Аутор Тема: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?  (Прочитано 6710 пута)

Ван мреже barmalay3

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #60 послато: Децембар 11, 2022, 03:09:36 поподне »
Изгледа да треба имати среће са службеником. Ја сам први дан наишао на љубазну госпођу која ме упутила да направим изјаву. Други дан сам наишао на службеника који је одбио да прими пошиљку правдајући се да треба да зове царину да провери да ли се оваква пошиљка може слати и рекао да дођем други дан с обзиром да је касно. Трећег дана опет наилазим на љубазну госпођу која без проблема прима пошиљку. Мораћу да јој купим чоколаду.

Moraću onda da potražim i ja tu ljubaznu gospodju, nema mi druge  izgleda

Ван мреже darkomilojkovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #61 послато: Децембар 16, 2022, 12:38:51 пре подне »
Poštovani članovi foruma,

ne znam da li je puka sreća ili već svi znaju čime se DanteLabs bavi i niko ne pravi problem, ali ja sam juče poslao uzorak DHL-om i već je u Italiji.
Nikog ništa nisam pitao, nikog ništa nisam obavestio. Spakovao uzorak prema uputstvu u već pripremljenu kovertu koja je stigla iz DanteLabs sa potrebnim alatima za uzimanje materijala i odštampanim računom i tovarnim listom. Na DHL sajtu rezervisao kurira koji je paket preuzeo i sve prošlo kako treba za sada.


Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #62 послато: Децембар 16, 2022, 10:46:19 пре подне »
Poštovani članovi foruma,

ne znam da li je puka sreća ili već svi znaju čime se DanteLabs bavi i niko ne pravi problem, ali ja sam juče poslao uzorak DHL-om i već je u Italiji.
Nikog ništa nisam pitao, nikog ništa nisam obavestio. Spakovao uzorak prema uputstvu u već pripremljenu kovertu koja je stigla iz DanteLabs sa potrebnim alatima za uzimanje materijala i odštampanim računom i tovarnim listom. Na DHL sajtu rezervisao kurira koji je paket preuzeo i sve prošlo kako treba za sada.



Земља чуда и потпуне насумичности у поступцима - Србија.  8)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #63 послато: Децембар 16, 2022, 10:54:45 пре подне »
Poštovani članovi foruma,

ne znam da li je puka sreća ili već svi znaju čime se DanteLabs bavi i niko ne pravi problem, ali ja sam juče poslao uzorak DHL-om i već je u Italiji.
Nikog ništa nisam pitao, nikog ništa nisam obavestio. Spakovao uzorak prema uputstvu u već pripremljenu kovertu koja je stigla iz DanteLabs sa potrebnim alatima za uzimanje materijala i odštampanim računom i tovarnim listom. Na DHL sajtu rezervisao kurira koji je paket preuzeo i sve prošlo kako treba za sada.


Уплати ти и лото ових дана, изгледа да ти је повољан хороскоп😊

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5310
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #64 послато: Децембар 16, 2022, 04:51:53 поподне »
Уплати ти и лото ових дана, изгледа да ти је повољан хороскоп
Готово је сад, испуцао бонус.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже darkomilojkovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #65 послато: Децембар 16, 2022, 06:02:57 поподне »
I ja sam potpuno iznenadjen brzinom i efikasnoscu u mom slucaju :)
Posiljka je isporucena danas, dakle u roku od 24h ...
Sada ostaje samo da sacekam rezultate

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #66 послато: Децембар 16, 2022, 06:17:48 поподне »
I ja sam potpuno iznenadjen brzinom i efikasnoscu u mom slucaju :)
Posiljka je isporucena danas, dakle u roku od 24h ...
Sada ostaje samo da sacekam rezultate

Па да, тако и функционише њихова услуга са DHL-ом, свуда у Европи а и свету - осим код нас.

У Србији је неопходно певати додолске песме пре уласка у пошту да шалтерски богови приме пошиљку, а после пријема опет - да прође царину.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #67 послато: Децембар 16, 2022, 07:40:22 поподне »
Па да, тако и функционише њихова услуга са DHL-ом, свуда у Европи а и свету - осим код нас.

У Србији је неопходно певати додолске песме пре уласка у пошту да шалтерски богови приме пошиљку, а после пријема опет - да прође царину.
Додоле ми не дирај😊

Ван мреже Miloshh

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #68 послато: Децембар 19, 2022, 10:53:29 поподне »
Cao ljudi,

Evo da opisem moje iskustvo. Kao i vecina ovde, pokusao sam preko poste da posaljem uzorak i nije uspelo. Inace u pitanju je MyHeritage kompanija. Prvo sam isao u lokalnu ispostavu i cim je sluzbenica rekla da mora pozvati postu carinjenja u Zemunu bilo mi je jasno da cela stvar nece proci lako. Iskreno, da sam znao da je ovoliki problem, pitanje je da li bi se uopste upustao u celu stvar. Danas sam isao do glavne poste, sve sa izjavom o sadrzaju, i naravno pokusao da nadjem vec pomenutu gospodju. Bila je neka mladja devojka (kapiram da nije osoba koju trazim, ali reko hajde da probam). Ona nije imala pojma o cemu se radi, ali mladji momak pored nje odmah uskace na moj pomen "alkalnog rastvora" i kaze ne moze. Malo sam se pobunio, ali kapiram nema vajde i odlazim. Eto, to je od mene za sad. Ono sto bi svakako bilo od pomoci jeste neki dodatni opis pomenute fine gospodje, cisto da ne bih kao utvara tamo setao po glavnoj posti dok se ista ne pojavi. Mogao bih i ja sad da pisem nadaleko koliko ovo sve nema smisla, ali nema niko vajde od toga. Drago mi je da cujem kako ipak ima nacina da se paket takoreci "prosvercuje". Probao bih i to slanje preko DHL-a. Darko, ako te ne mrzi, neki dodatni detalj, tipa sta si napisao u opisu sadrzaja na deklaraciji i slicno bio bi od pomoci.

Pozdrav i srecno svima

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #69 послато: Децембар 20, 2022, 10:21:50 пре подне »
У Црној Гори сам службено, па сам искористио прилику да пошаљем један узорак за Dante Labs.

Одавде то иде без икаквих проблема, адресираш коверат, попуниш ону потврду о пријему пошиљке, потпишеш, платиш и то је то.

Ван мреже darkomilojkovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #70 послато: Децембар 21, 2022, 02:23:20 поподне »
Cao ljudi,

Evo da opisem moje iskustvo. Kao i vecina ovde, pokusao sam preko poste da posaljem uzorak i nije uspelo. Inace u pitanju je MyHeritage kompanija. Prvo sam isao u lokalnu ispostavu i cim je sluzbenica rekla da mora pozvati postu carinjenja u Zemunu bilo mi je jasno da cela stvar nece proci lako. Iskreno, da sam znao da je ovoliki problem, pitanje je da li bi se uopste upustao u celu stvar. Danas sam isao do glavne poste, sve sa izjavom o sadrzaju, i naravno pokusao da nadjem vec pomenutu gospodju. Bila je neka mladja devojka (kapiram da nije osoba koju trazim, ali reko hajde da probam). Ona nije imala pojma o cemu se radi, ali mladji momak pored nje odmah uskace na moj pomen "alkalnog rastvora" i kaze ne moze. Malo sam se pobunio, ali kapiram nema vajde i odlazim. Eto, to je od mene za sad. Ono sto bi svakako bilo od pomoci jeste neki dodatni opis pomenute fine gospodje, cisto da ne bih kao utvara tamo setao po glavnoj posti dok se ista ne pojavi. Mogao bih i ja sad da pisem nadaleko koliko ovo sve nema smisla, ali nema niko vajde od toga. Drago mi je da cujem kako ipak ima nacina da se paket takoreci "prosvercuje". Probao bih i to slanje preko DHL-a. Darko, ako te ne mrzi, neki dodatni detalj, tipa sta si napisao u opisu sadrzaja na deklaraciji i slicno bio bi od pomoci.

Pozdrav i srecno svima

Zdravo Miloše,

nisam ništa specijalno uradio. Nisam nikome prijavio šta je u pošiljci :). Koristio sam "Pro Forma Invoice" koji mi je DanteLabs poslao. Na njemu se nalaze podaci o primaocu i pošiljaocu, vrednost za carinjenje (koja je u ovom slučaju bila 11 evra) i na kraju sadržaj u sledećoj formi na engleskom:

"CONTENT DESCRIPTION: Liquid with salts, not dangerous, not infective"

To je sve. Nadam se da je od pomoći. Mada više mislim da je bila sreća u mom slučaju.

Inače, što se tiče Dante Labs, čini mi se za sada da je procedura kod njih malo sporija. Nakon prijema materijala i promene inicijalnog statusa sa potvrdom da su dobili pošiljku, i dalje je u fazi provere kvaliteta. Ne znam koliko taj proces dugo može da traje realno, možda i imaju mnogo zahteva ... ko će ga znati. U svakom slučaju, kada se proces završi, preneću celokupno iskustvo i vremenske okvire za svaku fazu ovde jer možda nekom može biti od pomoći.

Pozdrav

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 904
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #71 послато: Децембар 21, 2022, 02:39:00 поподне »
DHL onlajn prijava izgleda da radi posao
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Miloshh

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #72 послато: Децембар 21, 2022, 03:44:25 поподне »
Darko, hvala na odgovoru. Nesto sam se bas nameracio da izguram ovo preko poste izgleda, ali cu mozda morati i ja preko DHL da pokusam. Inace, stvarno se i dalje ne mogu cudu nacuditi oko cega oni prave problem.

Ван мреже barmalay3

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #73 послато: Децембар 23, 2022, 12:36:13 пре подне »
Poslao bio u pošti u Dobanovcima, 2 dana kasnije mi vratili sa carine. Razmišljam da platim autobus do Bijeljine i zavrsim posao tamo. Nemam drugu ideju iskreno. Stoji mi odradjen twst vec 20 dana kod mene...

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #74 послато: Децембар 23, 2022, 01:06:59 пре подне »
Poslao bio u pošti u Dobanovcima, 2 dana kasnije mi vratili sa carine. Razmišljam da platim autobus do Bijeljine i zavrsim posao tamo. Nemam drugu ideju iskreno. Stoji mi odradjen twst vec 20 dana kod mene...
Ništa ne razmišljaj nego pali za Bijeljinu...Severna Kordjo dobro došla si u život moj...nije ovo tebi nego sistemu...bacam kamenje na sistem...darkwooddub😎praštajre udatio me ovaj predbožićni sevdah😊

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #75 послато: Јануар 21, 2023, 08:56:51 пре подне »
Ово са пошиљкама постаје мучно а ми ћемо полако губити људе који би се тестирали јер не можемо им препоручити тест када не могу да га пошаљу одавде или да плаћају додатно царињења или враћање пошиљке назад. Морамо нешто да предузмемо јер ја а и мислим да је то случај и са осталима више не желим да препоручујем тестирања ван земље јер имамо онда проблем са људима и како им објаснити шта се у ствари дешава. Не знам докле су остали стигли али рецимо мени још није стигао од прошле године неурађен пакет из Dante Labsa а шта ће бити када је узорак у њему опет натезање и разочарење. Не знам шта да радимо, једино што ми пада на памет је ако неко зна неког који ради уприватној лабораторији па да видимо како то иде код њих па да пробамо и ми да шаљемо преко неке лабораторије.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #76 послато: Јануар 21, 2023, 10:13:14 пре подне »
Ово са пошиљкама постаје мучно а ми ћемо полако губити људе који би се тестирали јер не можемо им препоручити тест када не могу да га пошаљу одавде или да плаћају додатно царињења или враћање пошиљке назад. Морамо нешто да предузмемо јер ја а и мислим да је то случај и са осталима више не желим да препоручујем тестирања ван земље јер имамо онда проблем са људима и како им објаснити шта се у ствари дешава. Не знам докле су остали стигли али рецимо мени још није стигао од прошле године неурађен пакет из Dante Labsa а шта ће бити када је узорак у њему опет натезање и разочарење. Не знам шта да радимо, једино што ми пада на памет је ако неко зна неког који ради уприватној лабораторији па да видимо како то иде код њих па да пробамо и ми да шаљемо преко неке лабораторије.

Проблем постоји већ годинама, ретки су они који су слали тестове а да нису добили "блокаду" или већ на шалтеру поште или са царином, а често и са обоје. Углавном, сви на крају некако успеју да нађу решење и "прогурају" пошиљку (ми сада на YFull стаблу имамо преко 400 великих тестова послатих углавном из Србије, и нешто из окружења).

Углавном, обзиром да у Црној Гори, БиХ, Хрватској - нема никаквих проблема за слање узорака, нејбоље је замолити некога ко путује у поменуте државе да пошаље пакет или лично сести у ауто/воз па до најближе поште преко границе. Мада, треба наћи и накога са пребивалиштем на територији те државе ко ће бити наведен као пошиљалац, за теоретски случај да се пошиљка врати.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #77 послато: Јануар 21, 2023, 03:38:36 поподне »
Није проблем за мене јер сам ја упућен у проблем али проблем настаје када људи желе да то ураде али када им образложим о чему се ради и да проблем може да буде пошта, царина и да ћемо се мало намучити око слања постану сумњичави, итд. Да ли би могли да шаљемо узорке преко Биолошког факултета са којима Друштво има сарадњу, на пример?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #78 послато: Јануар 21, 2023, 06:45:23 поподне »
Није проблем за мене јер сам ја упућен у проблем али проблем настаје када људи желе да то ураде али када им образложим о чему се ради и да проблем може да буде пошта, царина и да ћемо се мало намучити око слања постану сумњичави, итд. Да ли би могли да шаљемо узорке преко Биолошког факултета са којима Друштво има сарадњу, на пример?

Чак и Биолошки факултет кубури са сличним проблемом и мислим да се преко њих на тај начин не може ништа слати. Тренутно смо пронашли импровизовано решење да шаљемо узорке који се прикупе, отприлике једном у месец дана, по људима који често путују на релацији Србија-Италија, па онда они из Италије шаљу за Данте који је у Лаквили у области Абруцо. Такође имам потврду да из земаља Европске уније (конкретно из Француске у овом случају) DHL нормално шаље пакете Дантеу, чак и ако је прибор наручен из Србије (треба само променити адресу одакле курир треба да преузме пошиљку, с обзиром да то није иста адреса на коју је курир у Србији донео пошиљку), па верујем да се и из Италије може послати DHL-ом нормално, а у сваком случају може и путем њихове поште. Такво је тренутно стање док и ако не пронађемо неко боље и трајније решење за директно слање из Србије.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже dons

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Одг: Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?
« Одговор #79 послато: Фебруар 28, 2023, 01:52:30 поподне »
Pre par godina pokusao iz Srbije poslati MyHeritage n3uspesno.
Otisao u BiH I poslao bez problema.