Аутор Тема: Беспућа повијесне збиљности  (Прочитано 68393 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #60 послато: Октобар 13, 2015, 09:38:44 пре подне »
Because I am seeing that admin is automatically converting my posts from latin script to cyrillic, I will be using English only going forward, so no misappropriation can happen.
Све је боље од мрске ћирилице. Само напред :)

Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #61 послато: Октобар 13, 2015, 09:39:20 пре подне »
ljudi sa haplotipom I2a1b2a1a su izvorno hrvatskog porijekla..

I da dolaze iz Bele Hrvatske ne bi bili izvorno hrvatskog porekla. A ja mislim da kroz tzv Belu Hrvatsku nisu ni prosli. Po meni izvor I-CTS10228 treba traziti izmedju danasnjih Kijeva i Gomelja. I znam da mozemo da pisemo jedan drugom jos godinu dana ali ti (verovatno) neces da promenis misljenje i zbog toga nemam zelju da ti dokazujem bilo sta. Pozdravljam te.

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #62 послато: Октобар 13, 2015, 09:42:35 пре подне »
Стварно немам коментар. Сумњам да и сам разумеш шта си овде написао.

porfirogenet...

Srbi (Serbloi) su potomci nekrštenih Srba, zvanih također bijeli, koji žive iza Turske na mjestu zvanom Boiki, gdje im je susjedna Franačka, kao i velika Hrvatska,

 jedan od njih je uzeo polovinu naroda te je zatražio zaštitu u Heraklije, imperatora Bizantinaca, i taj isti imperator Heraklija primio ga je i dao mu mjesto u pokrajini Soluna (Thessalonikes), da se tamo naseli,

poslije nekog vremena, ti su isti Srbi odlučili poći u svoje vlastite kuće (vratiti se), a imperator ih je pustio. Ali, kad su prešli rijeku Dunav (Danoubin) oni su promijenili svoje mišljenje pa su poslali jednu molbu imperatoru Herakliju, putem vojnog zapovjednika koji je tada bio u Belegradonu, da bi on njima dao drugu zemlju za naseliti se.

prema tome, po ovom zapisu imamo pravac kretanja susjedstvo bijele hrvatske, koje ne znam moguće lužička srbija, grčka, dalmacija..

genetika za sada ne potvrđuje ovaj pravac kretanja nekog plemena ili skupine ljudi...ili porfirognet govori o drugom narodu s pozicije 10 stoljeća kada je tamo postojala neka srbija kao politička vlast ili govori o ljudima koji su izumrli....ovo je logika...ili ili...nema druge ako ćemo poštivati povijesni zapis o srbima...

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #63 послато: Октобар 13, 2015, 09:45:23 пре подне »
I da dolaze iz Bele Hrvatske ne bi bili izvorno hrvatskog porekla. A ja mislim da kroz tzv Belu Hrvatsku nisu ni prosli. Po meni izvor I-CTS10228 treba traziti izmedju danasnjih Kijeva i Gomelja. I znam da mozemo da pisemo jedan drugom jos godinu dana ali ti (verovatno) neces da promenis misljenje i zbog toga nemam zelju da ti dokazujem bilo sta. Pozdravljam te.

So far, most or all of those who are negative for S17250 have patrilineage
originating near the Carpathians, particularly southeastern Poland and
extreme western Ukraine. That pattern may change with more sampling, of
course Date: Tue, 20 May 2014

negativni na S17250 su mutacije iza I-CTS10228...

http://archiver.rootsweb.ancestry.com/th/read/Y-DNA-HAPLOGROUP-I/2014-05/1400615460
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:49:05 пре подне админ »

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #64 послато: Октобар 13, 2015, 09:49:34 пре подне »
Све је боље од мрске ћирилице. Само напред :)

No, anything is better than forceful impositions.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #65 послато: Октобар 13, 2015, 09:53:31 пре подне »
So far, most or all of those who are negative for S17250 have patrilineage
originating near the Carpathians, particularly southeastern Poland and
extreme western Ukraine. That pattern may change with more sampling, of
course Date: Tue, 20 May 2014

negativni na S17250 su mutacije iza I-CTS10228...

http://archiver.rootsweb.ancestry.com/th/read/Y-DNA-HAPLOGROUP-I/2014-05/1400615460

Хрвоје, престани употребљавати давнашњи пост Мајке од прије годину и по дана као доказ за своје конструкције. Када је Мајка то написао тек је био откривен S17250, и било терстирано неколицина појединаца. Касније се тестирала десетина других, који својим резултатима побијају (или проширују) ову Мајкину тврдњу.

Уколико немаш других аргумената, престани користити оне на које сам ти већ указао да су бесмислени.

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #66 послато: Октобар 13, 2015, 09:55:14 пре подне »
Па, рекох, нисам будала да оспоравам небулозне конструкције (већ сам учествовао у томе на више места, стварно ми је доста тога).

А ти си на форуму (да те цитирам) "због теме о I-P109. О Хрватима и Србима је већ све речено. Може само да се понавља." (с чим сам потпуно сагласан), али овде мало тезгариш, па изиграваш Хрвоју адвоката и тумача.

kako je sve rečeno kada se ovdje tvrdi da je Dinaric S srpski..ako je srpski dali mi netko može to dokazati osim tvrdnjom da ga danas imaju i srbi...onda je i ruski, bugarski, ukrajinski, poljski, hrvatski, slovački, češki moguće i slovenski...


Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #67 послато: Октобар 13, 2015, 09:56:50 пре подне »
Хрвоје, престани употребљавати давнашњи пост Мајке од прије годину и по дана као доказ за своје конструкције. Када је Мајка то написао тек је био откривен S17250, и било терстирано неколицина појединаца. Касније се тестирала десетина других, који својим резултатима побијају (или проширују) ову Мајкину тврдњу.

Уколико немаш других аргумената, престани користити оне на које сам ти већ указао да су бесмислени.

https://web.archive.org/web/20110722041554/http://knordtvedt.home.bresnan.net/Tree%20and%20Map%20for%20Hg%20I.pdf

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #68 послато: Октобар 13, 2015, 09:59:00 пре подне »
No, anything is better than forceful impositions.
Нећемо се надгорњавати. Наша је добра воља да прихватимо све добронамерне да учествују на овом разговаралишту. Кад проценимо да тих добрих намера нема и да је суштина нечијег деловања овде да на светло дана извлачи старчевићанске и сличне идеје (које су многе наше сународнике коштале живота, а ако не живота, онда узимања душе), са таквима ћемо се поздравити. Трајно.

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #69 послато: Октобар 13, 2015, 10:04:37 пре подне »
Нећемо се надгорњавати. Наша је добра воља да прихватимо све добронамерне да учествују на овом разговаралишту. Кад проценимо да тих добрих намера нема и да је суштина нечијег деловања овде да на светло дана извлачи старчевићанске и сличне идеје (које су многе наше сународнике коштале живота, а ако не живота, онда узимања душе), са таквима ћемо се поздравити. Трајно.

ali mi govorimo o genetici i povijesnim zapisima.....citiram genetska istraživanja, neke rezultate, činjenice i povijesne zapise iz 10, 12 stoljeća koji nemaju veze sa starčevićem...

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #70 послато: Октобар 13, 2015, 10:16:51 пре подне »
Нећемо се надгорњавати. Наша је добра воља да прихватимо све добронамерне да учествују на овом разговаралишту. Кад проценимо да тих добрих намера нема и да је суштина нечијег деловања овде да на светло дана извлачи старчевићанске и сличне идеје (које су многе наше сународнике коштале живота, а ако не живота, онда узимања душе), са таквима ћемо се поздравити. Трајно.

You can not untangle early medieval history approaching it from 20th century perspectives. That is the main theme I've been trying to communicate here all along. Whether some, all or majority of I2a1b3 (formerly I2a1b1a) who arrived to Dalmatia in the early 7th century self-identified as Croats, Serbs or God knows what else, has very little bearing on how their various descendants self-identify at present.

It is a fact of life that many I2a1b3 who thought of each other as some sort of cosmic opposites during the 20th century do in fact have the same root and their forefathers were largely part of one and the same group in the early medieval times.

The split which happened much later can not be retroactively traced and imprinted on the past. I maintain that those two Byzantin generals who personally fought against Doclea in the 11th century left the most accurate characterization by saying "the people of Serbs who also call themselves Croats".

Hrvoje provides reasonable arguments. It is an established fact in modern history that where I2a1b3 population came from there was a large early medieval organization of Croats with comparatively huge towns for the epoch. Serbs dwelled further to the west from where no trace of a population level migration towards Dalmatia can be found using Y-DNA.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #71 послато: Октобар 13, 2015, 11:50:41 пре подне »
Јбт.....ова двојица се убише од енглеског! :D

Ван мреже Вучина

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 94
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #72 послато: Октобар 13, 2015, 12:21:28 поподне »
Јбт.....ова двојица се убише од енглеског! :D

Мислиш један, са два налога.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #73 послато: Октобар 13, 2015, 12:23:54 поподне »
Јбт.....ова двојица се убише од енглеског! :D

Хрвати се дописују на енглеском језику на српском форуму  ???

Овог Дробњака бар могу да разумем, како на српском, тако и на енглеском. Оног другог не можеш да похваташ шта пише, скаче с мисли на мисао, неповезано, без интерпункције...

Ја мислим да их искулирамо.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #74 послато: Октобар 13, 2015, 12:27:50 поподне »
Мислиш један, са два налога.

That is factually incorrect. I am sure admin can verify that we are writing from different IPs and probably different countries.

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #75 послато: Октобар 13, 2015, 12:31:26 поподне »

Хрвати се дописују на енглеском језику на српском форуму  ???

Овог Дробњака бар могу да разумем, како на српском, тако и на енглеском. Оног другог не можеш да похваташ шта пише, скаче с мисли на мисао, неповезано, без интерпункције...

Ја мислим да их искулирамо.

Concerning Drobnjak, just bear in mind that they clearly originate from catholic knights in late medieval times (not even early medieval). Quite different than the widely spread stereotype.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 01:25:33 поподне админ »

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #76 послато: Октобар 13, 2015, 12:41:48 поподне »
Тешке фрустрације. :D
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #77 послато: Октобар 13, 2015, 01:01:52 поподне »
Цитат
Нећемо се надгорњавати. Наша је добра воља да прихватимо све добронамерне да учествују на овом разговаралишту. Кад проценимо да тих добрих намера нема и да је суштина нечијег деловања овде да на светло дана извлачи старчевићанске и сличне идеје (које су многе наше сународнике коштале живота, а ако не живота, онда узимања душе), са таквима ћемо се поздравити. Трајно.
Уклоните ове провокаторе јер није ово мјесто за такве.
Кад се и нама дозволи да овако зборимо и ћирилицом пишемо на рватским, дукљанским, муслиманским форумима, као што они покушавају овдје, е онда слободно нека се оглашавају.
Доста је више опроста, јер добро знају шта раде.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 01:11:55 поподне админ »

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #78 послато: Октобар 13, 2015, 01:15:56 поподне »
That is factually incorrect. I am sure admin can verify that we are writing from different IPs and probably different countries.
Тачно. Потврђујем да су у питању два налога, из две различите државе, тј. из два главна града, једног хрватског, а другог српског.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #79 послато: Октобар 13, 2015, 01:26:33 поподне »
Concerning Drobnjak, just bear in mind that they clearly originate from catholic knights in late medieval times (not even early medieval). Quite different than the widely spread stereotype.

Еее, у том зецу лежи грм. Дедер, имена на сунце! Ово постаје све забавније :)