ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Хрвати

<< < (2/103) > >>

Kyrios:
У истраживању су узорци узети равномерно по регијама, у свакој регији по 220, односно 20% укупног броја узорака. Питам се како би изгледали резултати за Хрватску у целини да је однос броја узорака по регијама узет тако да буде пропорционалан односу броја становника по регијама. Ево како изгледа тај однос (подаци су из пописа 2011. године):
Северна Хрватска538231 12,56%Централна Хрватска1528725 35,68%Источна Хрватска805998 18,81%Западна Хрватска555177 12,96%Јужна Хрватска856758 19,99%ХРВАТСКА4284889

Kor:
па ајмо, математичари... шта чекамо?  8)

Kyrios:

--- Цитат: Kor  Фебруар 16, 2013, 09:36:42 поподне ---па ајмо, математичари... шта чекамо?  8)

--- Крај цитата ---

Урадио сам. Број узорака за сваку хаплогрупу и сваку регију сам множио коефицијентом који зависи од броја становника у регији:
Северна Хрватска    0,63
Централна Хрватска   1,78
Источна Хрватска   0,94
Западна Хрватска   0,65
Јужна Хрватска           1,00
па сам онда рачунао проценте. И испало је да су проценти скоро исти, ништа се битно није изменило.

Kor:
 ;D Па када Др Приморац нешто ради, то мора да буде одлично урађено.

Баш бих волео да видим узорке који показују да је становништво једног Чаковца много ближе Србима него Словенцима.  Чак је ближе Румунима него Словенцима  8)

Све што долази од тог човека ја узимам са великом резервом. Само помрачен ум може тврдити да су Хрвати генетички најближи Немцима.

Уосталом, време ће показати шта је истина а шта не.

Александар Невски:
Е сада се поставља питање, йе ли узорак састављен само од Хрватъ, или има и припадникъ других народности. То ме прѣ свега занима због 20 припадникъ хаплоскупине Х, койих йе найвише у сѣверной Хрватской, 11 примѣракъ илити 5%. Йесу ли то Цигани, или чистокрвни Хрвати порѣклом из Пакистана? :-)

Да се о Циганах ради, очекивао бих да их найвише буде у области гдѣ йе Загреб, значи у срѣдишњой. Али нѣйе тако.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију