Аутор Тема: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције  (Прочитано 215472 пута)

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #720 послато: Октобар 15, 2022, 10:12:38 поподне »
Je li moguće da na Yfull nisu ostavili mogućnost kontaktiranja testiranih?

Mislim da je testirane na YFull-u moguće kontaktirati jedino preko samog YFull-a. Ako se dobro sećam nedavne akcije oko I2a L417, do testiranog iz Bosne su došli posredstvom administracije YFull-a i to kontaktom preko FB grupe. Možda bi to moglo i ovde upaliti. Mada verujem da testirani prati ovu temu pa da bi mogao i sam da nas kontaktira, što bi bilo odlično.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #721 послато: Октобар 15, 2022, 10:22:19 поподне »
Je li moguće da na Yfull nisu ostavili mogućnost kontaktiranja testiranih?

Наравно да постоји могућност слања приватне поруке тестиранима. Када се улогујеш на свој налог имаш оно писамце у заглављу стране, одмах поред твог броја узорка, па на то кликни. Тако је барем на рачунару. Не знам где се налази на телефону али сигурно имаш и тамо ту опцију.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #722 послато: Октобар 16, 2022, 08:46:46 поподне »
Наравно да постоји могућност слања приватне поруке тестиранима. Када се улогујеш на свој налог имаш оно писамце у заглављу стране, одмах поред твог броја узорка, па на то кликни. Тако је барем на рачунару. Не знам где се налази на телефону али сигурно имаш и тамо ту опцију.
Hvala,
Jedva sam našao opciju i još sinoć poslao poruku. Sad ostaje da se čovjek javi.
Mora da je to neko od naših, već testiranih, jer je prebacio I rezultat na Yfull sa Nebule, znači razumije šta I kako treba da radi.
Sve u svemu kad obrade njegov rezultat nadam se da će se grana pocijeoati, što može biti dobro za ostale da se testiraju na neki od nizvodnih snipova.
Da li Nebula daje I str rezultate? Zna li ko?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #723 послато: Октобар 16, 2022, 08:57:49 поподне »
...
Mora da je to neko od naših, već testiranih, jer je prebacio I rezultat na Yfull sa Nebule, znači razumije šta I kako treba da radi.
...

Колико ми је познато, резултати са Небуле се аутоматски пребацују на YFull, осим ако се нешто није променило.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #724 послато: Октобар 16, 2022, 10:11:53 поподне »
Колико ми је познато, резултати са Небуле се аутоматски пребацују на YFull, осим ако се нешто није променило.
sad gledam, ako je tako, a imajuci u vidu da je Nebula i test genoma u smislu "health data" onda vrlo moguce da covjek i ne razumije poruku koju sam mu napisao,, jer sam je pisao kao nekome ko je radio ancestry test.
Pokusacu da preformulisem poruku, pa se mozda covjek javi.
Vrlo je moguce da se nece ni javiti jer mozda nije radio test zbog genealogije.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #725 послато: Октобар 16, 2022, 10:19:53 поподне »
Vrlo je moguce da se nece ni javiti jer mozda nije radio test zbog genealogije.
У најгорем случају, остаће на стаблу јер је платио услугу, а и знате да је наше горе лист, па нек је ето и ставио Београд као регију. Огроман број тестираних преко Небуле на њиховом сајту само ''чекира'' да жели да им се резултат проследи на YFull, без да подробније прочита о чему се ради, па им након месец дана резултат тамо нестане, неретко након што се захваљујући њима формирају нове подгране. И то без да су чак и видели поруке које су им људи са којима се поклапају слали и који им неретко нуде плаћање YFull трошкова само да остану на стаблу, али узалуд. Овај проблем траје већ око годину дана, али очигледно не тангира ни Небулу ни YFull.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #726 послато: Октобар 16, 2022, 10:26:15 поподне »
Ne postoji mogućnost da se preko Yfull-a kontaktira Nebula da se dobije mail od naručioca? Ovaj YFull message interfejs je blago rečeno jadan, i kao što reče vrlo moguće da čovjek neće ni vidjeti poruke.
Nisam razumio, on treba da plaća da bi ostali rezulatati na Yfull? Ne kao mi koji smo prebacili rezultate sa FTDNA npr, pa smo jednokratno platili?

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 907
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #727 послато: Октобар 16, 2022, 10:33:30 поподне »
Nebula verovatno nece dati mejl, škatljivo je. Ostaje na tome da vam se taj čovek javi ako želi i ako vidi poruku na Yfull. Kako sam razumeo ako pored testiranog pise samo NEW bez zastavice to znači da nije uplaćeno i da će se rezultat skinuti sa liste ako se u međuvremenu ne uplati.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #728 послато: Октобар 16, 2022, 10:42:11 поподне »
Ne postoji mogućnost da se preko Yfull-a kontaktira Nebula da se dobije mail od naručioca? Ovaj YFull message interfejs je blago rečeno jadan, i kao što reče vrlo moguće da čovjek neće ni vidjeti poruke.

Постоји могућност да YFull на твој захтев директно контактира тестираног, јер они морају имати неки његов контакт, али упитно је да ли ће уопште бити неке повратне информације од њега и какав тестирани мејл уопште користи (и да ли ће њихова порука завршити у неким спам фолдерима). Контактирање Небуле је мука и за тестиране код њих јер им је очајан кориснички сервис, а мислим да се не би ни удостојили да дају одговор некоме са стране кога занимају њихови тестирани. Ја бих ипак са твоје стране био оптимиста јер је тестирани ипак платио анализу и остаје на стаблу, па сачекајмо да видимо да ли ће одговорити.


Тај кога си контактирао преко YFull механизма је сигурно добио на свој мејл твоју поруку на коју може одговорити уласком на свој YFull профил, то овако изгледа.




Цитат
Nisam razumio, on treba da plaća da bi ostali rezulatati na Yfull? Ne kao mi koji smo prebacili rezultate sa FTDNA npr, pa smo jednokratno platili?

Сви ми плаћамо 50 долара кад нам се заврши анализа, па тако и тестирани преко Небуле. Проблем је у томе што се маса њих појави на стаблу јер кликне на неку од бројних опција на Небулином сајту без да дубље прочита о чему је реч. У овом случају кликну да се по договору који постоји између YFull-a и Небуле они појаве на стаблу са којег после углавном нестану без и да знају да су тамо били.
« Последња измена: Октобар 16, 2022, 10:55:04 поподне Atlantische »
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #729 послато: Октобар 16, 2022, 11:13:48 поподне »
...
Vrlo je moguce da se nece ni javiti jer mozda nije radio test zbog genealogije.

Zbog čega god da je radio test, zna da mu je uzorak na YFull jer je za njegovu analizu na YFull očigledno platio. Takođe, pristupao je svom YFull nalogu i podešavao ga, čim mu je postavljena Srbija kao zemlja porekla i Beograd kao mesto. Za očekivati je da prati šta se dešava.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #730 послато: Октобар 18, 2022, 08:46:01 пре подне »
@Ljiljan

Svojevremeno smo tražili neku dobru istoriju Srba u pdf obliku za Marcha, pa je nismo našli. Nedavno sam na vk.com pronašao knjigu The Serbs Sime Ćirkovića pisanu za strano tržište. Za stranca koji želi da se upozna sa istorijom Srba to je najbolje delo koje sam mogao pronaći na Internetu.

https://vk.com/wall-167473784_173

Na stranici History books and magazines može se pronaći dosta zanimljivih dela vezanih za istoriju, sociologiju i religiju u pdf formatu, kao i na celoj vk.com mreži

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #731 послато: Новембар 16, 2022, 08:23:26 пре подне »
Sa novom verzijom YFull stabla (10.07.00 verzija) došlo je i do novog proračuna starosti grane ZS9949 u koji je uključen i novi uzorak YF110053 iz Beograda. Zajedno s njim, starost naše grane procenjena je na 900 godina, tačnije 917 godina, što je smanjenje u odnosu na prošlu procenu kad je starost grane bila procenjena na 1000 godina (tačnije 10009 godina). Razlog za to je mali broj SNP-ova za koje je YFull procenio da su prihvatljivi za procenu, tačnije, samo četiri.

https://www.yfull.com/tree/J-ZS9949/

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #732 послато: Новембар 24, 2022, 10:52:03 поподне »
Evo sad i ja ovo vidim.
Kako je moguce da je tako malo snpova kod njega i kod mene (po 4) dok Sinobad i Bugarin imaju 8 tj 7? Kvalitet uzorka, očitanja uzorka odnosno testa? Ili je čista statistika u pitanju, da će se kod nekih grana mutacije dešavati češće a kod nekih rjeđe? Ja imam 4 privatna snipa, od toga piše da su 3 best quality a 1 je ambiguous quality.
Nadao sam se da će nam ovaj novi uzorak "pocijepati" granu na 2 pa da ćemo moći dalje nešto da saznamo, ali izgleda da od toga nema ništa. On znači ni sa jednim od nas ne dijeli neki naš privatni snp. Vjerovatno će se daljim pojavljivanjem uzoraka ponovo povećati TMRCA, ali ostaje da vidimo.

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #733 послато: Новембар 25, 2022, 07:30:35 пре подне »
Evo sad i ja ovo vidim.
Kako je moguce da je tako malo snpova kod njega i kod mene (po 4) dok Sinobad i Bugarin imaju 8 tj 7? Kvalitet uzorka, očitanja uzorka odnosno testa? Ili je čista statistika u pitanju, da će se kod nekih grana mutacije dešavati češće a kod nekih rjeđe? Ja imam 4 privatna snipa, od toga piše da su 3 best quality a 1 je ambiguous quality.
Nadao sam se da će nam ovaj novi uzorak "pocijepati" granu na 2 pa da ćemo moći dalje nešto da saznamo, ali izgleda da od toga nema ništa. On znači ni sa jednim od nas ne dijeli neki naš privatni snp. Vjerovatno će se daljim pojavljivanjem uzoraka ponovo povećati TMRCA, ali ostaje da vidimo.

Iskreno, i ja sam iznenađen brojem SNP-ova koji su izdvojeni za proračun. Ne znam što bi mogao biti razlog. Pokrivenost njegovog testa meni izgleda prilično dobra.

Bilo bi dobro kad bi neko od Hercegovaca uradio neki dublji test. To i jeste najstarija dokumentovana grana pa bi bilo zanimljivo videti kako bi se oni pozicionirali na stablu. Za sad ZS11470 izgleda kao dosta čvrst rodonačelnik naših balkanskih haplotipova.

Ван мреже dobrica.gavrilovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #734 послато: Децембар 08, 2023, 04:36:39 поподне »
Поздрав, од Ј1 ZS 4393 ZS 9949.
МЛАДЕНОВАЦ - ШУМАДИЈА, СЛАВА СВ. ЈОВАН КРСТИТЕЉ. БРАТСТВО КОЛАЦИ СЕЛО КОВАЧЕВАЦ, ФАМИЛИЈЕ : МИХАЈИЛОВИЋ, БЛАЖИЋ, СИМИЋ, СТЕПАНОВИЋ,ТРИФУНОВИЋ, ЈАНКОВИЋ, ГАЈИЋ, МИКИЧИЋ, ПАПИЋ, ГАВРИЛОВИЋ. КОД ДВА ГАВРИЛОВИЋА ( КОД ДВА ГАВРИЛОВИЋА- ЧЕТВРТО КОЛЕНО СТЕПЕН СРОДСТВА ПОТВРЂЕНА Ј1 И КОД ПАПИЋА 6-7 КОЛЕНО Ј1). ПОЗЗЗ.

Ван мреже trivivi

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #735 послато: Децембар 08, 2023, 07:25:47 поподне »
Jel zna neko da li je ZS9949 arapskog ili kavkaskog porekla? Hvala unapred!  ;D

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 907
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #736 послато: Децембар 08, 2023, 09:55:02 поподне »
Ни једног ни другог, мени ово личи на нешто са истока медитерана. Има једна грана која данас слави Хануку  ;D
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже trivivi

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #737 послато: Децембар 14, 2023, 07:02:38 поподне »
Ни једног ни другог, мени ово личи на нешто са истока медитерана. Има једна грана која данас слави Хануку  ;D

Posle daljeg istrazivanja nasla sam da je haplogrupa J-ZS9949 verovatno proistekla iz anatolije, da li je moguceg jermenskog porekla? U Illustrative dna imam 51.6% anatolian neolith farmer, takodjer eastern armenian (arsacid, artaxiad, i orontid period) i upper mesopotamian, pontic, byzantine anatolian i roman levantine rezultate.

Цитат
Within the Middle East, SNP analysis shows that the J1-L136 branch migrated south from eastern Anatolia and split in four directions: Anatolia/Europe (PF7263)
https://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_J1_Y-DNA.shtml

Цитат
The Roman Empire did, however, stimulate demographic change in the Balkans. In this early period, ∼1/3 of the individuals (15 of the 45) fall beyond the Balkan clines in PCA (Figures 1C and S4) but close to Near Easterners and can be modeled as deriving their ancestry predominantly from Roman/Byzantine populations from western Anatolia and, in one case, from Northern Levantine groups (Figure 2A; Data S2, Table 6). Most of these individuals were excavated at four different Viminacium necropolises, but we also found them at other urban centers such as Tragurium (Trogir) and Iader (Zadar).
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0092867423011352

Iz kog regiona anatolije su se preselili moji pretci na balkan i u kom periodu? Ima neko vise saznanja? Nagadjivanja?  ;D

Ван мреже kocovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #738 послато: Децембар 15, 2023, 12:44:40 пре подне »
Ја би рекао више јужна Сирија, северозапад Саудијске Арабије, Израел, Либан, али не мислим да има везе са Јеврејима. Арапи или Бедуини са Леванта - Аморити.
« Последња измена: Децембар 15, 2023, 12:46:53 пре подне kocovic »

Ван мреже trivivi

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
Одг: Хаплогрупа J1-PF7263, покушај историјске реконструкције
« Одговор #739 послато: Децембар 15, 2023, 09:02:56 поподне »
Ја би рекао више јужна Сирија, северозапад Саудијске Арабије, Израел, Либан, али не мислим да има везе са Јеврејима. Арапи или Бедуини са Леванта - Аморити.

Imate vise podatke o tome? izvore koje bi povezale pocetak haplogrupe J-ZS9949 sa tim podrucjem i amoritima? Hvala unapred  ;D