Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Одбрана рада Порекла

<< < (3/3)

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Bokez  Април 11, 2020, 02:08:40 поподне ---
Тешко је у овакве групе расправљат због брисања текстова али мислим и даље да би ваљао један текст који би био на сајту поријекла и који би одговорио на ово доље постављено питање чисто због својих чланова јер ово се контрапитање баш често поставља. Па у случају следећег понављана питања само да неко шерује линк до тог будућег текста и да се тиме заврши свака расправа.

--- Крај цитата ---
Једини наш одговор треба да буду научни радови, објављивани у домаћим и иностраним часописима, књиге и упоран рад на откривању још неоткривених поља. Као и много пута раније, конзервативни део науке са закашњењем ће морати да се помири са чињеницом да су зихерашки чекали да им научна авангарда прискби материјал који ће, онда, моћи да крцкају. Оно што сам сигуран, цитираће нас једног дана. Затрпаћемо им фусноте :)

dko:
не знам колико их је још осим вељковића, да су националисти и научници а да оспоравају порекло, али вељковићев манир је паметовање. поред очигледног знања има потребу и да се намеће где није компетентан (тумачење црне горе и херцеговине на фејсбуку)

Јанбо:

--- Цитат: Atlantische  Април 11, 2020, 12:53:47 поподне ---Не треба се претерано обазирати на такве коментаре, нарочито када долазе од људи који причају ''како ветар дува'' (ко је упућен у конкретан случај једног од тих гласноговорника знаће о каквој се моралној громади ради). Такви су својим псеудоелитистичким приступом између осталог криви за буктање шарлатанства и псеудоисторије у јавном простору (поред медија који то форсирају).

--- Крај цитата ---

Сад сам прочитао то од Балкан инфа, не пратим баш рад често. Само ми је занимљиво то што сте рекли, заиста је да псевдоисторија невероватно узнапредовала и медији то форсирају. Само ме занима зашто, шта се догодило у последњих пар година. Наравно оно може имати везе са развојем интернета па су сви навалили тамо, јер пре 5 година питање је колико би прегледа имали сви ти канали, сад су то милиони у питању.
Што је најгоре много се раширило међу омладином и сви су невероватно агресивни, бришу се коментари или се вређају људи чим се не слажу са њима. Ајде и то, али примећујем све више људи које познајем да падају под тај утицај, и углавном користе се оном наопаком методологијом да ми њих морамо убедити и дати доказе да Срби нису Илири, да је било сеоба, итд. Дакле, они сматрају да је то њихово апсолутно тачно и нису они који морају дати доказе за своје тврдње него други..
Све, све, нек је и на интернету, мада ни то није добро јер је то најпопуларнији начин информисања, него добијају и разна средства и гостовања по ТВ...
А неко мора да стоји иза тога?

Милан Петровић:
Истражите историју Илирског покрета од 16. века на овамо и видећете ко стоји иза тога, ко је увек стајао и ко је финансирао.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију