Аутор Тема: Поријекло В. В. Путина  (Прочитано 2898 пута)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1850
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Поријекло В. В. Путина
« послато: Март 23, 2017, 01:07:52 поподне »
Многи Срби мисле да су Руси мерило словенстава и да је изворни словенски изглед нешто попут Путина.  То није тачно, зато што Путин више личи на Финца него словенског Руса.  Путинов фенотип је источни Балтид са јаким монголоидним тенденцијама, а источни Балтид није изворни словенски него угро-фински и балтички фенитип.  Фенотип источни Балтид је од свих словенских народа једино код Руса заступњен у значајнијој мери.  Зато што су Руси асимилирали пуно балтичких и угро-финских народа и племена (највише у време царске Русије).  Осим источно балтидског и уралидског фенотипа код Руса, то доказују и висок проценат N хаплогрупе (преко 20%) која је карактеристична за угро-финске и балтичке народе.                                                                                                                                                                                                                                     

И мени је ово за Путина пало на памет. Има нешто балтоидно у његовом лицу.   ;D Чак мислим да постоји велика шанса да је N1c хаплогрупа.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #1 послато: Март 23, 2017, 01:21:32 поподне »
И мени је ово за Путина пало на памет. Има нешто балтоидно у његовом лицу.   ;D Чак мислим да постоји велика шанса да је N1c хаплогрупа.



Путин, по властитој изјави потиче из сељачке породице поријеклом из тверске области. Тверска област заиста јесте у раном средњем вијеку била настањена угрофинским племенима, мада су близу били и Иљменски Словени.

Ево гдје Путин прича о свом поријеклу:

<a href="https://www.youtube.com/v/VwcHAEmdEKw" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/VwcHAEmdEKw</a>
« Последња измена: Март 23, 2017, 01:26:02 поподне Синиша Јерковић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #2 послато: Март 23, 2017, 03:41:14 поподне »
Издвојио сам ову тему, јер сам мало гледао по руским изворима, шта пишу о Путиновом поријеклу.

Већ раније је констатовано да је породица под тим презименом јединствена у Русији. Захваљујући интензивном архивском раду неких Путинових сродника, линија предака Владимира Владимировича је реконструисана до прве половине 17. вијека. Најстарији познати предак је Тадија Јоакимович, рођен у селу Тургинову Тверске области 1649. године.



Занимљиво је да је село Тургиново у том периоду као свој посјед држао управо један Романов, рођени стриц првог руског цара из лозе Романових и рођени брат митрополита московског Филарета Романова, Иван Никитич Романов.

Романови су након смутног периода и пољске најезде, у Тверску област управо насељавали Кареле. И дан данас тверских Карела има доста око села Тургинова. С обзиром на први помен Путиновог претка у првој половини 17. вијека, кад су Карели насељавани од стране Романових на пусту земљу  Тверске области, појавиле су се тврдње да породица Путин потиче управо од ових карелских досељеника. У прилог томе иде и сам коријен Пут, који је прилично чест у финским именима и презименима.

Ево неколико навода:

Фамилия Путиных вышла из села Тургинова и деревни Поминовой, что буквально в паре десятков километров от той Богом забытой деревни, где "все карелы".

Карелы, пришедшие в тверские земли, расселялись исключительно в бассейнах рек, то есть занимали опустевшие после польско-литовского нашествия деревни по берегам.

Обилие фамилий на "пут" говорит о высокой степени функциональности слов с корнем "put" в финском языке. Часть из этих фамилий связывается учеными, занимающимися генеалогией, с родовым, то есть не христианским, именем Путя, Пута, известным финским письменным источникам уже с начала XVI века.

Стара кућа Путинових у Тургинову



Путин као дјечак са оцем, дедом и братом и сестром од стрица.


« Последња измена: Март 23, 2017, 03:43:15 поподне Синиша Јерковић »

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #3 послато: Март 23, 2017, 04:06:17 поподне »
Занимљиво је да је село Тургиново у том периоду као свој посјед држао управо један Романов, рођени стриц првог руског цара из лозе Романових и рођени брат митрополита московског Филарета Романова, Иван Никитич Романов.

Џаба не могу да одолим а да не скренем мало са теме :)

Наравно сви наводи су тачно али бих само додао да је Филарет Романов, прије него што се замонашио, а на то је њега и његову жену (монахиња Марта) приморао Борис Годунов. Његово свјетовно име је било Фјодор. Ево шта је записао Фјодор -Филарет:

"Цар Борис се отарасио свих нас, мене је отјерао у калуђере и убио ми три брата. Остао ми је само брат Иван (Никитич)"

Романови су били везани за Рјурјиковиће преко Анастасије Романов, прве супруге Ивана Грозног.

Има још једна "сторија"  о Филарету и пољском краљу Жигмунду, а тиче се преласка потоњег на православље.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #4 послато: Март 23, 2017, 04:16:34 поподне »
Негде сам читао да је могуће да је презиме Путин тако чудно, јер је у ствари "скраћено". Елем, некада су у Русији ванбрачна деца добијала "скраћена" презимена својих очева, па су стога неки помислили да је први Путин био ванбрачни син некога из племићке породице Путјатин.

Занимљиво је да су Путјатини Рјурикиди, и стога припадници хаплогрупе N. Обрни-окрени, дођемо до N.  ;D

Међутим, мени то презиме Путин и није толико чудно. У ствари, и у једном српском староседелачком селу овде у Банату (Радојево) било је људи с презименом Путин (с дугоузлазним у).  :)
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #5 послато: Март 23, 2017, 04:24:19 поподне »
Издвојио сам ову тему, јер сам мало гледао по руским изворима, шта пишу о Путиновом поријеклу.

Већ раније је констатовано да је породица под тим презименом јединствена у Русији. Захваљујући интензивном архивском раду неких Путинових сродника, линија предака Владимира Владимировича је реконструисана до прве половине 17. вијека. Најстарији познати предак је Тадија Јоакимович, рођен у селу Тургинову Тверске области 1649. године.



Занимљиво је да је село Тургиново у том периоду као свој посјед држао управо један Романов, рођени стриц првог руског цара из лозе Романових и рођени брат митрополита московског Филарета Романова, Иван Никитич Романов.

Романови су након смутног периода и пољске најезде, у Тверску област управо насељавали Кареле. И дан данас тверских Карела има доста око села Тургинова. С обзиром на први помен Путиновог претка у првој половини 17. вијека, кад су Карели насељавани од стране Романових на пусту земљу  Тверске области, појавиле су се тврдње да породица Путин потиче управо од ових карелских досељеника. У прилог томе иде и сам коријен Пут, који је прилично чест у финским именима и презименима.

Ево неколико навода:

Фамилия Путиных вышла из села Тургинова и деревни Поминовой, что буквально в паре десятков километров от той Богом забытой деревни, где "все карелы".

Карелы, пришедшие в тверские земли, расселялись исключительно в бассейнах рек, то есть занимали опустевшие после польско-литовского нашествия деревни по берегам.

Обилие фамилий на "пут" говорит о высокой степени функциональности слов с корнем "put" в финском языке. Часть из этих фамилий связывается учеными, занимающимися генеалогией, с родовым, то есть не христианским, именем Путя, Пута, известным финским письменным источникам уже с начала XVI века.

Стара кућа Путинових у Тургинову



Путин као дјечак са оцем, дедом и братом и сестром од стрица.



http://babr.ru/genealogy/index.php?IDE=4300
На овом сајту кажу да има и даље. Отац тог Тадеја Јоакимовича а звао се Јоаким Никитич (наравно), што значи да се деда тог Тадеја звао Никита.
Има ту још информација на руском; ја разумем око 80%, али опет не разумем нека најбитније речи да све преведем. Синиша ће то боље.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло В.В Путина
« Одговор #6 послато: Март 23, 2017, 06:01:55 поподне »
http://babr.ru/genealogy/index.php?IDE=4300
На овом сајту кажу да има и даље. Отац тог Тадеја Јоакимовича а звао се Јоаким Никитич (наравно), што значи да се деда тог Тадеја звао Никита.
Има ту још информација на руском; ја разумем око 80%, али опет не разумем нека најбитније речи да све преведем. Синиша ће то боље.

Бакс, хвала на линку. Тачно је, Никита је најстарији предак. Пронађох и оновремени запис који спомиње управо Путиновог претка:

"За боярином за Иваном Никитичем Романовым вотчина села Тургиново на реке на Шоше
а в нем церковь святаго Никиты великомученика древян клецки строенье образыи всякое церковное строенье боярина Ивана Никитича Романова...
А к селу ж Тургинову деревня Заречье на реке на Шоше...
Деревня Бородино на суходоле а в ней крестьян...
Во дворе Сенка Назаров...
Во дворе бобыль Якимко Никитин да Бориско Григорьев...
(Из писцовой книги Тверского уезда. 1627 и 1628 годы.)

Управо овај статус бобыль открива и могуће етничко поријекло Путиновог претка. Значи, оно што је несумњиво јесте да су Путинови преци били насељени на пусту тверску земљу и то ни мање ни више него од стране родоначелника Романових. Статус бобыль би се наш језик могао превести као беземљаш. А бобиљи су управо најчешће били Карели и други угрофински народи. Још један аргумент у прилог угрофинском пореклу Путинових.

Ова веза са раним Романовима је заиста интересантна.

В начале XVII века Тверь, как и другие российские города, была разорена. В дозорной книге Тверского уезда 1615 года в отношении почти всех поселений отмечено, что они «запустели и позжены от литовского разоренья и от казаков, а крестьяне побиты, а иные разбрелись безвестно».