Аутор Тема: Демографски суноврат Срба  (Прочитано 21814 пута)

На мрежи wiola

• Шегрт
  • Поруке: 69
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #200 послато: Јануар 04, 2022, 12:58:01 пре подне »
Далеки народи долазе управо у богате државе. Колико је миграната са отишло у Немачку, а колико их је остало у Србији и БИХ?

То и јесте право питање, колико их је остало. А да не причамо да организована држава за час, пошаље на Балкан сав онај вишак који им не треба.
Проблем је што врло мало знамо о томе, нема где да се чује.
Поред свега тога и ми имамо проблема са физичком радном снагом, колико капирам градилишта су пуно "странаца".

Значи није све изгубљено, па питање како најбоље почети са заокретањем нашег Титаника. Зашто то није велико питање свих које желе гласове на ТВ кампањама пре свих избора? Ако ми бирамо да не побољшамо живот наших младих људи својим изборима вредности и својим гласом ... е онда ... е онда смо криви ми.

Наравно да није изгубљено, право питање је шта је то што нас је и до сада одржало, да ли је могуће да је култ Немањића најбоље што имамо за широке народне масе.

Чини ми се да нас је до сада одржао чист очај и животињска борба за голу егзистенцију.

Политичари, манипулишу, а чини ми се да је тако одувек било, ко да је обичан човек хтео да иде у рат.
Оно што мене депримира је одсуство система и урушавање стубова будућих генерација, школства и здравства, стекао сам утисак да велики број ствари функционише само захваљујучи ентузијазму појединаца, а то је пре свега тужно.

Ван мреже Malesevic

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 235
« Одговор #201 послато: Јануар 11, 2022, 11:43:17 пре подне »
https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker

Цитат
Tracking covid-19 excess deaths across countries

С тим што ови резултати приказују тзв. "Репубљик Косова" одвојено.

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • Поруке: 853
« Одговор #202 послато: Јануар 11, 2022, 02:50:14 поподне »
https://www.economist.com/graphic-detail/coronavirus-excess-deaths-tracker

С тим што ови резултати приказују тзв. "Репубљик Косова" одвојено.

Овде је приказано тако да немамо примедби
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Ван мреже Malesevic

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 235
« Одговор #203 послато: Јануар 27, 2022, 12:50:04 поподне »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=27&nav_category=12&nav_id=2095747

Цитат
Zabrinjavajući podatak za Srbiju: Ovo su najgori podaci od Drugog svetskog rata

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Истраживач
« Одговор #204 послато: Јануар 27, 2022, 01:21:38 поподне »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=27&nav_category=12&nav_id=2095747
Ово уопште није никакав изненађујући податак - тукао нас је вирус више у 2021. него у 2020. години, упркос вакцинама (тј. захваљујући килавој вакцинацији, непоштовању мера итд.)

Није нас средило бомбардовање, вирус нас сређује убрзано.
Податке сам преузео са википедије - званична државна статистика Републике Србије.

Ван мреже archduke

• Шегрт
  • Поруке: 56
« Одговор #205 послато: Јануар 27, 2022, 11:04:16 поподне »
Ово уопште није никакав изненађујући податак - тукао нас је вирус више у 2021. него у 2020. години, упркос вакцинама (тј. захваљујући килавој вакцинацији, непоштовању мера итд.)

Није нас средило бомбардовање, вирус нас сређује убрзано.
Податке сам преузео са википедије - званична државна статистика Републике Србије.

Укупан број преминулих од вируса је око 14000, од почетка пандемије, по званичној статистици. Објасни како нас то вирус коси, јер графикон показује скок од више од око 30000 за исти период. Не коси нас вирус ковида него нешто друго је у питању.

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Истраживач
« Одговор #206 послато: данас у 01:40:39 пре подне »
Укупан број преминулих од вируса је око 14000, од почетка пандемије, по званичној статистици. Објасни како нас то вирус коси, јер графикон показује скок од више од око 30000 за исти период. Не коси нас вирус ковида него нешто друго је у питању.

Нећу рећи да је пребројавање једноставно, јер уопште није.

Ако је неко био опште здрав па је од вируса пострадао, то је једноставно.
Али ако је неко имао још нешто, трајно али не критично, па и вирус... Ту је вирус нагла промена која га је докусурила. Како је уписано, не знам.
И ако је неко имао не само једну болест, од које би свакако пострадао за највише пет година, па сада и вирус... Не знам на шта су то урачунали, а морали су нешто да напишу.

Можда је најбоље рећи "од вируса и његових последица". Ако сагледамо цео процес, а то је једини озбиљан и чињеничан начин, да ли је пресудно то што је неко излечен од самог вируса, али је вирус направио карамбол у неким деловима који су отказали па изазвали фаталан исход? Да нема вируса, не би било ни накнадног отказивања других ствари.
Потребно је сагледати цео процес од почетка.
Зато разлика и јесте толко велика, између званичног "од вируса" и очигледно великих укупних бројева.

У тренутку највећег оптерећења нашег здравственог система је 1/5 кревета и 1/4 људства била упућена на борбу против вируса. Сви остали људи и средства су радили оно што уобичајено раде, можда само мање.
Критичне ствари теку неометано, оно што је опасно по живот, док ствари које кваре квалитет живота... ту се стварају редови. Коме треба операција срца или хемотерапија неће чекати. Коме треба да се оперише колено или око... нека се наоружа стрпљењем.

Оно што сам малтене само једном нашао, то су ваљда исекли да народ не паничи - а то је тако чврст аргумент за вакцинацију - је да људи који имају неке проблеме па их потрефи вирус... Они за 2-3 месеца оздраве од вируса, опораве се, тај део буде сређен. Али њихове хроничне болести буду у таквом стању као да су дивљале две године без надзора - сложићемо се да је то велики ефекат... А у јавности није познат.

Не бавим се медицином, само читам вести и податке на провереним местима. И размишљам над подацима.

На мрежи wiola

• Шегрт
  • Поруке: 69
« Одговор #207 послато: данас у 11:51:48 пре подне »

Јасно да је у питању вирус, када се прати статистика из месеца у месец и упореди са пиковима епидемије.
Главни фактор који се променио је управо епидемија, а поред вируса и последица изазваних вирусом, сигурно је утицала и ограничена доступност здравственог система за остала обољења.
« Последња измена: данас у 11:53:33 пре подне wiola »