Аутор Тема: Y-днк хаплогрупа R1а  (Прочитано 211618 пута)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #220 послато: Децембар 30, 2016, 09:11:32 поподне »
Ацо, мислим да ту ћирилица није битна...
Не знам зашто али некако имам потребу да га опоменем.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #221 послато: Децембар 30, 2016, 09:12:54 поподне »
Пантелија, уозбиљи се. Прва опомена, сљедеће неће бити...
Да не би било као у ''маратонцима''! :)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #222 послато: Децембар 30, 2016, 09:19:20 поподне »
Siniša, priroda je nekim narodima nenaklonjena hteo to neko ili ne, to ne treba da koči nauku i naučna istraživanja, i da nas ućutkuje da ne govorimo istinu.
Veoma ozbiljno i tačno sve u mom komentaru, mogu iz nekoliko naučnih disciplina da dokažem, a i svi znaju ovu istinu.
Dovoljno je samo pogledati Detroit, Haiti, Afriku, i statistiku kriminala po rasama u USA.

Па ви само спомињете неке студије и доказе, а ништа не предочавате. Аргумент "нађите на интернету" је небулозан, да не употребим неку тежу реч. Друга ствар, ви и даље користите номенклатуру хаплогрупа од пре 10 година (I2a2 уместо I2a1b нпр.), као и извитоперене, расистичке верзије порекла хаплогрупа од пре 10 година (када се сматрало да је R1b у западној Европи од палеолита, да је I2a1b на Балкану од палеолита, итд.). Појаснићу вам простим језиком пошто сте сами рекли "да нисте научник и да не знате да говорите научничким језиком" - немате појма, а прсите се својим незнањем пред људима који о тој тематици знају неупоредиво више од вас, са вашим бајатим расистичким теоријама које сте "засновали" на ономе што се о хаплогрупама знало пре 10 година. Ова дисциплина добија нова сазнања сваке године, може се рећи и сваког месеца, али ви се нисте потрудили да урадите надоградњу вашег "знања". Барем да сте мало пречешљали форум, текстове о хаплогрупама на сајту Порекла, да се информишете пре него што кренете да лупетате (опет простим језиком да вам се обратим, пошто вам је разумљивији) и да терате друге форумаше да доживљавају "трансфер блама" због ваших ненаучних и расистичких бљувотина. Мислим да би се чак и један од тих наводних Пигмеја или Бушмана "са ниским IQ" више од вас потрудио да научи нешто ново, што довољно говори о вама. Такође мислим да вам с обзиром на приказани ниво комуникације (боље рећи недостатак исте), расизам и самоуверени дилетантизам на овом форуму није место, и да од вас овде ништа корисно нећемо видети у будућности. Уредници нека одлуче...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #223 послато: Децембар 30, 2016, 11:03:56 поподне »
Nisam ja kriv što priroda nekim narodima nije udelila jednako.
:) Класична замена теза.
Јеси ли свестан да је када су ставови које заступаш, схватани озбиљно, због њихове интерпретације погинуло најмање 60 милиона људи широм света?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #224 послато: Децембар 30, 2016, 11:09:48 поподне »
Ja doživljavam transfer blama kad čitam komentar NikoleVuka. Toliko teksta, ni za šta bitno, ništa nije rekao. Ja mojim nenaučnim jezikom u par rečenica kažem puno. Iznsei neke argumente ako se ne slažeš sa mnom. Naravno da neću da tragam za studijama od pre nekoliko meseci. Postoje mnoge studije sa oxforda, stenforda... u kojima je učestvovalo na desetine najvećih stručnjaka iz datih oblasti.
Nemoj da se vadiš na ad hominem "aggument", "ti si rasista".
Nisam ja kriv što priroda nekim narodima nije udelila jednako.

Опет рекла-казала, само празно трабуњање једног расисте без иједног јединог навођења било каквог извора за своје мрзитељске и недотупаве тезе, па макар тај извор био и неки нацистички памфлет.  ;D Или он живи у уверењу да треба да му верујемо на реч, пошто је таква "интелектуална громада"?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #225 послато: Децембар 30, 2016, 11:11:59 поподне »
:) Класична замена теза.
Јеси ли свестан да је када су ставови које заступаш, схватани озбиљно, због њихове интерпретације погинуло најмање 60 милиона људи широм света?

Наравно да није, то би већ била виша физика за њега...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #226 послато: Децембар 30, 2016, 11:12:24 поподне »
Пошто Пантелија више неће бити у стању да вам одговори, предлажем окончање ове расправе...

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #227 послато: Децембар 30, 2016, 11:16:25 поподне »
Пошто Пантелија више неће бити у стању да вам одговори, предлажем окончање ове расправе...
Што би рекао Били:
''Ајде!?''

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #228 послато: Децембар 30, 2016, 11:24:32 поподне »
Ja doživljavam transfer blama kad čitam komentar NikoleVuka. Toliko teksta, ni za šta bitno, ništa nije rekao. Ja mojim nenaučnim jezikom u par rečenica kažem puno. Iznsei neke argumente ako se ne slažeš sa mnom. Naravno da neću da tragam za studijama od pre nekoliko meseci. Postoje mnoge studije sa oxforda, stenforda... u kojima je učestvovalo na desetine najvećih stručnjaka iz datih oblasti.
Nemoj da se vadiš na ad hominem "aggument", "ti si rasista".
Nisam ja kriv što priroda nekim narodima nije udelila jednako.

Колико год да изнесе аргумената ти то не желиш прихватити. Студије које ти спомињеш не постоје.
Постоји једна студија о вези IQ са хаплогрупом, али није постојала корелација. Сам коефицијент интелигенције не зависи само од генетике, постоје ту и многи други чиниоци као на пример култура у којој особа одраста, образовање, исхрана, начин живота и др.
На тестовима интелигенције монголоидни народи којих се ти грозиш показују најбоље резултате.
Неки историчари сматрају да је од самог почетка људске цивилизације до 20. века монголоидна Кина била најјача и најнапреднија земља.

О томе зашто су људу у Европи бели, Африци црни, или монголоидни на Далеком Истоку постоје разне теорије али ни једна не даје потпуно објашњење. То се односи и са везом хаплогрупе и изгледа.

То што живиш у Европи и мрзиш црне и монголоидне народе неће ти допринети да се осећаш ништа боље и супериорније. Имаћеш само супротне резултате. 

Пошто Пантелија више неће бити у стању да вам одговори, предлажем окончање ове расправе...

Слажем се, пошто у овом случају нема много сврхе трошити речи на расправу.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #229 послато: Децембар 31, 2016, 01:19:16 поподне »
Пошто Пантелија више неће бити у стању да вам одговори, предлажем окончање ове расправе...
Коначно! Овај форум је једини позитиван пример форумске комуникације на српском интернету. Наравно, без оваквих "елемената".

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #230 послато: Децембар 31, 2016, 04:36:19 поподне »
Жао ми је што је до овакве расправе уоппште дошло на форуму Порекла али то се не може избећи, не можемо остати под стакленим звоном а и не треба. Нарочито ми је жао што се то овог пута десило на R1a теми, не само што је некако прихватам као највише своју (нормално) него је и сама прича убрзано отишла у смеру који није имао никакве везе са насловом.
[/size]
[/size]Једном сам приликом овде на форуму а сличним поводом већ писао о циљаним провокацијама на интернету па би то сада укратко поновио а надам се да ћете веровати на реч некоме са 17 година интензивног искуства у комуникацији по свакаквим форумима и друштвеним мрежама. Дакле: Провокатора има тушта и тма. У принципу се деле на две групе - тзв. "тролове" (дакле оне чији је повод за овакво понашање питање карактера или метнталних проблема) и професионалце (полицајце и безбењаке чији је посао да "таласају" и прате реакцију, реагују сходно развоју ситуације).  У овом случају могу само да вам захвалим на зрелој реакцији, нека тако буде и у будуће.
[/size]
[/size]И на крају да искористим прилику да вама и вашим породицам пожелим све најлепше и најбоље у Новој 2017.
[/size]Ма које расе, нације и вере били. ;)   :D
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #231 послато: Јануар 23, 2017, 06:46:12 поподне »
Nije tako. Afrička haplogroupa A (od A00, Adamitske) je najbliža primatskom drvenom ljudskom pretku, to je najprimitivnija i najnerazvijenija, tj. najzaostalija haplogroupa, drga najzaostalija je hg B (afrička).
Pigmeji imaju najniži srednji IQ na svetu 56. Afrički bušmeni srednji IQ 59.
Negroidni narodi imaju 10-11% manji mozak od evropljana (po više merila, obim, težina), ovo je saznanje sa više studija na velikom uzorku populacije.
Postoje naučno objektivno više i manje razvijene hg, tj. objektivo bolje i gore hg, tj bolje i gore genetike i narodi
.

Цитат
Mongoloidni azijati sramno pokušavaju da ukradu čistu evropsku genetiku i istoriju hg R1b, R1a. Ne samo video već mnoštvo komentara laži mongoliodnih naroda o hg R1b, R1a.
R1b je čista evropska hg najstarija evropska hg prvi čovek u evropi na prostoru Španije, Portugala. Baski najstariji jezik na svetu 17.000 godina. Imaju genom star u evropi 50.000 godina, najređe i najstarije subcladove R1b prisutne samo u Baskima, Spanjardima i Portugalcima sa najvećim procentom neandertalne genetike u nekim delovima zemlje.
R1b su tvorci čovečanstava jer čovečanstvo kreće sa prvom umetnošću sa kojom kreće civilizacija, nauka i pismenost.
Prvo pećinsko slikarstvo na jugu Francuske Čavunet pećina staro 35.000 godina, R1b hg.
Prvi muzički instrument flauta od kosti pećinskog medveda u Nemačkoj pre 40.000 godina, R1b hg.
Iran ima najstariju civilizaciju 7.000 godina isključivo R1a, Persijska civilizacija isključivo R1a, pre početka mešanja sa drugim narodima.
Jedina bliže srodna hg R1b je hg R1a.
Bilo bi dobro neko da prouči na yt i obradi temu krađe ovih dveju evropskih hg od mongoloidnih naroda.

Мислим да би било добро ове изливе расизма уклонити са теме. Изношење "неконвенционалних гледишта" је једна ствар, али омаловажавање и ширење мржње према појединим популацијама не би требало бити допуштено.


Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3423
  • Васојевић
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #232 послато: Јануар 26, 2017, 09:36:21 поподне »
Да ли неко ко се боље разуме у R1а може да процени којој подграни припада род Z280 NN са пројекта у коме су двојица позитивно тестирана на CTS8816? CTS8816 за сада има само две подгране (Y3301 и Y2902) према YFull класификацији:
https://yfull.com/tree/R-CTS8816/

Ван мреже Барышников

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #233 послато: Јануар 26, 2017, 11:16:47 поподне »
Колико год да изнесе аргумената ти то не желиш прихватити. Студије које ти спомињеш не постоје.
Постоји једна студија о вези IQ са хаплогрупом, али није постојала корелација. Сам коефицијент интелигенције не зависи само од генетике, постоје ту и многи други чиниоци као на пример култура у којој особа одраста, образовање, исхрана, начин живота и др.

Степен интелигенције, поред свега што си навео, зависи јако пуно и од јода. Црнци и монголоиди су живели јако далеко од мора, јер је дубина Африке и Азије огромна, па никакав јод не долази до њих, иако би га требало као имати у земљишту, то није тако, што је тло ближе мору, има више јода. Та тупост се може наћи већ и у степској Русији.
Јоду, (а и повећаној радиоактивности) динарци једним делом дугују захвалност, за толику количину учених људи, и уопште, неку "надпросечност".

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #234 послато: Јануар 27, 2017, 02:14:12 поподне »
Степен интелигенције, поред свега што си навео, зависи јако пуно и од јода. Црнци и монголоиди су живели јако далеко од мора, јер је дубина Африке и Азије огромна, па никакав јод не долази до њих, иако би га требало као имати у земљишту, то није тако, што је тло ближе мору, има више јода. Та тупост се може наћи већ и у степској Русији.
Јоду, (а и повећаној радиоактивности) динарци једним делом дугују захвалност, за толику количину учених људи, и уопште, неку "надпросечност".

Постоје ли неке научно утврђене студије које би потврдиле твоју хипотезу да неки народи, односно расе поседују већу "тупост" од неких других услед недостатка јода или је све рекла-казала? Ако постоје, да ли би био љубазан и приложио их овде?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #235 послато: Јануар 27, 2017, 03:39:01 поподне »
Јодирана со у намирницама за труднице, је један од пресудних фактора нормалног феталног развоја мозга. Има доста публикација ове тематике, укуцајте - Iodine deficiency intellectual disability

https://en.wikipedia.org/wiki/Iodine_deficiency

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #236 послато: Јануар 27, 2017, 04:34:33 поподне »
Јодирана со у намирницама за труднице, је један од пресудних фактора нормалног феталног развоја мозга. Има доста публикација ове тематике, укуцајте - Iodine deficiency intellectual disability

https://en.wikipedia.org/wiki/Iodine_deficiency

Све је то ок, али Баришњиков је све "црнце и монголоиде" сврстао у "тупе" јер наводно "живе далеко од мора у унутрашњости Азије и Африке". Азија и Африка не излазе на океане, и на њиховим обалама не живе "црнци и монголоиди"? Мора да сам нешто пропустио...можда сам и ја "туп" јер живим стотинама километара далеко од Јадранског, Црног и Егејског мора.  ;) Шалу на страну, ова његова тврдња је једва скривени расизам, само мало увијенија од оног што је Пантелија писао својевремено на овој теми "о мањим мозговима припадника А и Б хаплогрупе" и о томе како су неке хаплогрупе "боље, а друге су горе".
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #237 послато: Јануар 27, 2017, 11:59:12 поподне »
Шалу на страну, ова његова тврдња је једва скривени расизам, само мало увијенија од оног што је Пантелија писао својевремено на овој теми "о мањим мозговима припадника А и Б хаплогрупе" и о томе како су неке хаплогрупе "боље, а друге су горе".
А можда су Баришњиков и Пантелија иста особа...

Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #238 послато: Јануар 28, 2017, 12:49:18 пре подне »
Стварно нисам мислио да се увлачим у ову расправу из више разлога, пре свега јер јој није место на R1a теми али...
"Тупави монголоиди" (читај нпр. Кинези) су имали развијену државу, цивилизацију, науку и културу у време када је већина "супериорних кавказоида" (читај нпр. потоњи Германи, Словени итд.) живела у племенима, блату и сојеницама. Посматрати друштво и историју кроз призму супериорности белог човека је веома опасно и води у већ виђеном и несрећном смеру.
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Y-днк хаплогрупа R1а
« Одговор #239 послато: Фебруар 01, 2017, 05:10:59 поподне »