Аутор Тема: Аустралијанац који тражи своје корене У Бачкој  (Прочитано 424 пута)

Ван мреже Njegos88

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 39
Аустралијанац који тражи своје корене У Бачкој
« послато: Фебруар 22, 2022, 10:18:48 поподне »
Породице Врачарић, Стојачић, Дарић и Каралић

поздрав, тражим старе црквене књиге и записе из Сомбора, од 1850-их до 1920-их. Мој прадеда Михаило Врачарић рођен је у Сомбору 1901. године од Саве Врачарића (Из Станишића) и Данке Дарић. Осамнаест година касније затруднио је шеснаестогодишњу девојчицу, а девет месеци касније његов родитељ ће чувати не само моју недавно рођену баку, већ и шеснаестогодишњу снају чији су је родитељи избегавали из срамоте.

Молео бих помоћ око лоцирања матичних књига рођених, венчаних и умрлих за Сомбор и оближње градове (Бачка Паланка, Оџаци итд.). Успео сам да лоцирам књиге за већину места у Војводини, али из Сомбора из неког разлога не могу да нађем податке. Да ли неко има неке Саветe?



(Венчање Михаила Врачарића и Љубице Стојачић, ћерке Зорке Каралић. Сомбор 1920. године).
« Последња измена: Фебруар 23, 2022, 07:56:44 пре подне Број 1 »

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Аустралијанац који тражи своје корене У Бачкој
« Одговор #1 послато: Фебруар 23, 2022, 07:12:04 пре подне »
Породице Врачарић, Стојачић, Дарић и Каралић

поздрав, тражим старе црквене књиге и записе из Сомбора, од 1850-их до 1920-их. Мој прадеда Михаило Врачарић рођен је у Сомбору 1901. године од Саве Врачарића (Из Станишића) и Данке Дарић. Осамнаест година касније затруднио је шеснаестогодишњу девојчицу, а девет месеци касније његов родитељ ће чувати не само моју недавно рођену баку, већ и шеснаестогодишњу снају чији су је родитељи избегавали из срамоте.

Молео бих помоћ око лоцирања матичних књига рођених, венчаних и умрлих за Сомбор и оближње градове (Бачка Паланка, Оџаци итд.). Успео сам да лоцирам књиге за већину места у Војводини, али из Сомбора из неког разлога не могу да нађем податке. Да ли неко има неке Саветe?



(Венчање Михаила Врачарића и Љубице Стојачић, ћерке Зорке Каралић. Сомбор 1920. године).

Да.

Обратите се Историјском архиву у Сомбору

Тако сам ја добила родни лист свог деде из 1898.г.рођем у Старом Сивцу, сада општина Кула.
Иначе све је на мађарском из тог доба. Осим, ако би обратили нашој цркви.
« Последња измена: Фебруар 23, 2022, 07:56:55 пре подне Број 1 »