Аутор Тема: Јунгов тест личности  (Прочитано 24095 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Јунгов тест личности
« послато: Август 10, 2017, 02:51:23 поподне »
Занимљив тест који је осмислио Јунг...не траје дуго.Одредио је 16 типова личности ( ја сам тзв. ИНФЈ (адвокат) ...мало забаве,али описи типова личности невероватно одговарају особама које прочитају коме типу припадају
http://pouke.org/forum/topic/41328-16-personalities-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #1 послато: Август 10, 2017, 03:24:14 поподне »
Занимљив тест који је осмислио Јунг...не траје дуго.Одредио је 16 типова личности (ја сам тзв. ИНФЈ (адвокат) ...мало забаве,али описи типова личности невероватно одговарају особама које прочитају коме типу припадају
http://pouke.org/forum/topic/41328-16-personalities-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/

Ово је занимљива тема. :)

Ја сам га радио пре пар година, и гледа чуда, упао такође у ИНФЈ тип личности.

Овде га радих: HumanMetrics.com.

Што се тиче описа личности, шта рећи него да се идеално уклапам, да не помињемо детаље. ;D



Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #2 послато: Август 10, 2017, 03:36:13 поподне »
Ово је занимљива тема. :)

Ја сам га радио пре пар година, и гледа чуда, упао такође у ИНФЈ тип личности.

Овде га радих: HumanMetrics.com.

Што се тиче описа личности, шта рећи него да се идеално уклапам, да не помињемо детаље. ;D
Исто и мени...кад сам читао,све се уклапа :) ИНФЈ је најређи тип ( наводно само 1% популације),а ето,овде нас је већ двојица 😁
http://www.celebritytypes.com/infj.php
« Последња измена: Август 10, 2017, 03:40:59 поподне ДушанВучко »

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #3 послато: Август 10, 2017, 03:45:51 поподне »
Исто и мени...кад сам читао,све се уклапа :) ИНФЈ је најређи тип ( наводно само 1% популације),а ето,овде нас је већ двојица 😁

Особени по том што се занимају за овакве тестове. ;D

Недавно о Јунговим типовима личности разговарах са другарицом, која је била добрица па урадла и сама истог дана тест. Очекивао сам да по мом виђењу њеног профила испадне такође ИНФЈ, али она опет не толико изненађујуће испаде ипак ЕНФЈ.

Мада је разлика у само интроверзији/екстраверзији, пројектовање преосталих трију особина кроз призме прве, а у оба случаја, показало је да се наши типови као типови ипак битно разликују. То ме је изненадило, али у суштини, имало је смисла. Међутим, иако смо различити типови личности, акценат стављамо на исте ствари, и то нам је заједничка тачка.



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #4 послато: Август 10, 2017, 03:48:34 поподне »
Ја добио "логистичара" ИСТЈ-Т.
У опису тог типа личности, са мојим типом личности поклапа се око 2/3 написаног.
Мада, није ни то лоше; ипак не могу сви "логистичари" бити баш потпуно исти.

А и ја сам мало... специфичан.  :D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Банија

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #5 послато: Август 10, 2017, 03:56:50 поподне »
Одрадио сам тест и добио сам резултат ИНТЈ-А (архитекта).

симо

  • Гост
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #6 послато: Август 10, 2017, 03:57:01 поподне »
INFP (Посредник/Mediator)

Морам признати прилично добро погођено. Поготово онај дио о губљењу везе са реалношћу.  :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #7 послато: Август 10, 2017, 04:20:41 поподне »
Нисам никад нешто претерано веровао у ове тестове, али да пробам. А и не могу сам проценити какав сам, то могу боље други вероватно.:)

Испао сам Истраживач, подврста Забављач (Дворска Луда у преводу) :) ...ако сам све урадио како треба, наравно

Забављач:

"Ako iko može iz čista mira da zapeva i zaigra, to su osobe tipa Zabavljač. Ove osobe lako ponese uzbuđenje, a želja im je da se i svi ostali tako osećaju. U situacijama kada druge treba ohrabriti nijedan tip ličnosti nije tako velikodušan u pogledu svog vremena i energije kao Zabavljač i nijedan tip ličnosti to ne radi sa tako neodoljivim stilom."

О истраживачима генерално:

Истраживачи (Реалистични и Трагачи [ _S_P ], варијанта и Асертивних и Опрезних особа)

"Ови типови личности су најспонтанији од свих и такође имају способност да се повежу са својим окружењем на начин који је недостижан за друге типове. Истраживачи су разумни и практични, истичући се у ситуацијама које захтевају брзе реакције и способност да импровизују. Они су мајстори алата и техника, користећи их на различите начине – почевши од веште употребе физичких алата до способности убеђивања других људи. Не чуди што су ови типови личности незаменљиви у кризама, занатима и продаји – међутим, њихове особине их такође могу натерати да преузму рискантне подухвате или да се фокусирају искључиво на чулним задовољствима."

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #8 послато: Август 10, 2017, 04:36:07 поподне »
Јако занимљив тест, а и већину ствари је погодио. Ја испадох Архитекта (ИНТЈ-Т).

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #9 послато: Август 10, 2017, 04:50:47 поподне »
(ESTP-T) - Предузетник.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #10 послато: Август 10, 2017, 04:52:06 поподне »
посредник

Ван мреже Деспот

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #11 послато: Август 10, 2017, 05:04:24 поподне »
Овај тест сам радио пре месец дана и добио сам овај резултат: Логичар (ИНТП-Т).
Скоро у потпуности се уклапам у овакав опис личности.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #12 послато: Август 10, 2017, 05:20:02 поподне »
Занимљиво је што се тест ради спонтано " на прву лопту",радио сам га пре годину и по дана,испало је ИНФЈ ,па пошто је најређи (1%),решим чисто из знатижеље да урадим опет пре два месеца,можда нису одговори били сто посто индентични као пре (наравно,питања нисам запамтио,радио као и први пут),опет је испао исти резултат...занимљиво је видети и списак познатих личности типова и верујем да људи могу да нађу сличности и са њима

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #13 послато: Август 10, 2017, 05:39:33 поподне »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #14 послато: Август 10, 2017, 05:42:44 поподне »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #15 послато: Август 10, 2017, 05:49:17 поподне »
Ја испадох логичар (INTP-T). Наводно смо прилично ретки, свега 3% становништва.  ;)

Tip ličnosti Logičar je prilično redak, jer čini svega tri odsto stanovništva, što je definitivno dobra stvar za njih, jer ih ništa ne bi učinilo nesrećnijim od činjenice da su “obični”. Logičari se ponose svojom inventivnošću i kreativnošću, svojom jedinstvenom pogledom na svet i visprenim intelektom. Obično poznati kao filozofi, mislioci ili rasejani profesori, osobe tipa Logičar zaslužne su za mnoga naučna otkrića u istoriji čovečanstva.

Ljudi koji pripadaju ovom tipu ličnosti nisu zainteresovani za praktične, svakodnevne aktivnosti i poslove, ali kad pronađu okruženje u kojem mogu da izraze svoj kreativni potencijal i genijalnost, ne postoji granica u vremenu i energiji koju će Logičari uložiti u pronalaženje pronicljivog i nepristrasnog rešenja. ово су доста добро погодили  :)

Kada su Logičari naročito uzbuđeni, razgovor može zvučati nepovezano dok pokušavaju da objasne sled logičkih zaključaka koji su dovele do formiranja njihove najnovije ideje. Logičar će se često odlučiti da pređe s jedne teme na drugu pre nego što ljudi uopšte shvate šta je hteo da kaže, umesto da pokuša da stvari objasni na jednostavniji način. а и ово понекад буде тачно  ;D
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #16 послато: Август 10, 2017, 05:56:08 поподне »
Виртуоз. Ово стварно погађа.  ;D

Virtuozi svoje odluke zasnivaju na smislu za praktični realizam, noseći u svom srcu snažan osećaj za pravednost, onaj stav tipa “postupaj prema drugima” pomoću kojeg se, zapravo, mogu objasniti brojne zagonetne osobine Virtuoza. Umesto da budu preterano oprezne, izbegavajući da drugima nanose uvrede kako i same ne bi bile povređene, osobe ovog tipa će, doduše, verovatno otići predaleko i odgovarajuću reakciju, dobru ili lošu, shvatiti kao fer-plej.

Najveći problem sa kojim će se Virtuozi verovatno suočavati jeste to što će često delovati preuranjeno, uzimajući zdravo za gotovo svoju isuviše tolerantnu prirodu, pri tom pretpostavljajući da su i drugi ljudi takvi. Oni će biti ti koji će prvi ispričati neumesan vic, previše se angažovati na tuđim projektima, grubo se poigravati, ili iznenada promeniti svoje planove zbog nečeg zanimljivijeg što je u međuvremenu iskrslo.
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #17 послато: Август 10, 2017, 05:56:51 поподне »
(ESTP-T) - Предузетник.

Svojevremeno sam radio test preduzetničkih osobina na Ekonomskom fakultetu. Imao sam najgori rezultat u grupi. Zaključak je bio da sam antitalenat za preduzetništvo.  :-[

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #18 послато: Август 10, 2017, 05:58:01 поподне »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #19 послато: Август 10, 2017, 06:05:14 поподне »
:)
Нисмо ми за предузетништво :) онај списак професија који нам стоји је таман :)