Драги Никола Вук, управо сам видела Ваш коментар и насмејали сте ме од срца, због љубичастих очију

а и недостајете ....лепше је да се дружимо 
Е сад озбиљно...... У време римског цара Октавијана Августа сви управитељи разних римских области били су дужни да шаљу извештаје Сенату, о свим знаменитијим догађајима, у повереним им областима.Један од тих управитеља био је и Публије Лентул, проконзул Јудејски код цара Ирода,који је упутио Сенату следећи извештај о нашем Спаситељу:
Великом и славном Римском Сенату, Публије Лентул управитељ Јудеје желећи здравље:
У данашње време појавио се код нас и сад је жив, један човек, испуњен врлинама, име му је Исус Христос.Народ Га поштује као великог пророка, а његови ученици називају Га Сином Божјим. Он васкрсава мртве,исцељује од разних болести и телесних мана силом својих речи.Овај човек је високог и темељног стаса.Сам облик његов пун је озбиљности и нарочитом силом делује на све, тако да ко Га погледа осећа одмах љубав према њему, а у исто време нарочити страх. Боја његове косе слична је боји зрелог ораха, до ушију глатка али без сјаја, а од ушију и низ плећа, коса Му је сјајна и гргурава, средином главе је раздељена, по обичају Назарећана. Чело Му је глатко и ведро и никакве пеге нема на његовом лицу- које је украшено руменилом. Нос и уста суправилни. Боја браде Му је иста као боја косе на глави; густа, средње дужине,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан. Његове очи су небеске боје и сјаја и прозиру до дубине душе.......
Гоцо, тзв. Лентулова посланица је добро познати фалсификат из 13. вијека, објављен први пут 1474. године. Јеванђеља нису оставила никакав траг на основу којег бисмо могли закључивати о физичком изгледу Господа Исуса Христа. Већина раних црквених отаца је сматрала да је Господ био сасвим неугледног физичког изгледа,а позивајући се на Исаијино пророштво: "Видесмо га и не имаше изгледа ни лепоте, него изглед његов ружан и унижен мимо синова људских" (Ис 53, 2-3) Тек је св. Јован Златоуст у 4. вијеку поменуо и стих из Псалама Давидових: "Красан лепотом изнад синова људских". Међутим, неријетко су се ова тумачења давала у пренесеном значењу, тј. да се не односе буквално на физички изглед.
Без обзира на ова тумачења рекао бих да је закључак да изворна свједочанстава о изгледу Господа Исуса Христа нису сачувана.
Ако вас интересује ова тема прочитајете краћи рад патријарха Павла под називом "Сликање лика Христовог и светих". Тамо су дати и веома конкретни извори.
Данас се нажалост штампа и продаје свашта. Треба сваки навод провјерити.