Науке и научне дисциплине > Први светски рат

Спискови аустроугарских ратних губитака (1914-1919)

<< < (2/13) > >>

Бутор Вукмановић:

--- Цитат: zox  Март 14, 2016, 11:12:36 поподне ---Јел неко објавио списак српских добровољаца са подручја Босне и Херцеговине у 1.Балканском рату на страни Црне Горе?

--- Крај цитата ---
Пробајте овде:http://www.srpskiratnidobrovoljci.com/

Bej Voč:

--- Цитат: Бутор Вукмановић  Март 19, 2016, 07:36:00 поподне ---Пробајте овде:http://www.srpskiratnidobrovoljci.com/

--- Крај цитата ---

нема га на списку, нема га ни међу добровољцима из херцеговине од 1912-1918
прегледао сам под исправно презиме, па разне варијанте, па мјењао име ... ништа.
Мислим да је био и у балканском рату, али био је сигурно и у првом.Досао је из Америке бродом као добровољац из Херцеговине, незнам јел досао оним бродом Бриндизи који је потопљен мином 1916.Јер нема га на списку умрлих ни преживљелих.
Али сигурно је, да су послали коње из Херцеговине по његово тело на Цетиње, у некој болници Данило И (први) .Умро је од рањавања
Има ли неки списак рањених за болницу Данило И? Не контам јел ја грешим или су спискови непотпуни

Бутор Вукмановић:

--- Цитат: zox  Март 24, 2016, 10:08:49 поподне ---нема га на списку, нема га ни међу добровољцима из херцеговине од 1912-1918
прегледао сам под исправно презиме, па разне варијанте, па мјењао име ... ништа.
Мислим да је био и у балканском рату, али био је сигурно и у првом.Досао је из Америке бродом као добровољац из Херцеговине, незнам јел досао оним бродом Бриндизи који је потопљен мином 1916.Јер нема га на списку умрлих ни преживљелих.
Али сигурно је, да су послали коње из Херцеговине по његово тело на Цетиње, у некој болници Данило И (први) .Умро је од рањавања
Има ли неки списак рањених за болницу Данило И? Не контам јел ја грешим или су спискови непотпуни

--- Крај цитата ---
Колико ми је познато, спискови нису потпуни. Имајући у виду да је био добровољац у војсци Краљевине Црне Горе и да је притом и погинуо, можда би најбоље било да се обратите Државном архиву Црне Горе на Цетињу.

Anci88:
Због ове теме сам се регистровала на форум.
Нашла сам свог чукундеду у овим књигама.
Да ли би неко могао да ми објасни/преведе шта значи Inft.,bh.IR.Nr.3,6.Komp.,...verw.
Знамо да је рањен негде на граници данашње Хрватске и Мађарске,и да је сахрањен под неком крушком.После рата,дошао је један човек и све што је имао вредно код себе тај чукундеда као што су сат и слике ,донео је његовом сину,односно мом прадеди.
Занима ме,да ли може да се сазна место његовог гроба,на било који начин?
Прошло је 100 година од његове смрти.
Где да идем,кога да питам,коме да се обратим,било шта долази у обзир?

Valachorum:

--- Цитат: Anci88  Април 16, 2016, 02:25:06 пре подне ---Због ове теме сам се регистровала на форум.
Нашла сам свог чукундеду у овим књигама.
Да ли би неко могао да ми објасни/преведе шта значи Inft.,bh.IR.Nr.3,6.Komp.,...verw.
Знамо да је рањен негде на граници данашње Хрватске и Мађарске,и да је сахрањен под неком крушком.После рата,дошао је један човек и све што је имао вредно код себе тај чукундеда као што су сат и слике ,донео је његовом сину,односно мом прадеди.
Занима ме,да ли може да се сазна место његовог гроба,на било који начин?
Прошло је 100 година од његове смрти.
Где да идем,кога да питам,коме да се обратим,било шта долази у обзир?

--- Крај цитата ---

Inft. (пјешадија), bh.IR.Nr.3 (Трећа босанско-херцеговачка пјешадијска регимента, Тузла), 6.Komp. (шеста чета), verw. (рањен).

Реци ми само у којој књизи губитака си га пронашла, па ћу погледати детљаније може ли се нешто више пронаћи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију