Аутор Тема: Ипсилон хромозом у Београду  (Прочитано 2012 пута)

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Ипсилон хромозом у Београду
« послато: Фебруар 18, 2016, 05:49:35 поподне »
За колико маркера на ипсилон хромозому ће бити одређено који су алел, ако се тестирам овде у Београду? Да ли би то коштало 6500 динара, ако се учланим у ''Порекло''? Да ли је тест у Београду потпуно поуздан, пошто видим да многи шаљу узорке у Хјустон, али то ми је за сада прескупо, или то раде због могућности секвенционисања више маркера? Да ли је тест у Београду довољан да се са потпуном сигурношћу утврди којој хаплогрупи припадам? Хвала!

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Ипсилон хромозом у Београду
« Одговор #1 послато: Фебруар 18, 2016, 06:37:16 поподне »
За колико маркера на ипсилон хромозому ће бити одређено који су алел, ако се тестирам овде у Београду? Да ли би то коштало 6500 динара, ако се учланим у ''Порекло''? Да ли је тест у Београду потпуно поуздан, пошто видим да многи шаљу узорке у Хјустон, али то ми је за сада прескупо, или то раде због могућности секвенционисања више маркера? Да ли је тест у Београду довољан да се са потпуном сигурношћу утврди којој хаплогрупи припадам? Хвала!

У Београду се раде 23 ознаке, укључуйући два примѣрка двоструке ознаке ДЫС385. За цѣну не знам тачно, за то йе найбоље обратити се Админу. Испитивање ознак йе поуздано колико и другдѣ. У Хйустон се шаље због већега броя ознака, СНПова и трећих испитивања, не због веће поузданости. Са 23има ознаками се у найвећем бройу случайева може одредити хаплоскупина, али често не дубља подграна. Прѣдност испитивања у Београду йе што се исход добия за два до три радна дана, док се за исходе из Хйустона може чекати мѣсецими.
« Последња измена: Фебруар 18, 2016, 06:39:03 поподне Александар Невски »
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"