Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Томовић, Ђурђевдан, E-FT104106, род Матаруга

Место порекла је измењено из "Беране" у "Ровца/Беране".
Према попису из 1913. године, у Беранама није било Томовића. Матица им је у селу Ровца, тако да је место порекла измењено у складу са тиме.
2
Српски средњи век / Одг: Влашко право на Балкану и у Европи
« Последња порука Ивица Јовановић послато Мај 12, 2024, 11:01:20 поподне »
Када смо већ код влашког права и повеља манастирима име Балдован које се често у њима помиње је келтског порекла.
3
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука Ивица Јовановић послато Мај 12, 2024, 09:13:39 поподне »
Fenotip: Noric. To je promašaj jer ja sam Neo-Danubian.

Sto se populacije tice daje mi:
Serbia    53.37%
Romania    43.89%
Bulgaria    2.74%

Boju očiju i kose mi je omašio skroz. Ja imam tamnu kosu, riđu bradu i plave oči (čuvajte sestre) a app mi daje Hazel Eyes i plavu kosu. Držaću se ja ipak Vahaduo dok ne nađu nešto bolje.
4
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука НикПав послато Мај 12, 2024, 09:02:31 поподне »
Али која ти три типа понуди испод, и која су три по процентима највероватнија (ово што је кочовић качио). Мора да ти убоде један, или да си бар микс. ;)

То да, као другог по реду ми је дао норика, што би требало да је мој тип.
5
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука Небојша послато Мај 12, 2024, 08:12:09 поподне »
Фенотип и боја очију промашена, остало има смисла

Али која ти три типа понуди испод, и која су три по процентима највероватнија (ово што је кочовић качио). Мора да ти убоде један, или да си бар микс. ;)

Kada sam već pomenuo karpatida, kao prelaznu formu izmedju neo-danubian i gorida sa jedne i dinarca sa druge strane, dostupni izvori kazu da je na Karpatima na većim visinama prisutan ne on već dinarac.

Не би ту требало да буде утицаја Neo-Danubian. Карпатид је напросто динарац-алпид, или динарац-горид (источни алпид). Чест код Румуна, истина. Микс динарца и neo-danubian типа би дао неку светлију верзију динарца вероватно.
6
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука НикПав послато Мај 12, 2024, 07:57:41 поподне »
Да ли може са Family Finder-a да се пребаце  резултати?

Може, али raw мора да се отпакује прво и онда радиш upload .csv фајла.
7
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука Ивица Јовановић послато Мај 12, 2024, 07:27:36 поподне »
Kada sam već pomenuo karpatida, kao prelaznu formu izmedju neo-danubian i gorida sa jedne i dinarca sa druge strane, dostupni izvori kazu da je na Karpatima na većim visinama prisutan ne on već dinarac.
8
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука Милош послато Мај 12, 2024, 06:48:39 поподне »
Да ли може са Family Finder-a да се пребаце  резултати?
9
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука Небојша послато Мај 12, 2024, 05:07:12 поподне »
То је нешто попут G25 координата. Даје дистанцу од најближег фенотипа. Вероватно на основу популације која је најближа. Медитеранска компонента ми је дефинитивно са очеве стране, док са мајчине стране су више као Словени. Има и опција за проценте фенотипа:

Name   Percentage
Gracile_Med   46.48%
Neo-Danubian   34.19%
North_Atlantid   19.33%

Ово је можда тачније али немам баш толико медитеранаца у породици :D

Ето, овде си већ добио  Н. Атлантид, што је пандан источном Н. Понтиду. ;)
10
Аутосомална ДНК / Одг: QuickTrait
« Последња порука kocovic послато Мај 12, 2024, 05:03:24 поподне »
Не верујем да тај први прорачун треба да погоди који смо тачно фенотип, што и није могуће. Он више даје процену на основу укупне генетике. Код тебе је свакако доста изражена медитеранска генетика у калкулаторима, тако да прорачун овде није погрешио (Медитеранац). Сам фенотип си могао да наследиш на основу неких других гена, али то не мења чињеницу да ти је генетика претежно медитеранска, или словенска, итд.

Већ она друга опција, када понуди три фенотипа, може да се узме у разматрање, да ли смо ми микс тих типова, или потенцијално најближи неком од њих. Бар сам ја тако схватио.

То је нешто попут G25 координата. Даје дистанцу од најближег фенотипа. Вероватно на основу популације која је најближа. Медитеранска компонента ми је дефинитивно са очеве стране, док са мајчине стране су више као Словени. Има и опција за проценте фенотипа:

Name   Percentage
Gracile_Med   46.48%
Neo-Danubian   34.19%
North_Atlantid   19.33%

Ово је можда тачније али немам баш толико медитеранаца у породици :D
Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10