Аутор Тема: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан  (Прочитано 1911 пута)

Ван мреже marko222

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« послато: Март 06, 2019, 11:41:54 поподне »
izvinjavam se na upadu ali bio bi zahvalan ako bi mi neko  nesto rekao o stojanovicima iz kozjaka kod loznice slava stevanjdan da li je ko testiran iz tog podrucija i predpostavka kojoj bi halpogrupi mogli pirpadati bio bi mnogo zahvalan kada bi mi odgovorili na ovo pitanje hvala unapred

Ван мреже Слатинац

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 375
  • R1b>Z2705>BY199059*
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #1 послато: Март 07, 2019, 12:11:07 пре подне »
Према књизи „Рађевина и Јадар“ од Боривоја Милојевића ви и ваши рођаци Манојловићи сте се доселили из Мојковића у другој половини 18. века. Имате рођаке у Врањској код Шабца.

Стојановићи и Манојловићи су можда пореклом од породица: Марићи, Ђурићи, Крстићи, Перићи и Томанићи из Мојковића, они славе светог Стефана као и ви, или сте од рода Алексићи и Пантићи такође из Мојковића који славе исто светог Стефана.

На мапи Српског ДНК Пројекта нема ниједан тестирани из вашег села и из села Мојковића одакле вучете порекло.

Ван мреже marko222

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #2 послато: Март 07, 2019, 12:19:04 пре подне »
hvala slatinac da li odprlike imate neku predpostavku kojoj bi halpogrupi mogli pripadati  i da li mozete da mi kazete dalje poreklo od mojkovica posto sto imam predanje da su moji poreklom sa kosova

Ван мреже Слатинац

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 375
  • R1b>Z2705>BY199059*
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #3 послато: Март 07, 2019, 12:31:19 пре подне »
О вашем даљем пореклу и хаплогрупи којој припадате не бих знао да вам кажем, знали би смо ако би сте ви или неко из ваше породице урадио ДНК тест. Да би смо знали да ли сте заиста пореклом од ових породица из села Мојковић које сам набројао, морали би сте ви и још једна особа од поменутих породица из села Мојковић да уради днк тест да би смо видели да ли сте у сродству. Можете се тестирати у ДНК центар за генетику у Београду, тестирање се ради на 23 маркера и кошта 13.000, али ако постанете члан  Друштва српских родословаца „Порекло“ или ако вас неко са форума препоручио за тестирање могли би сте да добијете попуст од 50% и уместо 13.000 дин тест би сте платили само 6.500.

Ван мреже marko222

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #4 послато: Март 07, 2019, 01:00:42 пре подне »
hvala joj jednom

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #5 послато: Март 08, 2019, 11:13:25 пре подне »
Поздрав Марко,

Могуће да сте у вези са родовима из Красаве, села поред Мојковића, који сви редом славе Стевањдан и по предању су у сродству. И тамо постоје Алексићи и Пантићи:

Мијаиловићи: Мијаиловићи, Томићи, Андрићи, Филиповићи, Алексићи, Пантићи, Јовановићи и Стевановићи.

https://www.poreklo.rs/2014/05/09/poreklo-prezimena-selo-krasava-krupanj/

Ван мреже marko222

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #6 послато: Март 08, 2019, 09:15:22 поподне »
hvala sremac da li znate da li se ko testirao iz ovoga roda koliko sam procitao aleksici i pantici poticu iz bijelog polja

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #7 послато: Март 08, 2019, 11:46:32 поподне »
hvala sremac da li znate da li se ko testirao iz ovoga roda koliko sam procitao aleksici i pantici poticu iz bijelog polja

Имамо тестиране пореклом из Красаве са славом Стевањдан и припадају хаплогрупи I2-PH908. Тако да ако се одлучите за тестирање можете потврдити или оповргнути припадност овим родовима.

Ван мреже marko222

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Порекло Стојановића, Козјак (Лозница), Св. Стефан
« Одговор #8 послато: Март 09, 2019, 12:05:59 пре подне »
hvala sremac rado bi se testirao ali nisam u mogucnosti zato sam i pitao ima li ko testiran iz tog podrucija hvala ti jos jednom sve najbolje tebi i svima na forumu