Науке и научне дисциплине > Први светски рат

Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - Стара Пазова

(1/2) > >>

Муњени Ћелић:
Матичне књиге војних особа умрлих 1915. године - према подацима ''Заразне болнице'' у Старој Пазови.
Издвојио сам само основне податке о лицима српско-хрватског говорног подручја међу којима има војника с обе зараћене стране и интернираних цивила из Србије. Можда неко пронађе неког свог.

http://www.4shared.com/office/1Y22UZUHba/Vojne_knjige_Stara_Pazova_1915.html

Извор: Family search

Муњени Ћелић:
Део истих матичних књига, овог пута преминулих у јануару 1916. године.
На списку су искључиво припадници српске војске и интернираних цивила.

http://www.4shared.com/office/8o5tpn15ba/Vojne_knjige_Stara_Pazova_jan_.html

Извор: Family Search

Gallavant:
Možeš li napisati i tačni link na kolekciju (ili kako se već to zove u njihovoj terminologiji)? Pretpostavljam da se radi o austro-ugarskim zapisima, pošto nisam znao da je išta iz Srbije obrađeno u okviru FamilySearch-a.


PS Već neko vreme mi se mota ideja po glavi, FamilySearch je odličan izvor informacija i između ostalog ima lepo razrađen program indeksiranja. Dalje, koliko znam, sarađuju i sa lokalnim rodoslovnim društvima... A u Srbiji nema takoreći nikakvih indeksiranih dokumenata.. a ovde se skuplja veliki broj ljudi koji bi verovatno uložio nešto vremena u takav poduhvat... Verovatno bih trebao da otvorim novu temu o ovome, hm?

Amicus:

--- Цитат: Gallavant  Јануар 31, 2016, 07:53:46 поподне ---Možeš li napisati i tačni link na kolekciju (ili kako se već to zove u njihovoj terminologiji)? Pretpostavljam da se radi o austro-ugarskim zapisima, pošto nisam znao da je išta iz Srbije obrađeno u okviru FamilySearch-a.


PS Već neko vreme mi se mota ideja po glavi, FamilySearch je odličan izvor informacija i između ostalog ima lepo razrađen program indeksiranja. Dalje, koliko znam, sarađuju i sa lokalnim rodoslovnim društvima... A u Srbiji nema takoreći nikakvih indeksiranih dokumenata.. a ovde se skuplja veliki broj ljudi koji bi verovatno uložio nešto vremena u takav poduhvat... Verovatno bih trebao da otvorim novu temu o ovome, hm?
--- Крај цитата ---

Требало би о том размислити. Моја искуства са њима су изузетно позитивна. Ако би Друштво имало капацитета да се ангажује и на том пољу, не сумњам да би сарадња била на обострану корист, али као што рекох, питање је колико ми тренутно можемо у тако нешто крупно да се упустимо. Подржавам идеју у сваком смислу Галлаванте.

Rimidalv:
Јел можете опет окачити линкове, пошто не раде сада.
Што се тиче familysearch, индексирање се може радити на добровољној бази, али нисам сигуран да ли постоји могућност да се раде књиге из Србије.
Надам се да ће неки наш архив увидети могућности и ступити са њима у контакт.
Црквене матичне књиге које се налазе у Хрватском државном архиву су управо они дигитализовали.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију