Науке и научне дисциплине > Српски средњи век

Косаче

<< < (26/26)

Сол:
сваки прилог о француском племићком роду - de Caussach de Saint Jean, је добродошао.

Грабеж:
Недавно сам посјетио гроб Катарине Косаче Котроманић у Риму па сам се мало позабавио том племићком породицом и нађох ово:

https://www.knezevina-hercegovina.com/sr_RS/potomak/

Ивица Јовановић:
Иако увек постоји промил шансе ово написано једноставно није довољно да буде основа за ову тврдњу. Имали смо таквих случајева много. Случајева да више породица тврди да потичу од истог средњовековног властелина да би генетски тестови показали да припадају дијаметрално различитим хаплогрупама. Те тврдње, још ако се презимена и славе подударају, су суштински служиле како би се поправио углед, поштовање и самопоштовање у тешким временима. Једини исправан начин је да се тестирају остаци некога ко је несумљиво припадао Косачама и да се тај резултат упореди са његовим. Ако се коцкице сложе онда свака част али ако не шта ћемо тада. Ево, скоро је на Пројекту тестирано неколико особа које тврде да су потомци Танаска Рајића и добили смо не један, не два, већ три различита резултата. При томе је хронолошки гледано Танаско Рајић буквално јуче живео, тако да сам врло скептичан када су овакве тврдње у питању. Морамо разумети да је по доласку Турака већина властеле или избегла или је прешла на ислам јер су имали шта да изгубе и при томе били под већим притиском од остатка популације. Сценарио по коме се неко повлачи у илегалу је могућ али мало вероватан.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију