Аутор Тема: Херој 1914  (Прочитано 2005 пута)

mladjo

  • Гост
Херој 1914
« послато: Април 17, 2017, 06:41:20 поподне »
Херој 1914:
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/113920363" width="500" height="300" frameborder="0"></iframe>
Извор:

Херој 1914.
Година 1914, агресија Аустроугарске на Србију. Ко је обични српски војник, сељак, у првој години Првог светског рата? Шта једе, где спава, чиме је наоружан?
Колико дневно маршира, каква му је комора, а каква артиљерија која га подржава? Шта тог војника, сељака, чека у завијалиштима и болницама? Какав је однос државе и официра према њему, а какав он има однос према њима? Како се бори у биткама на Церу, Дрини и Колубари? И, како је тај обични српски војник, сељак - најслабије опремљени борац у Првом светском рату - успео да однесе највеће победе 1914?

Екипа: Аутор Филип Шварм, редитељ Никола Лукић, директор фотографије Игор Шунтер, монтажа Миодраг Цвјетковић, композитор Александар Седлар, дизајн звука Александар Јаћић, сценограф Ненад Ждеро, костим Алмира Дураковић и у, улози војника, Мирко Рудић.
« Последња измена: Април 17, 2017, 06:43:07 поподне млађо »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Херој 1914
« Одговор #1 послато: Април 17, 2017, 08:28:41 поподне »
Херој 1914:
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/113920363" width="500" height="300" frameborder="0"></iframe>
Извор:

Херој 1914.
Година 1914, агресија Аустроугарске на Србију. Ко је обични српски војник, сељак, у првој години Првог светског рата? Шта једе, где спава, чиме је наоружан?
Колико дневно маршира, каква му је комора, а каква артиљерија која га подржава? Шта тог војника, сељака, чека у завијалиштима и болницама? Какав је однос државе и официра према њему, а какав он има однос према њима? Како се бори у биткама на Церу, Дрини и Колубари? И, како је тај обични српски војник, сељак - најслабије опремљени борац у Првом светском рату - успео да однесе највеће победе 1914?

Екипа: Аутор Филип Шварм, редитељ Никола Лукић, директор фотографије Игор Шунтер, монтажа Миодраг Цвјетковић, композитор Александар Седлар, дизајн звука Александар Јаћић, сценограф Ненад Ждеро, костим Алмира Дураковић и у, улози војника, Мирко Рудић.

Кад је била премијера овог филма на РТС-у још 2014, ја нисам имао нека велика очекивања. Видео сам да је Филип Шварм аутор филма, па сам мислио да ће бити прави анти-српски филм. Међутим, дебело сам погрешио; направили су одличан документарно-играни филм.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

mladjo

  • Гост
Одг: Херој 1914
« Одговор #2 послато: Април 17, 2017, 08:38:39 поподне »
Кад је била премијера овог филма на РТС-у још 2014, ја нисам имао нека велика очекивања. Видео сам да је Филип Шварм аутор филма, па сам мислио да ће бити прави анти-српски филм. Међутим, дебело сам погрешио; направили су одличан документарно-играни филм.


Да, имао сам исто мишљење...сва срећа па испаде баш неочекивано добар документарац.
Погледах га скоро прије три године, но заборавих га поставити међу документарце овде не форуму, тек ми вечерас дође на ум да то још нисам урадио...па рекох да исправим пропуст.
« Последња измена: Април 17, 2017, 11:10:23 поподне млађо »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Херој 1914
« Одговор #3 послато: Април 17, 2017, 10:56:30 поподне »
Одличан документарац, ја сам га скинуо још пре 2-3 године. Ако неко зна где може да се скине мелодија која у филму почиње на 1:48:55, нека ми јави.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.