Порекло становништва > Порекло познатих

Никола Ђуричко

(1/2) > >>

Мића:
Никола Ђуричко (1974) је рођен у Београду као син Николе, пилота, и Миле, здравственог радника. Унук је глумице Томаније Ђуричко и брат глумца Ђорђа Ђуричка.

О пореклу свог презимена:


--- Цитат ---- Svi muškarci u mojoj porodici dobijaju ime Nikola i Đorđe. Ne znam tačno zašto je to tako, ali mislim da je u mojoj porodici bio neki Stevan i Pavle, koji nisu imali dece, samo su Đorđe i Nikola imali decu. Po toj nekoj analogiji svi dobijamo ime Nikola ili Đorđe. Samo poreklo prezimena Đuričko je neka modifikacija imena Đorđe sa mađarskog, ne mogu ni da prevedem šta je. Došli su sa Čarnojevićima u Vojvodinu. Bili su aktivni u Vojvodini, dobili su plemićku titulu od Marije Terezije za borbu protiv razbojnika. U Temišvaru, u crkvi, oni su bili ktitori, a dosta ih je sahranjeno tamo.
--- Крај цитата ---

Извор: https://www.vesti.rs/Montevideo/Nikola-Djuricko-za-Vesti-Djavo-uvek-dodje-po-svoje.html

ПО ПОПИСУ ОД 28. ЈАНУАРА 1739. ГОДИНЕ ЖИВЕЛИ СУ У ТЕМИШВАРУ ОВИ СРБИ:
НИКОЛА ЂУРИЧКО (JURICZKO) – становао је Код орла. Имао је породицу од 7 чланова. Трговао је са марвом. Доселио се пре 19 година из Баната.
Извор: Душан Ј. Поповић – “СРБИ У БАНАТУ“, https://www.poreklo.rs/2013/02/11/srbi-u-temi%c5%a1varu/

Небојша:
Појавио му се резултат и на 23andMe: Ђуричко, Кикинда, J1-CTS5368

Пробаћу да сазнам податак о слави. Основано је претпоставити да припадају најчешћој код Срба J1-ZS9949. Од ређих хаплогрупа код Срба, убедљиво највише познатих личности (уметника углавном) припада овој подграни J1.

Be like Bill:

--- Цитат: Небојша  Април 02, 2023, 12:11:08 пре подне ---Појавио му се резултат и на 23andMe: Ђуричко, Кикинда, J1-CTS5368

Пробаћу да сазнам податак о слави. Основано је претпоставити да припадају најчешћој код Срба J1-ZS9949. Од ређих хаплогрупа код Срба, убедљиво највише познатих личности (уметника углавном) припада овој подграни J1.



--- Крај цитата ---

Hvala Nebojša.

Baš sam kritikovao "rođaka" pre par dana na Krstarici zbog njegovih političkih stavova ;D Eh da sam znao

drajver:
Негдје сам, чини ми се, прочитао да је Ђуричко цинцарског поријекла, тако да не мора бити српска Ј1 грана.

Exiled:

--- Цитат: drajver  Април 02, 2023, 05:57:21 поподне ---Негдје сам, чини ми се, прочитао да је Ђуричко цинцарског поријекла, тако да не мора бити српска Ј1 грана.

--- Крај цитата ---
Да ниси побрко са Николом Којом?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију