Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Srpsko prezime iz Dalmacije

<< < (3/3)

AleksaT:

--- Цитат: Зрно  Мај 31, 2019, 06:12:42 поподне ---Нисам ни прочитао први пост на теми, а ове снимке сам већ гледао.

Момци су сасвим поуздано из неког села између Дрниша и Шибеника. Нису га никад именовали, али мислим да су Коњеврате. Ово село које снимају би требало бити Житнић, односно заселак Беадери. Вукорепа има у оближњим Плањанима и можда је неко од њих ту доселио.

--- Крај цитата ---

Дакле сузили смо потрагу на неколико села у околини Дрниша, негде између Дрниша, Плањана и Шибеника. Села која су до сада наведена као могућа су Коњеврате, Житнић, Плањане, и Кључ. Сад само треба да се оде и погледа  ;D

AleksaT:
Mislim da sam konacno locirao selo. Da li je neko upoznat sa zaselkom Tetlići? Naime, zaselak Vukorepe u selu Kljuc je svojevremeno preimenovan u Tetlići, negde tokom 90ih. Jedan od Vukorepa je cak pricao o tome ovde https://sibenski.slobodnadalmacija.hr/vijesti/zupanija/clanak/id/474650/ovog-ima-samo-kod-nas-samovoljom-drzavnih-sluzbenika-tetle-prebrisali-vukorepe-najstariji-zaselak-u-kljucu-foto

Hvala svima na pomoci :)

Зрно:
У том селу није било Срба.

AleksaT:

--- Цитат: Зрно  Јун 04, 2019, 03:25:18 поподне ---У том селу није било Срба.

--- Крај цитата ---

u pravu si, ali provalio sam da ovi jutjuberi dosta lazu tako da pretpostavio sam da je i to bila laz

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију