Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Вучковићи (Далмација)

(1/1)

Миле Вучковић:
Занима ме да ли неко од добрих форумаша има подробније инфиомације о старим коријенима ове крајишке фамилије? Подаци које за сада имам(о) говоре да су негдје у првој половици 16. или 17. вијека дошли на подручје Полаче книнске из Босанске Крајине, а одатле се ширили и раселили у велики број мијеста...

Постоје ли релевантни подаци одакле и када ова, као и сродне породице (Гагића, Врањковића, Покрајаца...) долазе у Босну? Сви смо И2 ДН.

По породичној легенди назире се прича о Колашину, одакле три брата одлазе пред турским зулумом, што ничим за сада није потврђено. Даље, најстарије поријекло је везано за западни дио Македоније.

Имају ли Вучковићи са Кордуна (изворно са Цетиња) нешто заједничко са овим дијелом? Динарци су сви међусобно повезани, па велим море и ту бити нечега.


Хвала!

Nebo:
Изгледа да су већини српских ДН корени у западној Македонији, а да је колашински крај (Морача, Дробњак) пролазна станица за даље (са краћим или дужим или трајним задржавањем).

Јеси ли гледао код Сава Накићеновића у "Книнској Крајини" пише ли што о вашем пореклу?

Вучковића има разнородних, није ретко презиме, па немој олако да повезујеш свој род са другима на основу тога.

Иначе, био сам у војсци у Книну и добро сам упамтио Полачу  :D
Тешко за обуку, али људи дивни! Добра пршута и још боље вино!

Миле Вучковић:

По њему смо дошли из Босне у 16. вијеку.

Трудим се, мада ми Кордунаши веле да је исти род у питању са промјењеним славама (Код нас Никољдан а у њих Ђурђевдан).

Оцјена ти је право поштена, жив био Небо!

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију