Аутор Тема: "Југословенство" у Срба ( "југословенско племство")  (Прочитано 2092 пута)

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: "Југословенство" у Срба ( "југословенско племство")
« Одговор #20 послато: Фебруар 13, 2022, 07:57:47 поподне »
Извини, али не можеш под плаштом "класичне социолошке" теме у причу укључивати појединце или групе који су тренутно активни на политичкој сцени и тврдити да није у питању дневна политика. Изволи па причај о партизанима и четницима, о Титу и Стаљину, нема проблема. Али оног момента када почнете причу о СНС-овцима, другосрбијанцима, Јови Бакићу или Драгославу Бокану, то је дневна политика. Не пише нико овде о томе шта они воле да једу или које књиге читају, већ се полемише о ставовима које на политичкој сцени заступају. Како то може не бити дневна политика? Томе овде није место.

zasto ne bi mogao da prikljucujes pojedince ili grupe trenutno aktivne na sceni ako ne analiziras njihovu dnevnopoliticku vec trajnopoliticku tendenciju? pomenuti bazdulj cak uopste nije dnevnopoliticki akitvan, vec upravo radi na rehabilitaciji starih, dugotrajnih fenomena preko rts oka (mitrinovic, itd)... bakic moze da se sagleda kroz jugoslavizam, a ne kroz koju je partiju upravo napustio ili koju ce novu koaliciju formirati... naravno, nekad je tesko ne ulaziti u dnevnu politiku (dugotrajnost sastavljena od dnevnoga) ... ali ja verujem u naseg dusana da ce se suzdrzati

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5160
Одг: "Југословенство" у Срба ( "југословенско племство")
« Одговор #21 послато: Фебруар 13, 2022, 08:19:25 поподне »
Мислим да је тема прешироко постављена. То је скоро двије стотине година српске историје. Ово "југословенско племство" на које Душан Вучко указује, мислим да мало име везе са идеолошким или националним југословенством и да није плеоназам, боље би му пристајао назив "опортунистичко племство". Може се комотно "југословенско" замијенити са "евроунијско" и ништа се неће изгубити на суштини.

Мени лично овакве теме не сметају, али уредништво је поставило нешто другачију концепцију форума, гдје овај тип тема које су ипак на граници политике, нису најпожељније. Неминовно је скретање у дневну политику у овом случају. Осим тога, мислим да је и сама тема помало прежвакана. Скоро да нема форума гдје се није безброј пута ова прича потезала.