Аутор Тема: Prezime Kočović  (Прочитано 1922 пута)

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Prezime Kočović
« послато: Јул 15, 2022, 12:53:13 поподне »
Pozdrav, da li postoje članovi foruma koji su od Kočovića? Ukoliko vas ima molimo vas da pogledate sajt koji smo napravili sa ciljem zbližavanje naših rodbinskih odnosa praveći naše porodično stablo:

https://prezimekocovic.weebly.com/

Veliki pozdrav.

Nikola Kočović, Kragujevac

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #1 послато: Јул 18, 2022, 02:43:03 поподне »
*sa ciljem zbližavanja... (gramatička greška) :)

https://prezimekocovic.weebly.com/

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #2 послато: Јул 19, 2022, 12:48:00 пре подне »

Добродошао, Кочовићу!

Ако се не варам Кочовића из Гошева (Аранђеловдан) има и у Крагујевцу?
Међутим, огранак Стојадина Кочовића, са синовима Бојаном и Бобаном, не видех у родослову.
« Последња измена: Јул 19, 2022, 12:49:49 пре подне gillle »
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #3 послато: Јул 19, 2022, 12:55:49 пре подне »

За сада имамо једног тестираног Кочовића из Гошева (Аранђеловдан), припада роду Дробњака.
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #4 послато: Јул 19, 2022, 10:09:52 пре подне »
Pozdrav Gillle, ja prvi put sad čujem za Stojadina Kočovića kao i za njegove sinove, da li znaš kako su se zvali preci Stojadina (otac, deda, pradeda)? Postoji još jedan sajt Kočovića:
http://plemekocovic.yolasite.com/
možda prirada tom rodoslovu?

Da li Gillle možda znate ime tog Kočovića koji se testirao, baš me zanima da nije neko od mojih? Inače moji su poreklom iz Drobnjaka.

Veliki pozdrav!

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #5 послато: Јул 19, 2022, 10:19:56 пре подне »
*Da da, ima dosta Kočovića iz Goševa koji žive u Kragujevcu i slave Aranđelovdan, među kojima je i moja porodica.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #6 послато: Јул 20, 2022, 08:04:55 пре подне »


Никола, написао сам ти приватну поруку...
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #7 послато: Јул 20, 2022, 09:52:37 пре подне »
Хвала! Видео и одговорио. :)

Ван мреже Деус Вулт

  • Ст. Рашка и Ст. Влах
  • Почетник
  • *
  • Поруке: 49
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #8 послато: Јул 22, 2022, 11:42:13 пре подне »
У Родослову нема Самаила Кочовића, најпознатијег вашег браственика с почетка 20.в. Мада не знам да ли је имао мушког потомства, колико сам упознат са неким народним причама имао је женско потомство у Мађарску. Свакако треба га уписати у Родослов.
 

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #9 послато: Јул 22, 2022, 12:28:32 поподне »
У Родослову нема Самаила Кочовића, најпознатијег вашег браственика с почетка 20.в. Мада не знам да ли је имао мушког потомства, колико сам упознат са неким народним причама имао је женско потомство у Мађарску. Свакако треба га уписати у Родослов.
Pozdrav, ja nisam čuo za Samaila Kočovića, da li možda mogu da se nađu podaci o njemu tj. njegovim precima da bi ga uporedio sa mojim? Međutim, postoji još jedan rodoslov Kočovića koji nije u vezi sa našim rodoslovom pa možda tu Samailo pripada, link sajta ka tom rodoslovu Kočovića koji se razlikuje od našeg sam postavio ispod teksta:

http://plemekocovic.yolasite.com/

I samo još jedno pitanje, gde može da se nađe nešto o Samailu Kočoviću, koji je bio poznat početkom 20. veka?

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #10 послато: Јул 22, 2022, 01:12:43 поподне »
У Родослову нема Самаила Кочовића, најпознатијег вашег браственика с почетка 20.в. Мада не знам да ли је имао мушког потомства, колико сам упознат са неким народним причама имао је женско потомство у Мађарску. Свакако треба га уписати у Родослов.
U međuvremenu našao sam Samaila u rodoslovu Kočovića koji se nalazi na drugom sajtu: http://plemekocovic.yolasite.com/stablo-rodoslov.php

Sajt je isto o Kočovićima, ali o drugom rodoslovu, tako da ne pripada mom rodoslovu Samailo.


Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #11 послато: Јул 22, 2022, 01:18:23 поподне »
У Родослову нема Самаила Кочовића, најпознатијег вашег браственика с почетка 20.в. Мада не знам да ли је имао мушког потомства, колико сам упознат са неким народним причама имао је женско потомство у Мађарску. Свакако треба га уписати у Родослов.
Na sajtu ne stoji niko posle Samaila od sinova (tako da je verovatno tvoja teza tačna da je imao žensko potomstvo), ali svakako je upisan u rodoslov Kočovića (otac mu se zvao Marko, deda Dimitrije-Dišo Kočović, a pradeda Arsenije Kočović) na navedenom sajtu iznad za koji sam ostavio link (http://plemekocovic.yolasite.com/stablo-rodoslov.php). Veliki pozdrav!

Ван мреже Деус Вулт

  • Ст. Рашка и Ст. Влах
  • Почетник
  • *
  • Поруке: 49
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #12 послато: Јул 22, 2022, 02:16:19 поподне »
Ако сам те добро разумио постоје два родослова Кочовића? Зар нису сви Кочовићи поријеклом из Гошева(Сјеница) са славом Аранђеловдан?
« Последња измена: Јул 22, 2022, 02:18:17 поподне Деус Вулт »

Ван мреже Nikola Kočović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
    • prezime kočović
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #13 послато: Јул 22, 2022, 05:06:13 поподне »
Ако сам те добро разумио постоје два родослова Кочовића? Зар нису сви Кочовићи поријеклом из Гошева(Сјеница) са славом Аранђеловдан?
Da, postoje dva rodoslova Kočovića (napravljena su dva različita sajta za svaki rodoslov posebno), svi su poreklom iz Goševa (Sjenice) i slavimo Aranđelovdan. Međutim, nismo od istog pretka i nismo na isti način dobili prezime Kočović, koje danas nosimo. Malo je neverovatna činjenica, ali istinita.... Koincidencija je ta da su i jedni i drugi Kočovići naselili upravo Goševo (Sjenicu), ali iz različitih krajeva su došli u selo. Mnogi misle da su svi Kočovići od istog pretka, ali nismo krvno vezani jer smo od različitih predaka. Veliki pozdrav za tebe i drago mi je da se još neko interesuje za naše prezime Kočović!

Ван мреже Марко Гајић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Prezime Kočović
« Одговор #14 послато: Мај 24, 2023, 02:37:12 поподне »
Фудбалер Ненад Кочовић, 20.02.1995. рођен у Крагујевцу.