Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Обраћање уредницима форума

<< < (78/82) > >>

Срки Вук:
Интересује ме зашто још увјек, а ево већ је прошло око 6 мјесеци како је утврђена хапло група племена Угреновићи, поменуто племе није смјештено са осталим родовима којима је одређена хапло група.

Amicus:

--- Цитат: Malesevic  Новембар 15, 2021, 06:30:43 поподне ---Приликом логовања на форум увек ми 1-2 покушаја прикаже као погрошне и онда тек из другог, трећег, четвртог пута успем да се улогујем. Тако је већ пар дана тј. од када сам променио компијутер.  :P

--- Крај цитата ---


--- Цитат: CosicZ  Новембар 16, 2021, 03:33:09 пре подне ---И код мене се понекад јавља исти проблем, али не ако освежим страницу непосредно пре логовања.

--- Крај цитата ---

У питању је неки баг код самог форума. Свако ко се једном излоговао могао је с тим да се сусретне.


--- Цитат: Срђан Вукадин  Новембар 16, 2021, 04:51:32 поподне ---Интересује ме зашто још увјек, а ево већ је прошло око 6 мјесеци како је утврђена хапло група племена Угреновићи, поменуто племе није смјештено са осталим родовима којима је одређена хапло група.

--- Крај цитата ---

Срђане, ако мислите на тему Угреновићи, онда то није учињено зато што она сама није концпирана као одређени генетички род, већ као општа тема о Угреновићима. Можда би се од овог коментара на теми Нови тестирани на Српском ДНК пројекту могла издвојити група коментара од којих би се направила таква тема која би онда припадала потфоруму Родови и њихове хаплогрупе.

Ojler:

--- Цитат: Amicus  Новембар 16, 2021, 07:20:41 поподне ---...
Срђане, ако мислите на тему Угреновићи, онда то није учињено зато што она сама није концпирана као одређени генетички род, већ као општа тема о Угреновићима. Можда би се од овог коментара на теми Нови тестирани на Српском ДНК пројекту могла издвојити група коментара од којих би се направила таква тема која би онда припадала потфоруму Родови и њихове хаплогрупе.

--- Крај цитата ---

Иако се Срђан обратио уредницима форума, што ја нисам, морам рећи да нисам разумео у чему је тачно проблем. Сваки члан форума може слободно да направи тему коју жели, па и о Угреновићима. За отварање теме нису задужени уредници већ посетиоци.     

Ojler:
Упозоравам Уредништво на данашњу објаву члана Владимира Бојановића, која се може прочитати овде:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=736.msg177833#msg177833

Преносим део за који сматрам да крши члан 5 Правилника Форума Порекла, који каже да није дозвољено провоцирање, вређање и омаловажавање других учесника форума:

--- Цитат ---Већ више од пола године ишчекујем дан када ће се Милош Милетић издићи изнад сопствене сујете, удостојити и признати јавно, своју озбиљну грешку у интерпретацији порекла Тарских Никшића и њихове наводне "генетске засебности у односу на остале Никшиће", која је чак нашла своје место и у књизи Порекла Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине. Све док то не видим, остаћу и даље критички настројен према његовим тумачењима без обзира да ли је он нечији мезимац на Пореклу и да ли ће некоме ово изгледати као Бојановићева провокација или непристојна комуникација, јер неко ко лаже и у лажи верује, неко ко злонамерно "чита" резултате на 23 маркера, користи и тумачи их у циљу обмањивања јавности, неко ко инсинуира, подмеће и подваљује, не заслужује поштовање и пристојност. Већ годину и по дана како пишем на форуму да је оваква, слободно ћу употребити термин срамна интерпретација рода Тарских Никшића апсолутно неодржива и неприхватљива...
--- Крај цитата ---

За Милош се дакле каже да је лажов који свесно и са намером обмањује јавност у жељи да изазове неко зло, па самим тим према њему не треба да се опходи пристојно нити са поштовањем.

То што Милош не жели да одговара на оваква писања члана Владимира Бојановића, не значи да треба и други да их читају и трпе, нити их треба толерисати од стране Уредништва Форума, тим пре што се ово не дешава први пут и што су одређени Бојановићеви коментари раније већ брисани, а он због тога опомињан.

Други проблем је што се Бојановић не обраћа увредљиво само Милошу, већ оптужује и Порекло да у наведеном контексту свесно Милоша штити, што би ваљда претпоставило да управа Порекла тако нешто ради мада зна да Милош лаже, обмањује и ради све што је Бојановић навео. Ово већ превазилази кршење Правилника Форума и улази у домен кршења члана 7. Статута Друштва, јер Бојановић као члан Порекла овим ставом нарушава углед Друштва. Но то је већ тема за дискусију на органима Друштва коју ћу покренути где треба.

Romanijski:

--- Цитат: Ojler  Новембар 16, 2021, 07:31:10 поподне ---Иако се Срђан обратио уредницима форума, што ја нисам, морам рећи да нисам разумео у чему је тачно проблем. Сваки члан форума може слободно да направи тему коју жели, па и о Угреновићима. За отварање теме нису задужени уредници већ посетиоци.   

--- Крај цитата ---
Па кад је тако зашто закључасте тему Критика кнјиге о херцеговцима ?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију