Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Динаризација Јужних Словена

(1/2) > >>

Небојша:
Јужни Словени у светлу биофизичке антропологије (прилог брахикефализацији и динаризацији)

Аутор: Петар Влаховић

http://weblibrary.apeiron-uni.eu:8080/WebDokumenti/8208-apstrakt.pdf

Đorđo:
Морам рећи и ја неку на ову тему. Као прво морам одмах да кажем нешто што се некима на форуму неће свидети , а то је да не уважавам ту биофизичку антропонометрију, мислим да иако има  нешто у облику лобање, носа, висини итд, ја једноставно сматрам да све то није дало никакве резултате нити мислим да ће икада дати. Него да се вратим на тему, а то је фамозни динарски тип који по свему одудара од изгледа источних/западних Словена. Разни антрополози и слични стручњаци током двадесетог века покушаваху да тај тип објасне на разноразне начине али то су све глупости. Најраспрострањенија беше теорија о асимилирању староседелаца.
Оно што ја тврдим је да је да је динарски тип дошао са Словенима  и да никако није староседелачки. Данас имамо могућност да истражујемо тзв дубоко порекло и све нам је много јасније када се удубимо у материју. Управо тамо где су највеће учестаности И хаплогрупе на јужнословенском простору имамо динарски тип, зар то не говори ништа?

Далмација



Овде имамо Далмацију која је одличан представник онога о чему говорим. То је област са највише (75%) словенског порекла по мушкој линији у Хрватској и истовремено је и најдинарскија. Па где је ту логика према свим тим „стручњацима“ који се убише причајући приче на основу лобања и фресака? Можемо узети и Херцеговину, закључци ће бити исти. Тзв Динарци су дошли са Словенима и код њих доминира И2а насупрот северних Словена код којих доминира Р1а.

Небојша:

--- Цитат: Đorđo  Фебруар 16, 2014, 06:36:41 поподне ---Морам рећи и ја неку на ову тему. Као прво морам одмах да кажем нешто што се некима на форуму неће свидети , а то је да не уважавам ту биофизичку антропонометрију, мислим да иако има  нешто у облику лобање, носа, висини итд, ја једноставно сматрам да све то није дало никакве резултате нити мислим да ће икада дати. Него да се вратим на тему, а то је фамозни динарски тип који по свему одудара од изгледа источних/западних Словена. Разни антрополози и слични стручњаци током двадесетог века покушаваху да тај тип објасне на разноразне начине али то су све глупости. Најраспрострањенија беше теорија о асимилирању староседелаца.
Оно што ја тврдим је да је да је динарски тип дошао са Словенима  и да никако није староседелачки. Данас имамо могућност да истражујемо тзв дубоко порекло и све нам је много јасније када се удубимо у материју. Управо тамо где су највеће учестаности И хаплогрупе на јужнословенском простору имамо динарски тип, зар то не говори ништа?

Далмација



Овде имамо Далмацију која је одличан представник онога о чему говорим. То је област са највише (75%) словенског порекла по мушкој линији у Хрватској и истовремено је и најдинарскија. Па где је ту логика према свим тим „стручњацима“ који се убише причајући приче на основу лобања и фресака? Можемо узети и Херцеговину, закључци ће бити исти. Тзв Динарци су дошли са Словенима и код њих доминира И2а насупрот северних Словена код којих доминира Р1а.

--- Крај цитата ---

I2a је (на Балкану) населила крајеве у којима су претежно живели Динарци. Због тога имамо то поклапање.

Сви историјски извори, као и археолошке ископине, указују на то да су Словени били плави, долихокефални (дугоглави), дакле сушта супротност краткоглавим и црномрњастим Динарцима.   

milenkovic:
Када говорите о изгледу словена не заборавите да су женски гени у истой мери као и мушки оговорни за изглед сваког словена койи се доселио на ове просторе.

Александар Невски:
Нѣсам сигуран да йе по тѣлесних особинах Далмация найдинарския? Зар нѣйе Албания?

Све у свем, сматрам мало вѣроватним да йе динарски изглед донѣт словенском найездом на Балкан.  Мени йе много очекиванийе да йе такав изглед мѣшавина генетике сѣверњачких досељеникъ и старосѣделаца Балкана (ако већ нѣйе вас старосѣделачки).

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију