Аутор Тема: Моја колекција  (Прочитано 412778 пута)

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #1340 послато: Октобар 26, 2020, 07:29:26 пре подне »
Pokušaj na sajtu http://znaci.net/

Vidim da postoji neka knjiga o 4. crnogorskoj iz 1975.
http://www.znaci.net/00001/148.htm
Možda nije reč o knjizi, nego odlomku neke knjige. Često se monografije o nekoj oblasti ili o vojnoj jedinici sastoje od sećanja boraca na pojedine događaje.

Nažalost nije ta. Tu imam. Ova se baš zove Borci 4 proleterske crnogorske. A na znaci.net ne mogu da nadjem nikakav kontakt mejl da im pišem.
Sto se medenice tiče, mislim da si u pravu i pretražio sam skoro sve knjige na znaci.net koji su vezani za crnogorske brigade. Bez uspjeha. A kad napišem na google vučić medenica izlazi samo Aleksandar vučić
Pozdrav

Ван мреже brolek

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 9
Одг: Моја колекција
« Одговор #1341 послато: Октобар 26, 2020, 04:01:58 поподне »
Аутор књиге је Нешко Дуловић. Борци Четврте црногорске пролетерске бригаде. Издато 1986.

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #1342 послато: Октобар 26, 2020, 06:10:00 поподне »
Аутор књиге је Нешко Дуловић. Борци Четврте црногорске пролетерске бригаде. Издато 1986.

Imate li tu knjigu

Ван мреже brolek

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 9
Одг: Моја колекција
« Одговор #1343 послато: Октобар 26, 2020, 07:17:28 поподне »
Imate li tu knjigu
Немам. Само сам одговорио да знате барем име аутора и да се исправим наслов је онако као што сте и написали Борци Четврте пролетерске црногорске бригаде (првобитно сам погрешио у редоследу речи). Сад баш гледам, тешко је то наћи негде. Нема је чак ни у Народној библиотеци овде у Београду. Сигурно има један примерак Новом Саду у библиотеци Матице српске, али мора да се чита код њих. Иначе, не чуди ме што тамо има. У Матици српској постоје неке књиге и часописи којих нигде нема. Наводно да постоји понеки примерак у још неколико локалних библиотека, али то не мора ништа да значи. Често се води да има, а када дођете на лице места уствари нема.

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #1344 послато: Октобар 26, 2020, 08:36:15 поподне »
Немам. Само сам одговорио да знате барем име аутора и да се исправим наслов је онако као што сте и написали Борци Четврте пролетерске црногорске бригаде (првобитно сам погрешио у редоследу речи). Сад баш гледам, тешко је то наћи негде. Нема је чак ни у Народној библиотеци овде у Београду. Сигурно има један примерак Новом Саду у библиотеци Матице српске, али мора да се чита код њих. Иначе, не чуди ме што тамо има. У Матици српској постоје неке књиге и часописи којих нигде нема. Наводно да постоји понеки примерак у још неколико локалних библиотека, али то не мора ништа да значи. Често се води да има, а када дођете на лице места уствари нема.

Ok
Hvala na informaciji
Srdacan pozdrav

Ван мреже Vlax

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 333
Одг: Моја колекција
« Одговор #1345 послато: Октобар 26, 2020, 09:48:05 поподне »
Evo u kojim bibliotekama su dostupne:
https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/48036871

U Vrbasu, razumljivo, čak 6 primeraka  :D Ukoliko ste član neke biblioteke, možete poručiti knjigu preko međubibliotečke razmene i dostaviće je u vašu biblioteku

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Моја колекција
« Одговор #1346 послато: Октобар 26, 2020, 10:21:37 поподне »
Evo u kojim bibliotekama su dostupne:
https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/48036871

U Vrbasu, razumljivo, čak 6 primeraka  :D Ukoliko ste član neke biblioteke, možete poručiti knjigu preko međubibliotečke razmene i dostaviće je u vašu biblioteku

Super
Samo sto Sam ja 2100 km daleko od biblioteke
I Nemam pravo na clanstvo

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Моја колекција
« Одговор #1347 послато: Октобар 26, 2020, 11:27:55 поподне »
Evo u kojim bibliotekama su dostupne:
https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/48036871

U Vrbasu, razumljivo, čak 6 primeraka  :D Ukoliko ste član neke biblioteke, možete poručiti knjigu preko međubibliotečke razmene i dostaviće je u vašu biblioteku

Sasvim logično. I još 3000 primeraka po kućama.:D

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Моја колекција
« Одговор #1348 послато: Новембар 21, 2020, 12:40:13 пре подне »
Да ли знате где може да се погледа електронска верзија за
Први шематизам 2010: Епархија Бихаћко-петровачка, Босански Петровац 2011 .

Хвала

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 523
Одг: Моја колекција
« Одговор #1349 послато: Децембар 02, 2020, 01:58:20 пре подне »
Да ли неко поседује књигу:
 Упут за обуку добровољаца Југо-Словена из Америке

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Моја колекција
« Одговор #1350 послато: Децембар 02, 2020, 03:33:03 поподне »
Да ли знате где може да се погледа електронска верзија за
Први шематизам 2010: Епархија Бихаћко-петровачка, Босански Петровац 2011 .

Хвала

Може у НБС, ако ураниш. ;)

https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/1881112



Ван мреже Рус

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 134
  • R1a-L1029>YP6047
Одг: Моја колекција
« Одговор #1351 послато: Децембар 07, 2020, 12:21:37 поподне »
Da li neko ima ovu knjigu "Радослав Љ. Павловић, Копаоник – антропогеографска испитивања"?

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Моја колекција
« Одговор #1352 послато: Децембар 07, 2020, 12:45:01 поподне »
Da li neko ima ovu knjigu "Радослав Љ. Павловић, Копаоник – антропогеографска испитивања"?

Та књига је доступна у Порекловој дигиталној библиотеци.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Рус

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 134
  • R1a-L1029>YP6047
Одг: Моја колекција
« Одговор #1353 послато: Децембар 07, 2020, 01:47:54 поподне »
Та књига је доступна у Порекловој дигиталној библиотеци.
Onda nisam shvatio gde su podaci o selima Bzenica i Ples, objavlenjim nedavno? U "Kopaoniku" nema nista o tome
« Последња измена: Децембар 07, 2020, 01:50:36 поподне Rus »

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Моја колекција
« Одговор #1354 послато: Децембар 07, 2020, 02:40:26 поподне »
Onda nisam shvatio gde su podaci o selima Bzenica i Ples, objavlenjim nedavno? U "Kopaoniku" nema nista o tome
Ne znam koliko ću Vam pomoći, ali kada sam tražila i  iščitavala gradju za moju monografiju, trebala mi je nahija Koznik, sećam se da sam naišla na podatak za neko selo a baš mislim da imenom Bzenica,  u nahiji Koznik i da je pomenuto oko 1550g.  kao katrandžijsko selo, jer su seljani tog sela proizvodili katran za državne brodove i ostale potrebe.
Eto, to mi je ostalo u sećanju, kao neki specificum  :)
Koliko sam pomogla ne znam ali toga se sećam  :)

Ван мреже Рус

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 134
  • R1a-L1029>YP6047
Одг: Моја колекција
« Одговор #1355 послато: Децембар 07, 2020, 05:29:35 поподне »
Ne znam koliko ću Vam pomoći, ali kada sam tražila i  iščitavala gradju za moju monografiju, trebala mi je nahija Koznik, sećam se da sam naišla na podatak za neko selo a baš mislim da imenom Bzenica,  u nahiji Koznik i da je pomenuto oko 1550g.  kao katrandžijsko selo, jer su seljani tog sela proizvodili katran za državne brodove i ostale potrebe.
Eto, to mi je ostalo u sećanju, kao neki specificum  :)
Koliko sam pomogla ne znam ali toga se sećam  :)
Pa ne, pitao sam iz drugog razloga. Citao posledni clanci kojim izvorom navedena knjiga R.Pavlovica "Kopaonik - antropogeografska ispitivanja". Ali u digitalnoj biblioteci knjiga sa slicnim nazivom (R.Pavlovic "Kopaonik") ali bez informacije o tim selima, nisam nasao nesto. Mozda "antropogeografska ispitivanja) je nekakvo drugo izdanje.
U svakom slucaju zanima me upravo ovo podrucje (Aleksandrovac, Brus, Krusevac) jer na granici tih regiona nalazi se dva sela o kojim trazim nesto vec duze vreme.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Моја колекција
« Одговор #1356 послато: Децембар 07, 2020, 06:53:30 поподне »
Pa ne, pitao sam iz drugog razloga. Citao posledni clanci kojim izvorom navedena knjiga R.Pavlovica "Kopaonik - antropogeografska ispitivanja". Ali u digitalnoj biblioteci knjiga sa slicnim nazivom (R.Pavlovic "Kopaonik") ali bez informacije o tim selima, nisam nasao nesto. Mozda "antropogeografska ispitivanja) je nekakvo drugo izdanje.
U svakom slucaju zanima me upravo ovo podrucje (Aleksandrovac, Brus, Krusevac) jer na granici tih regiona nalazi se dva sela o kojim trazim nesto vec duze vreme.

Русе, у праву си. Књига коју имамо у библиотеци је само половина Павловићеве књиге (Општи део). Постоји и Посебни део овог рада, који је ове године објављен у 43. књизи библиотеке Корени, коју издаје Службени гласник. Књига носи наслов "Копаоник, Жупа, Расина, Трстеничка Морава".
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Рус

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 134
  • R1a-L1029>YP6047
Одг: Моја колекција
« Одговор #1357 послато: Децембар 07, 2020, 08:18:32 поподне »
Русе, у праву си. Књига коју имамо у библиотеци је само половина Павловићеве књиге (Општи део). Постоји и Посебни део овог рада, који је ове године објављен у 43. књизи библиотеке Корени, коју издаје Службени гласник. Књига носи наслов "Копаоник, Жупа, Расина, Трстеничка Морава".
Hvala na objasnjeju! Da li neko zna kada ce biti objavljeno ovo deo "Kopaoniku"? Mozda tamo nadjem ono sto trazim

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Моја колекција
« Одговор #1358 послато: Децембар 07, 2020, 09:07:59 поподне »
Hvala na objasnjeju! Da li neko zna kada ce biti objavljeno ovo deo "Kopaoniku"? Mozda tamo nadjem ono sto trazim

Кажем, књига је објављена ове године.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Рус

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 134
  • R1a-L1029>YP6047
Одг: Моја колекција
« Одговор #1359 послато: Децембар 08, 2020, 06:21:22 пре подне »
Кажем, књига је објављена ове године.
Mislio sam na nasu digitalnu biblioteku