Наш Wolf Sagash управо је објавио сјајан текст о зас(т)рањивањима разнололиких тумача нашего порекла укључивши и оно генет`чко: http://mojahercegovina.com/nema-stresa-nema-bijesa-mi-smo-narod-sa-nebesa/

Autohtonisti postoje među svim balkanskim narodima i ujedinjeni su čvrčće nego ijedna Jugoslavija, u ubjeđenosti da im je neko lažirao istoriju. :)

Браво Wolf Sagash, доза хумора у овон тексту је била неопходна како би се показао пут којим се излази из ове странпутице. Збиља постоје људи који када прочитају  један једини текст из историје више не умију да се врате назад, заувијек остану тамо у свијету маште јер им се супер его прелио у его и ту више нема помоћи.
Што се тиче оног набилданог фратра у тенама, Богами Ти је и он Србин и српски пројекат као што је био и Деретић. Знам да Ти је неугодно због њега али га немој подваљиват Хрватима.
"Порекло" је друштво које се може врло успјешно бавити поријеклом породица. На западу се за такве услуге узимају лијепе паре.

Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #831 послато: Април 05, 2018, 05:42:28 поподне »
Autohtonisti postoje među svim balkanskim narodima i ujedinjeni su čvrčće nego ijedna Jugoslavija, u ubjeđenosti da im je neko lažirao istoriju. :)

Браво Wolf Sagash, доза хумора у овон тексту је била неопходна како би се показао пут којим се излази из ове странпутице. Збиља постоје људи који када прочитају  један једини текст из историје више не умију да се врате назад, заувијек остану тамо у свијету маште јер им се супер его прелио у его и ту више нема помоћи.
Што се тиче оног набилданог фратра у тенама, Богами Ти је и он Србин и српски пројекат као што је био и Деретић. Знам да Ти је неугодно због њега али га немој подваљиват Хрватима.
"Порекло" је друштво које се може врло успјешно бавити поријеклом породица. На западу се за такве услуге узимају лијепе паре.

Поменути "господин" је Хрват из Ријеке, што и он сам истиче.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #832 послато: Април 05, 2018, 05:46:02 поподне »
Поменути "господин" је Хрват из Ријеке, што и он сам истиче.

Ја својим ушима чуо да се изјашњава као Србин а чињеницу да је католик није хтио дискутовати. Свакако, од таквог типа се свашта може очекиват па и то да једном каже овако а други пут онако.
Evropa je jedna velika porodica.

симо

  • Гост
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #833 послато: Април 05, 2018, 06:02:18 поподне »
Добро га срочи, Вуче. Сад кад прочитају има да те врбују. Какве би ти добре аутохтонистичке приче писо,само кад би дошо к познанију права!

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #834 послато: Април 05, 2018, 06:08:45 поподне »
Ја својим ушима чуо да се изјашњава као Србин а чињеницу да је католик није хтио дискутовати. Свакако, од таквог типа се свашта може очекиват па и то да једном каже овако а други пут онако.

Могу и ја да се изјасним као припадник Лакота Сијукса, али не могу гумицом да избришем место где сам рођен и порекло мојих предака.  ;) Он је више Србин на неком "метафизичком" нивоу, ако сам ја њега добро схватио... ::)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #835 послато: Април 05, 2018, 06:15:44 поподне »
Могу и ја да се изјасним као припадник Лакота Сијукса, али не могу гумицом да избришем место где сам рођен и порекло мојих предака.  ;) Он је више Србин на неком "метафизичком" нивоу, ако сам ја њега добро схватио... ::)

:)
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #836 послато: Април 05, 2018, 07:35:46 поподне »
Нема шта, свака част Волфу на чланку! 8)



Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #838 послато: Април 07, 2018, 04:08:59 пре подне »
Ја својим ушима чуо да се изјашњава као Србин а чињеницу да је католик није хтио дискутовати. Свакако, од таквог типа се свашта може очекиват па и то да једном каже овако а други пут онако.
Где се тачно изјаснио као Србин?

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #839 послато: Април 07, 2018, 05:33:39 пре подне »
Хвала, хвала. Морало се мало узвратити, али ништа научно и документовано, само шпрдња.
Наводиш следеће:

Umalo zaboravih da napomenem, posle tog davnašnjeg predavanja, u nekom od ljubinjskih kafića, sjedili smo sa jednim našim dobro obavještenim drugarom, koji se predavača sjećao još iz sarajevskih studentskih domova. Ispriča nam tada drugar da se pred njim nije svašta govorilo jer su kružile priče da je svoje uši stavio u “službu”.

Знаш ли шта је Деретић студирао у Сарајеву? Има ту нека прича да је он ишао у средњу школу при МУП, или како се већ то звало.
Прича се да је касније отишао на запад, да друка дијаспору Удби :)