ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Хрвати

<< < (94/103) > >>

Црна Гуја:

--- Цитат: filipi  Фебруар 09, 2022, 06:08:13 поподне ---@Nebojsa
Imas li sad statistiku za ove oblasti? Koliko sam primjetio sa objavljivanjima testiranih poslije ove mape uglavnom se radi opet o PH908 ili Dinarik "north" u ovim oblastima.
Takodje i na osnovu autosomalnih rezultata četvorice  Srba sa Ozrena vidimo da rezultati dobro odskacu od Srba iz Srbije ili bos. Krajine.

--- Крај цитата ---

Погледах на брзину резултате са маркерима, и на јако скромном узорку Срба са подручја у питању (општине Теслић, Прњавор, Дервента, Станари, Добој, Модрича и Петрово), хаплогрупи I2-Y3120 припадају 42-ица од 71-ог тестираног (59,155%).

НУки ⚔🦅⚔:
Izgleda da je ovo neki novi rad Dragana Primorca na temu y-dnk u Hrvata

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.03.21.485134v1.full.pdf


--- Цитат ---Out of a
total of 14 detected haplogroups, the most prevalent one is I2a, which accounts for 39% of all
samples, followed by R1a (24,32%) and E1b1b (10,18%).

--- Крај цитата ---


--- Цитат ---High frequency
of haplogroup I has been reported with its known sublineage I2a in the subpopulations Hvar
52,88%, Split 50,48%, Osijek 40,91%, and Pula 31,31%.
--- Крај цитата ---


--- Цитат --- The prevalence of
haplogroup R1a in the subpopulations of Croatia reported frequencies for Varaždin 38%, Pula
28,28%, Osijek 26,36% and Split 19,05%.
--- Крај цитата ---


--- Цитат ---The
highest prevalence of this haplogroup was reported in the subpopulation of Varaždin, with a
frequency of 16%. In the other four subpopulations the frequency of haplogroup E1b1b was
estimated: Hvar 11,54%, Pula 11,11%, Split 10,48% and Osijek 5,45%.
--- Крај цитата ---





Небојша:

--- Цитат: НУки ⚔🦅⚔  Март 26, 2022, 09:15:10 поподне ---Izgleda da je ovo neki novi rad Dragana Primorca na temu y-dnk u Hrvata

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.03.21.485134v1.full.pdf

--- Крај цитата ---

Погледао сам на брзину, резултати по регијама мање-више очекивани и у складу са неким ранијим истраживањима. Хаплотипова претпостављам нема. 

И једна занимљивост на коју сам указивао и раније када су Хрвати у питању - Хаплогрупе N2-P189.2 готово и да нема.

Зрно:

--- Цитат: Небојша  Март 26, 2022, 09:27:22 поподне ---Погледао сам на брзину, резултати по регијама мање-више очекивани и у складу са неким ранијим истраживањима. Хаплотипова претпостављам нема. 

И једна занимљивост на коју сам указивао и раније када су Хрвати у питању - Хаплогрупе N2-P189.2 готово и да нема.

--- Крај цитата ---

Ако се појави то је чист доказ о покатоличавању.

drajver:
Рад се зове

Croatian Genetic Heritage: Renewed Y Chromosome Story a Decade Later

И онда десет година послије ураде исту STR анализу , али на већем броју маркера. Ништа ту није Renewed

Једино што би могло бити корисно из овог рада јесте да су дали ту табелу са 27 маркера, међутим колико видим нису је објавили.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију