Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Зетски родови / Одг: Пјешивци и Цуце J2a-M92>Z8096>Z38463>SK1357>Y230579
« Последња порука ak послато данас у 08:41:02 поподне »
Ima li vise Krivokapica u CG, ili su svi iz jednog mjesta?

(inace, koliko vidim dosta ima politicara)

Takodje, ima dosta Krivosija u BIH (koliko mi je poznato, muslimani - po tradiciji/uvjerenju) da li i oni imaju veze sa CG ili im je samo prezime zajednicko?
2
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука Ивица Јовановић послато данас у 08:35:03 поподне »
Није ми јасно како је могуће да имате поклапања са оволико људи? Да ли и остали који су радили/пребацили своје резултате на FamilyTreeDNA имају оволико поклапања?
Код мене та мапа изгледа поприлично пусто:


Никац није једини, и Небојша има веома велики број поклапања на тој мапи. Ја сам негде на пола пута између тебе и њих.
3
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука Ивица Јовановић послато данас у 08:30:53 поподне »
A u cemu je razlika u odnosu na illustrative dna tj. sta nedostaje mojim rezultatima?

Je l moze neko da mi pomogne oko tumacenja mojih rezultata? Da li se uklapa u ostale rezultate Vlaha iz istocne Srbije ili ima odstupanja? Mene je iznenadilo sto mi pokazuje Srbe kao najblize a Rumune na 4. mestu.

Autosomalni test ne pokazije tačnu populaciju iz koje dolazite (mada moze da se desi) već pokazije koja moderna populacija vam je u globalu najbliža po sveobuhvatnoj genetici koju nosite, po svim linijama ne samo po muškoj. Uzimaju se prosečne vrednosti za neku populaciju (Average Value) i one se upoređuju sa onim što vi nosite. Pošto smo svi mi kombinacija velikog broja ljudi koji nose različite vrednosti tako i rezultati mogu da variraju, ali ne mnogo. Meni je autosomalno najbliži crnogorski prosek a od Crne Gore imam samo deset odlazaka na more. Ono što sam primetio je da se svima nama na prostoru Srbije na prvih 6 mesta pojavljuju sledece populacije: Serbian, Montenegrin, North Macedonian, Romanian, Bulgarian, Bosniak. I pozicije kod svakoga variraju, jer nismo svi potpuno isti. Evo mojih rezultata sa IllustrativeDna:
1   Montenegrin    1.795
2   Romanian    1.983
3   Serb    1.998
4   Bulgarian    2.113
5   North Macedonian    2.501
6   Bosniak    2.730
7   Bosniak (Croatia)    3.004
8   Gagauz    3.211
9   Italian (Friuli Venezia Giulia)    3.255
10   Balkan Turk (North Macedonia)    3.347
11   Moldovan    3.446
12   Greek (East Macedonia and Thrace)    3.865

Kao što vidiš u poređenju samnom ti imaš uslovno rečeno jače slovenske komponente. Opet sa druge strane recimo Koča ima još veći procenat pretslovenskog nasleđa a pri tome je Srbin iz Makedonije i haplogrupe je I2. Da rezimiramo, ne odstupaš od proseka, samo imaš neke svoje specifičnosti kao i svi drugi. Kada kažem ne odstupaš mislim na to da se i kod tebe pojavljuju populacije koje se pojavljuju i kod drugih.
4
Зетски родови / Одг: Пјешивци и Цуце J2a-M92>Z8096>Z38463>SK1357>Y230579
« Последња порука Radul послато данас у 08:30:09 поподне »
Кривокапић, Јовањдан, Заљут/Цуце, J-FT413312

Позитиван је на следеће снипове: FT414414, FT413983. Чека се FT414168.
5
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука kocovic послато данас у 05:06:26 поподне »
A u cemu je razlika u odnosu na illustrative dna tj. sta nedostaje mojim rezultatima?

Je l moze neko da mi pomogne oko tumacenja mojih rezultata? Da li se uklapa u ostale rezultate Vlaha iz istocne Srbije ili ima odstupanja? Mene je iznenadilo sto mi pokazuje Srbe kao najblize a Rumune na 4. mestu.

Колико генерација ваши преци живе на територији Србије? Вероватно веома дуго. Било је мешања са Србима, то је и очекивано у случају који сам навео.
6
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука Petrovic_Radulovic послато данас у 04:51:55 поподне »
A u cemu je razlika u odnosu na illustrative dna tj. sta nedostaje mojim rezultatima?

Je l moze neko da mi pomogne oko tumacenja mojih rezultata? Da li se uklapa u ostale rezultate Vlaha iz istocne Srbije ili ima odstupanja? Mene je iznenadilo sto mi pokazuje Srbe kao najblize a Rumune na 4. mestu.
7
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука kocovic послато данас у 04:49:01 поподне »
Ја за сада нисам пронашао туркијске рођаке међу поклапањима.
Ово су моја поклапања с ФТДНА, који нема строге критеријуме за додјељивање поклапања. Овај Рус из поволжја би могао бити неки траг, али чини се да смо ипак рођаци по његовој украјинској линији.



Није ми јасно како је могуће да имате поклапања са оволико људи? Да ли и остали који су радили/пребацили своје резултате на FamilyTreeDNA имају оволико поклапања?
Код мене та мапа изгледа поприлично пусто:

8
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука Ивица Јовановић послато данас у 03:17:59 поподне »
Odradio sam test na 23andme i prebacio podatke na illustrative DNA. Sta znaci autosomal i kako mogu doci do njega :-)?

Kao što reče Koča taj 23andme test je autosomalni test. Probaj da prebaciš na myheritage i gedmatch
9
Аутосомална ДНК / Одг: Autosomal k13 Vlasi istocne Srbije
« Последња порука kocovic послато данас у 02:35:30 поподне »
Odradio sam test na 23andme i prebacio podatke na illustrative DNA. Sta znaci autosomal i kako mogu doci do njega :-)?

To što ste već uradili preko 23andMe se naziva autozomalni test.
Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10