Науке и научне дисциплине > Српски средњи век

Косаче

<< < (2/26) > >>

Јовица Кртинић:

--- Цитат: aleksandar I  Април 05, 2016, 08:52:56 пре подне ---Јуче сам размишљао у ком ће се правцу кретати ова тема; да ли ће бити ријечи о хералдици или једној о споредној грани племена Косача.
Ђурађ Радивоја Стјепковић се, поред овога, помиње и у раду Ђуре Тошића ФРАГМЕНТИ ИЗ ЖИВОТА ХЕРЦЕГА ВЛАТКА КОСАЧЕ (Историјски часопис Књ. LVI, Београд 2008. За Ђурађа Стјепковића аутор претпоставља да би могао бити управо онај "conte Giorgio" у улози "старог свата" приликом женидбе Влатка Косаче са Маргаритом Марзано.

Аутор се често позива на Вељана Атанасовског, за чији рад сматра да је једна од најбољих студија о Касачама.

Цијели дан сам покушавао сам да је нађем на интернету, ало без успјеха. Замолио бих администратора, ако је могуће (обимнији рад или евентуално заштићен ауторским правима), да га постави на мрежу.

Дакле, В. Атанасовски, Пад Херцеговине, Београд 1979.

--- Крај цитата ---
Покушаћемо наћи књигу Пад Херцеговине, а у току дана ћемо поставити наведени чланак Ђуре Тошића.

aleksandar I:

--- Цитат: админ  Април 05, 2016, 09:50:48 пре подне ---Покушаћемо наћи књигу Пад Херцеговине, а у току дана ћемо поставити наведени чланак Ђуре Тошића.

--- Крај цитата ---

Ако је ријеч о ФРАГМЕНТИ ИЗ ЖИВОТА ХЕРЦЕГА ВЛАТКА КОСАЧЕ, то је раније поставио Небојша или Небо.

Ево линка:http://www.iib.ac.rs/docs/IstorijskiCasopis56(2008).pdf

Јовица Кртинић:

--- Цитат: aleksandar I  Април 05, 2016, 10:01:07 пре подне ---Ако је ријеч о ФРАГМЕНТИ ИЗ ЖИВОТА ХЕРЦЕГА ВЛАТКА КОСАЧЕ, то је раније поставио Небојша или Небо.

Ево линка:http://www.iib.ac.rs/docs/IstorijskiCasopis56(2008).pdf

--- Крај цитата ---
Да, тако сам и мислио, они имају готово све часописе у дигиталном формату. Хвала на обавештењу.

Amicus:

--- Цитат: aleksandar I  Април 05, 2016, 08:52:56 пре подне ---Цијели дан сам покушавао сам да је нађем на интернету, ало без успјеха. Замолио бих администратора, ако је могуће (обимнији рад или евентуално заштићен ауторским правима), да га постави на мрежу.

Дакле, В. Атанасовски, Пад Херцеговине, Београд 1979.
--- Крај цитата ---


--- Цитат: админ  Април 05, 2016, 09:50:48 пре подне ---Покушаћемо наћи књигу Пад Херцеговине, а у току дана ћемо поставити наведени чланак Ђуре Тошића.
--- Крај цитата ---

Ацо и админе, та књига је доступна на мрежи фотографисана, може се преузети овде или овде. Треба да је довољно читко да послужи сврси, а мислим да је врло занимљива да се и убудуће на њу више пажње обрати, добро је Александар поменуо. Има чак и хералдике. ;D

Жика:
Питање за г. Wolf-a Sagash-a. Да ли су икада (или ће бити) објављени резултати конзервационих радова проф. Ђурића из 70-тих година на локалитету цркве Светог Стефана испод престолног града Сокола (Шћепан поље)? Ако не, да ли се има намера поново испитивање ктиторске гробнице (са моштима) Сандаља Хранића? Унапред хвала!

http://www.eparhija.me/riznica/11/Scepan-polje-i-njegove-svetinje-kroz-vekove/Scepan-polje-i-njegove-svetinje-kroz-vekove-17-60.pdf

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију