Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Pokrajac (Razvođe, Dalmacija)

(1/6) > >>

Stojan Janković:
Otvaram i drugu temu. Ova je o Pokrajcima. Ni tu nemam mnogo za započeti. Znam samo da slave sv. Nikolu, da su doselili u Razvođe iz Varivoda, a postoji mogućnost i da im je prvobitno prezime bilo Vidaković, ali to nije sigurno. Također, znam da su se doselili s područja između Trebinja i Nikšića. Ima li tko kakve dodatne informacije, molim da napiše. Hvala.

Небојша:

--- Цитат: Stojan Janković  Јул 23, 2014, 10:54:36 поподне ---Otvaram i drugu temu. Ova je o Pokrajcima. Ni tu nemam mnogo za započeti. Znam samo da slave sv. Nikolu, da su doselili u Razvođe iz Varivoda, a postoji mogućnost i da im je prvobitno prezime bilo Vidaković, ali to nije sigurno. Također, znam da su se doselili s područja između Trebinja i Nikšića. Ima li tko kakve dodatne informacije, molim da napiše. Hvala.

--- Крај цитата ---

Врањешевићи, Кљајићи, Покрајци – генетска веза:

http://www.poreklo.rs/2012/05/02/kljaji%C4%87i-vranje%C5%A1evi%C4%87i-pokrajci-genetska-veza/

АУТОР: Синиша Јерковић

Stojan Janković:

--- Цитат: Небојша  Јул 24, 2014, 12:29:52 пре подне ---Врањешевићи, Кљајићи, Покрајци – генетска веза:

http://www.poreklo.rs/2012/05/02/kljaji%C4%87i-vranje%C5%A1evi%C4%87i-pokrajci-genetska-veza/

АУТОР: Синиша Јерковић

--- Крај цитата ---

Jako interesantno, iako je najmanje informcija upravo o Pokrajcima. Hvala.

Небојша:
Покрајци у Развођу славе Св. Николу, док они у Вариводама славе Ђурђевдан. Сматра се да су презиме добили по месту из ког су дошли (Подкрај, или Поткрај).

Насеља са оваквим именом срећемо више по западним српским крајевима: Поткрај, део Ервеника западно од Книна, село Поткрај у Гламочком Пољу, као и заселак Поткрај у околини Герзова (Мркоњић Град).

Покрајци из Варивода имају надимак Ћепузи.

Извор: Породице далматинских Срба, Александар Бачко


Кљајићи (Св. Лука) су највероватније из Роваца пореклом, па можда тамо треба тражити постојбину родова I2a DN.

Stojan Janković:
Za one koji imaju rodbinske veze s Pokrajcima iz Razvođa, dajem podatke o članovima, tako da mogu pronaći eventualnu vezu.

Andrija
|
Petar
|
Tode
|
Đuro (rođen u 2. pol. 19. st., žena Tomica Kerić)
|
Ana - Milica - Jeka - Nikola
|          |        |         |
11 unučadi.......................
|
19 praunučadi
|
... prapraunučadi

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију