Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102432 пута)

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #580 послато: Април 07, 2021, 10:19:46 пре подне »
Сидни ми је одговорила одмах, и изгледа да је она особа која може да "погура" ствари са "мртве тачке", уколико дође до застоја (или да директно одговори уколико је неки проблем). На писмо које сам по препоруци Милоша послао њој, одмах је данас одговорила:
Your sample entering into sequencing this morning. Your sample is completely fine to finish the sequencing in the coming weeks.
Њен мејл је [email protected] и она је изгледа најпоузданији контакт у Дантеу за сва питања и брзо одговара


Када им је пристигао Ваш узорак у лабораторију? Чисто да имам представу када да ја очекујем прелазак у следећу фазу.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #581 послато: Април 07, 2021, 11:33:09 пре подне »

Када им је пристигао Ваш узорак у лабораторију? Чисто да имам представу када да ја очекујем прелазак у следећу фазу.
13.02.(немој дуго да чекаш као ја , раније им пиши...да нисам сад писао, још би можда чекао)
« Последња измена: Април 07, 2021, 11:41:10 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #582 послато: Април 07, 2021, 01:00:21 поподне »
13.02.(немој дуго да чекаш као ја , раније им пиши...да нисам сад писао, још би можда чекао)


Већ сам им писао и одговорили су ми да имају огроман број узорака и да иду редом. Мој узорак им је стигао 09.03. тако да ћу морати још да се стрпим.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #583 послато: Април 07, 2021, 01:06:18 поподне »

Већ сам им писао и одговорили су ми да имају огроман број узорака и да иду редом. Мој узорак им је стигао 09.03. тако да ћу морати још да се стрпим.
И мени су стизали исти одговори од других, пар порука раније сам навео исто и то је сигурно тако...за неку недељу, пошаљи конкретно њој (кад прође пет, шест недеља после пријема)...ако ти она каже исто, то је онда 100% тако, али могуће да се некоме та прва фаза заврши, па остане на "чекању" , и она је вероватно видела да је узорак скоро два месеца тамо, и могуће да је покренула фазу секвенцирања, чим је одговор био "јутрос је почело секвенцирање", тј. да се то поклапа са писмом:
[email protected]
Наведи само број узорка у писму и кад је стигло тамо (остали могу да дају и неку неодређену информацију, као биће, надамо се, гужва, али код ње је информација коју да, и најконкретнија, а и најбрже одговара)
« Последња измена: Април 07, 2021, 01:13:50 поподне ДушанВучко »

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #584 послато: Април 07, 2021, 02:26:54 поподне »
Управо сам њој слао маил и навео све редом пре неких десетак дана. Видећу како се развија ситуација, па ћу за пар недеља поново. Хвала на информацијама.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #585 послато: Април 07, 2021, 03:02:13 поподне »

Већ сам им писао и одговорили су ми да имају огроман број узорака и да иду редом. Мој узорак им је стигао 09.03. тако да ћу морати још да се стрпим.

Нема нико проблем са тим да иду редом, али је бесмислено да узорак стоји 2 месец у статусу "Awaiting your kit", као да није стигао, а по поштиној евиденцији се види да је испоручен.

И код FTDNA се Big Y-700 чека три месеца, али када стигне узорак, већ сутрадан видиш да су га примили и евидентирали.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #586 послато: Април 09, 2021, 11:51:12 пре подне »
Сидни ми је одговорила одмах, и изгледа да је она особа која може да "погура" ствари са "мртве тачке", уколико дође до застоја (или да директно одговори уколико је неки проблем). На писмо које сам по препоруци Милоша послао њој, одмах је данас одговорила:
Your sample entering into sequencing this morning. Your sample is completely fine to finish the sequencing in the coming weeks.
Њен мејл је [email protected] и она је изгледа најпоузданији контакт у Дантеу за сва питања и брзо одговара

Јуче сам послао мејл на [email protected] да се жалим како су ми прошлог месеца изгубили три узорка од деце која су преко 2 месеца стајала у статусу "Awaiting your kit", а сада и мој узорак још увек није регистрован иако је приспео пре 10 дана према поштиној евиденцији. Сидни ми је одмах данас одговорила и одмах решила проблем.

"Dear Dragan, I have asked to the logistics, and they found your parcel. It went to the security booth instead of directly into the lab, but our logistics collected it now from them.

Thank you very much for mentioning this!"

Куд раније нисам знао за Сидни, него се дописујем са оном Саром у недоглед. Жена је љубазна, али апсолутно није у стању да реши проблем, само се куртоазно извињава, налази могућа оправдања, нада се да ће ускоро бити регистровано и сл.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #587 послато: Април 09, 2021, 12:24:37 поподне »
Вероватно имају проблем са капацитетом а доста узорака за проверу. Али мислим да дефинитивно треба да им се досађује. Нпр ја сам одмах када сам видео преко поште да ми је узорак код њих одмах сутра сам писао да приверим да ли је стварно стигао. Вероватно су помислили овај ће нам досађивати и одмах истог дана је започето секвенцирање. На улазу у 8 недељу без резултата ја сам ујутру писао и већ увече су ми стигли резултати. Тако да дефинитивно треба досађивати јер им је вероватно пуно узорака стигло. Само од нас је колико сам ја рачунао послати 17 узорака. Дефинитивно имају посао а ми смо им вероватно последњи на списку јер смо из Србије.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #588 послато: Април 09, 2021, 04:47:50 поподне »
Вероватно су помислили овај ће нам досађивати и одмах истог дана је започето секвенцирање.
Не, него је Сидни 100% коректна и професионална, и Драгану је решила проблем, тј. одмах реаговала. Брзо одговара и одмах лоцира и решава проблем или застој...за будуће неке ситуације, избацити што се Дантеа тиче, лутања , него само њој треба писати
« Последња измена: Април 09, 2021, 04:58:47 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Dante Labs
« Одговор #589 послато: Април 11, 2021, 08:20:32 поподне »
Прође пет недеља од почетка секвенцирања, да ли да се надам да ће ускоро бити завршено?
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #590 послато: Април 11, 2021, 08:36:24 поподне »
Прође пет недеља од почетка секвенцирања, да ли да се надам да ће ускоро бити завршено?

Рођо следеће недеље би требало да те и да нас изненаде. Ако стварно имају гужву онда би и њима одговарало да узорке што пре одраде.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #591 послато: Април 12, 2021, 05:09:26 поподне »
Данас ми је стигао маил да су кренули са секвенцирањем.  :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #592 послато: Април 12, 2021, 05:40:12 поподне »
Постоје неколико низова секвенцирања. Имају велики број узорака, па све то иде успореним темпом. Када им пишете обавезно питајте за број гигабаза података. Неки чије је секвенцирање почело пре два месеца још увек су на око 30 и нешто гигабаза, што је први низ секвенцирања. Отприлике потребно је имати око 130-150 гигабаза да би резултат био готов.

Ван мреже АЦар

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 23
  • R1a R-Y2608* mt:H13b1-a1a*
Одг: Dante Labs
« Одговор #593 послато: Април 16, 2021, 09:50:17 пре подне »
Јуче послах узорак ДХЛ-ом и данас је стигао у Рим.

Поздрав

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #594 послато: Април 16, 2021, 11:11:17 пре подне »
Јуче послах узорак ДХЛ-ом и данас је стигао у Рим.

Поздрав

Из Србије? Ја сам хтео да користим услуге DHL-а да пошаљем узорке у Dante Labs, али одбили су да приме када сам рекао шта је садржај пошиљке.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Dante Labs
« Одговор #595 послато: Април 16, 2021, 12:27:54 поподне »
Из Србије? Ја сам хтео да користим услуге DHL-а да пошаљем узорке у Dante Labs, али одбили су да приме када сам рекао шта је садржај пошиљке.
Ја сам им рекао да је у питању слани раствор у епрувети, баш какав су ми и послали, а и да нисам ни отварао паковање, јер су ми послали погрешно.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Dante Labs
« Одговор #596 послато: Април 23, 2021, 10:04:18 пре подне »
Dear Milan,


Thank you for writing us, we will be happy to help you.

We are so sorry to hear these words and for the problem.
Unfortunately, we have had problems with suppliers who have poured into our work, due to the difficult time we are all going through.

I have checked the status of your kit: the WGS analysis is at 35.27 gigabases out of the required 90 gigabases​.
Please, the lab informed me that the sequencing, although a bit slow, is proceeding regularly.


I hope you understand the difficult moment we are all living, and that the information given has reassured you a bit.
Hoping I have been exhaustive, I remain available for any other questions.

Sincerly,
Francesca

Шта значи ово?  :)
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #597 послато: Април 23, 2021, 10:40:15 пре подне »
Dear Milan,


Thank you for writing us, we will be happy to help you.

We are so sorry to hear these words and for the problem.
Unfortunately, we have had problems with suppliers who have poured into our work, due to the difficult time we are all going through.

I have checked the status of your kit: the WGS analysis is at 35.27 gigabases out of the required 90 gigabases​.
Please, the lab informed me that the sequencing, although a bit slow, is proceeding regularly.


I hope you understand the difficult moment we are all living, and that the information given has reassured you a bit.
Hoping I have been exhaustive, I remain available for any other questions.

Sincerly,
Francesca

Шта значи ово?  :)

Значи, седи и чекај, кад буде биће :)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Dante Labs
« Одговор #598 послато: Април 23, 2021, 10:41:51 пре подне »
Значи, седи и чекај, кад буде биће :)

Па, добро онда.  ;D
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #599 послато: Април 26, 2021, 10:34:38 поподне »
Пре три дана званично стигла потврда да ми је узорак дошао у Данте лабс и само још да прође контролу квалитета.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*