Науке и научне дисциплине > Српски средњи век

Племенити Омишани Качићи били су у ствари власи?

<< < (3/3)

Кос:
не знам колико значи,  у Дробњаку , постоји топоним Биоковине, а зна се да су херцеговачка племена , ишла на запад и ратовала са Турцима од првих година њихове владавине па надаље, а и зна се да је доста дробњачких родова тамо иостало итд .. можда су Пошћенске Биоковине (што је сада и улица тамо али бб улица) пренета у нови крај, ето дал је то сложеница Био Ковине, тј. биле ковине, ковало се ту нешто нешто друго..али би ваљало ко зна мало више о тим топонимима и значењима, да види и о томе, ..што би се рекло , чије су Биоковине од којих ..сем ако није сувише чест топоним ..

Amicus:

--- Цитат: Кос  Март 31, 2017, 06:04:32 поподне ---не знам колико значи,  у Дробњаку , постоји топоним Биоковине, а зна се да су херцеговачка племена , ишла на запад и ратовала са Турцима од првих година њихове владавине па надаље, а и зна се да је доста дробњачких родова тамо иостало итд .. можда су Пошћенске Биоковине (што је сада и улица тамо али бб улица) пренета у нови крај, ето дал је то сложеница Био Ковине, тј. биле ковине, ковало се ту нешто нешто друго..али би ваљало ко зна мало више о тим топонимима и значењима, да види и о томе, ..што би се рекло , чије су Биоковине од којих ..сем ако није сувише чест топоним ..
--- Крај цитата ---

Гледах мало у нашој библиотеци, али не налазим неке везе.

Иначе, ево шта каже Етимолошки речник српског језика (БЕ-БЈ):



А шта су Биоковине, село неко? Не знам да ли би се по нечему из наведеног, могао извучи закључак одговара ли чему тај назив?

Кос:

--- Цитат: Amicus  Март 31, 2017, 07:48:36 поподне ---Гледах мало у нашој библиотеци, али не налазим неке везе.

Иначе, ево шта каже Етимолошки речник српског језика (БЕ-БЈ):



А шта су Биоковине, село неко? Не знам да ли би се по нечему из наведеног, могао извучи закључак одговара ли чему тај назив?

--- Крај цитата ---


морам још погледати, мислим да има више,,Биоковина,, , ако нема , мени ово да их има код Омиша фино значи,,...хвала Амико !

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију