Аутор Тема: Географски распоред хаплогрупа  (Прочитано 126448 пута)

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #100 послато: Мај 10, 2017, 11:45:17 поподне »
Познавалац зна шта говори, тек да потврдим. 8)

Али ко ради, тај и греши, а сви смо ту да то искоригујемо, или што је често случај, како је Дробњак добро приметио, укажемо на приближну локацију места, кога нема на Гугловој карти. ;)
Naravno. Samo napred! I ja bih želeo da bude 100% tačna, što je nemoguće. No što bude bliže tih 100%, svima će nam biti relevantnija i bolja.  Iskreno, najviše sam se namučio oko Avramiještaka. Kako i gde da ih uklopim, a da mapa bude ipak relevantna i u procentima. A da opet ne izgubimo na tačnosti i preglednosti. Inače, videćete na nekim mestima gde je više testiranih, mogu biti pomereni do 2-5 km, kako bi bilo preglednije. A pošto poslednji sloj prekriva prethodne, da bi sve Hg bile koliko toliko vidlljive i u velikoj razmeri karte, inače bi I2Dinaric , ionako dominantna, prekrila ostale. Tako da, negde sam morao ići na uštrb preciznosti zarad preglednosti. Pozdrav svima!

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #101 послато: Мај 10, 2017, 11:50:32 поподне »
Кад помену Аврамијевштаке, Јаковљевића би требало преместити из Крупња право на север, у Дворску.
Знам човека  :D
Они су део великог братства из Дворске:
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1285.msg22115#msg22115
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #102 послато: Мај 10, 2017, 11:56:39 поподне »
Кад помену Аврамијевштаке, Јаковљевића би требало преместити из Крупња право на север, у Дворску.
Знам човека  :D
Они су део великог братства из Дворске:
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1285.msg22115#msg22115
Ево пресеверљен!  :D ;) И мислим да бих могао једно две недеље да не помињем сам себи господу А. Намучише ме.  :P Шалим се! Исправићу све могуће.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #103 послато: Мај 11, 2017, 12:06:14 пре подне »
Ај сад кад сви циљају, де и Богдановића Р1а, Јелићка, помјери удесно на пола пута ка ријеци Гомјеници. Сад сам уљез, поставио си тачно гдје је кућа моје супруге, мада смо овај крај напустили прије 40 година :D.
« Последња измена: Мај 11, 2017, 12:27:03 пре подне Тимар »

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #104 послато: Мај 11, 2017, 12:15:14 пре подне »
Ај сад кад сви циљају, де и Богдановића Р1а, Јелићка, помјери удесно на пола пута ка ријеци Гомјеници. Сад сам уљез, поставио и тачно гдје је кућа моје супруге, мада смо овај крај напустили прије 40 година :D.
;D јесам ли потрефио кућу? погледај! :))))

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #105 послато: Мај 11, 2017, 12:23:45 пре подне »
;D јесам ли потрефио кућу? погледај! :))))
Ма ти су геније, тачно ће ђедов бунар и бабин мјечар био :D.
Свака част.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #106 послато: Мај 11, 2017, 12:25:16 пре подне »
Ај сад кад сви циљају, де и Богдановића Р1а, Јелићка, помјери удесно на пола пута ка ријеци Гомјеници. Сад сам уљез, поставио си тачно гдје је кућа моје супруге, мада смо овај крај напустили прије 40 година :D.

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #107 послато: Мај 11, 2017, 12:43:25 пре подне »
Ма ти су геније, тачно ће ђедов бунар и бабин мјечар био :D.
Свака част.
Их! умрех од смеха! :)))))))))))))))))))))))))))))))) 

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #108 послато: Мај 11, 2017, 04:07:30 поподне »
Ова празнина баш "боде" очи.  :o Претпостављам да ће ово бити приоритетан регион за нека будућа групна тестирања.  :)

Слика:

« Последња измена: Мај 11, 2017, 04:14:02 поподне Sergio »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #109 послато: Мај 11, 2017, 04:17:05 поподне »
Ова празнина баш "боде" очи.  :o Претпостављам да ће ово бити приоритетан регион за нека будућа групна тестирања.  :)

Слика:



Јужни Банат, Браничево и Тимочка Крајина. Права рупа на овој карти.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 523
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #110 послато: Мај 11, 2017, 04:24:05 поподне »
Ја својевремено коментарисах да бих волео видети тестиране из Банатске клисуре. Од познатијих родова су Белодедићи, од којих је Миодраг. Село Соколовац у Румунији, на реци Нери.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #111 послато: Мај 11, 2017, 08:25:54 поподне »
Ова празнина баш "боде" очи.  :o Претпостављам да ће ово бити приоритетан регион за нека будућа групна тестирања.  :)

Слика:


У ту празнину спада и Нишавски округ

nikolic

  • Гост
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #112 послато: Мај 16, 2017, 03:32:17 поподне »
Ажурирање података за Јужни регион без КиМ, на основу података из мапе члана Висока Крајина.



Узорак - 63.

И2а: 26 (41,3%)
Е1б: 17 (27%)
Г: 7 ( 11,1%)
Р1а: 5 (7,9%)
Р1б: 4 (6,3%)
Ј2б: 3 (4,8%)
Ј1: 1 (1,6%)

За сада делује за нијансу (или две) хомогеније у односу на остатак Србије. И2а + Е1б чине око 2/3 тестираних. Очекивано висок проценат Дин Н у укупној И2а - скоро 40% (мада има у табели неких за које није утврђено да ли су Н или С па су чини ми се сврстани у прву групу).




Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #113 послато: Мај 16, 2017, 07:26:33 поподне »
У Рамовом је Жријелу сада!  ;) само шаљите. неких података просто нема, а неке гмапс не препознаје.

Колико знам има и Дедеића из места Сладојево Копито, Даниловград, Црна Гора. Сад да ли су они у сродству са од овим тестираним не знам, али знам да кажу да су старином са Дурмитора.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Sladojevo_Kopito

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #114 послато: Мај 16, 2017, 09:11:03 поподне »
Ево, драги пријатељи,
Мислим да сам унео податке о свим Србима са нашег ДНК пројкта, са све недавно тестираним поводом дана ДНК. И плус све са 23андМе, за које је сигурно могуће утврдити да су несумљиво Срби. Уколико недостаје крсна слава, тада су унети само они појединци који живе у насељима који су са преко 90% становништва насељени Србима. Нису унети они појединци, Срби, за које  је немогуће утврдити место порекла. нпр Тодоровић, Петовић, Јовановић- место порекла Србија: они нису унети.  Ипак се ради о мапи. :))) На тај начин , дошло се до 1022 појединачних носиоца породица, Срба, православне вероиспповести (у традиционалном смилу, можда има и атеиста и агностика :)   ) Усвојио сам једно правило: 1 презиме+ иста крсна слава+до 1  маркера разлике+пребивалиште унутар 15 км = један носиоц (обележен тачком). Тако је уместо 50-ак аврамијештака на мапи само њих неколико, да би се избегло статистичко превагивање њихове доминантне хаплогрупе. У неколико случајева тако је учињено и са црногорским родовима, али, будући да је реч о масовним и миграторним родовима, тај број је  занемарљив (укупно до 10 особа). Осим што је прегледно то све посматрати на мапи, мислим да је и адекватно посматрати и статистику; Овде дајем преглед наших етничких области, и распореда Хг унутар њих. Мислим да ће бити зањимљиво то анализирати. Унапред се захваљујем свима који ураде додатне анализе.
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1wwjoGcOmde_vAMgn37DN9cd0Qrg&ll=44.39229506217594%2C19.271053539758213&z=7

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #115 послато: Мај 16, 2017, 09:18:12 поподне »
Зашто не могу да прикачимjpg датотеку од 110 kb? :( :-[

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #116 послато: Мај 16, 2017, 09:21:29 поподне »
Жив био, Крајино! Хвала за ово, велики посао и јако корисно.

Тестиране са 23andMe можда треба на посебну мапу, већ смо говорили о тим резултатима. Осим што нису из јавне базе, има још неких недостатака (ознаке, место порекла, итд.).

Остојића I2-PH908 из Бијаковца у Крајини треба пребацити у околину Читлука (Бијаковићи). У питању је католик.

С обзиром да је ово карта која има за циљ да покаже заступљеност хаплогрупа на основу СДП, мислим да треба оставити све Аврамијевштаке. За извођење статистике имамо анонимна истраживања и истраживања попут мајског, Светског днк дана, Српског днк дана и сл.

Мишљења сам да треба изоставити само оне код којих се поклапају сви параметри, презиме, слава, место порекла.

Још једном, хвала!

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #117 послато: Мај 16, 2017, 09:31:20 поподне »
Evo Detalja. Izbrisao sam ostojića:

https://postimg.org/image/l6c7kf4av/

Ван мреже Radomir

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #118 послато: Мај 16, 2017, 09:34:34 поподне »
Ево, драги пријатељи,
Мислим да сам унео податке о свим Србима са нашег ДНК пројкта, са све недавно тестираним поводом дана ДНК. И плус све са 23андМе, за које је сигурно могуће утврдити да су несумљиво Срби. Уколико недостаје крсна слава, тада су унети само они појединци који живе у насељима који су са преко 90% становништва насељени Србима. Нису унети они појединци, Срби, за које  је немогуће утврдити место порекла. нпр Тодоровић, Петовић, Јовановић- место порекла Србија: они нису унети.  Ипак се ради о мапи. :))) На тај начин , дошло се до 1022 појединачних носиоца породица, Срба, православне вероиспповести (у традиционалном смилу, можда има и атеиста и агностика :)   ) Усвојио сам једно правило: 1 презиме+ иста крсна слава+до 1  маркера разлике+пребивалиште унутар 15 км = један носиоц (обележен тачком). Тако је уместо 50-ак аврамијештака на мапи само њих неколико, да би се избегло статистичко превагивање њихове доминантне хаплогрупе. У неколико случајева тако је учињено и са црногорским родовима, али, будући да је реч о масовним и миграторним родовима, тај број је  занемарљив (укупно до 10 особа). Осим што је прегледно то све посматрати на мапи, мислим да је и адекватно посматрати и статистику; Овде дајем преглед наших етничких области, и распореда Хг унутар њих. Мислим да ће бити зањимљиво то анализирати. Унапред се захваљујем свима који ураде додатне анализе.
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1wwjoGcOmde_vAMgn37DN9cd0Qrg&ll=44.39229506217594%2C19.271053539758213&z=7
Ако су могуће корекције замолио Бих те да ми рођака Аџића пребациш са друге стране Пивског језера 😀, тачније мало изнад ушћа Врбнице у језеро. Трса ( где је сада) су подалеко од Лисине.

Ван мреже Radomir

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #119 послато: Мај 16, 2017, 09:36:08 поподне »
Ево, драги пријатељи,
Мислим да сам унео податке о свим Србима са нашег ДНК пројкта, са све недавно тестираним поводом дана ДНК. И плус све са 23андМе, за које је сигурно могуће утврдити да су несумљиво Срби. Уколико недостаје крсна слава, тада су унети само они појединци који живе у насељима који су са преко 90% становништва насељени Србима. Нису унети они појединци, Срби, за које  је немогуће утврдити место порекла. нпр Тодоровић, Петовић, Јовановић- место порекла Србија: они нису унети.  Ипак се ради о мапи. :))) На тај начин , дошло се до 1022 појединачних носиоца породица, Срба, православне вероиспповести (у традиционалном смилу, можда има и атеиста и агностика :)   ) Усвојио сам једно правило: 1 презиме+ иста крсна слава+до 1  маркера разлике+пребивалиште унутар 15 км = један носиоц (обележен тачком). Тако је уместо 50-ак аврамијештака на мапи само њих неколико, да би се избегло статистичко превагивање њихове доминантне хаплогрупе. У неколико случајева тако је учињено и са црногорским родовима, али, будући да је реч о масовним и миграторним родовима, тај број је  занемарљив (укупно до 10 особа). Осим што је прегледно то све посматрати на мапи, мислим да је и адекватно посматрати и статистику; Овде дајем преглед наших етничких области, и распореда Хг унутар њих. Мислим да ће бити зањимљиво то анализирати. Унапред се захваљујем свима који ураде додатне анализе.
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1wwjoGcOmde_vAMgn37DN9cd0Qrg&ll=44.39229506217594%2C19.271053539758213&z=7

Иначе, све похвале, врхунски одрађено!