Аутор Тема: Godina gradnje  (Прочитано 1379 пута)

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Godina gradnje
« послато: Август 07, 2020, 05:47:45 поподне »
Pozdrav svima
Da li neko zna na koji nacin Moze da se ustanovi, kada je neka seoska crkva gradjena?
Ima li neki registar, koji Moze da se pogleda.
Pozdrav

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Godina gradnje
« Одговор #1 послато: Август 07, 2020, 06:50:22 поподне »
Pozdrav svima
Da li neko zna na koji nacin Moze da se ustanovi, kada je neka seoska crkva gradjena?
Ima li neki registar, koji Moze da se pogleda.
Pozdrav

Па сад... ако је активна, може се проверити у црквеним шематизмима, да ли постоји колико толико објективан коментар о градњи цркве. У смислу, да није само по предању, које може бити тачно, али и не мора. Која те црква интересује?



Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Godina gradnje
« Одговор #2 послато: Август 07, 2020, 07:05:25 поподне »
Па сад... ако је активна, може се проверити у црквеним шематизмима, да ли постоји колико толико објективан коментар о градњи цркве. У смислу, да није само по предању, које може бити тачно, али и не мора. Која те црква интересује?

Znam da je tesko, Ali Ne mora bit tacno Dan u Dan.
Interesuju me crkve kroz crmnicku regiju, Pa Sam mislio da “Mozda” ima neki registar ili nesto
Pozdrav

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Godina gradnje
« Одговор #3 послато: Август 07, 2020, 07:08:11 поподне »
Znam da je tesko, Ali Ne mora bit tacno Dan u Dan.
Interesuju me crkve kroz crmnicku regiju, Pa Sam mislio da “Mozda” ima neki registar ili nesto
Pozdrav

Јединствени регистар свакако да не постоји. И наравно да нико не датира грађевине у дан кад су изграђене.

Мора се знати шта се тражи, да би се евентуално могао дати неки одговор. Мимо тога, могу само рећи да регистра или нечег сличног нема.



Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Godina gradnje
« Одговор #4 послато: Август 07, 2020, 08:28:48 поподне »
Јединствени регистар свакако да не постоји. И наравно да нико не датира грађевине у дан кад су изграђене.

Мора се знати шта се тражи, да би се евентуално могао дати неки одговор. Мимо тога, могу само рећи да регистра или нечег сличног нема.

Ok Hvala

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Godina gradnje
« Одговор #5 послато: Август 07, 2020, 09:07:59 поподне »
Pozdrav svima
Da li neko zna na koji nacin Moze da se ustanovi, kada je neka seoska crkva gradjena?
Ima li neki registar, koji Moze da se pogleda.
Pozdrav
Pokušajte nabaviti kontakt ( tel. ili mejl) od eparhije kojoj pripadaju  te crkve,   pa ćete od njih dobiti i broj telefona sveštenika - starešina za svaku od tih crkvi koje vas interesuju a dalje je na vama da zovete i da ne odustajete.... :)

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Godina gradnje
« Одговор #6 послато: Август 10, 2020, 07:34:11 поподне »
Pokušajte nabaviti kontakt ( tel. ili mejl) od eparhije kojoj pripadaju  te crkve,   pa ćete od njih dobiti i broj telefona sveštenika - starešina za svaku od tih crkvi koje vas interesuju a dalje je na vama da zovete i da ne odustajete.... :)

Sredjeno
Hvala na pomoci

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Godina gradnje
« Одговор #7 послато: Август 10, 2020, 07:36:01 поподне »