Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 107360 пута)

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #880 послато: Април 05, 2024, 04:15:07 поподне »
На одмору су до 8. априла...

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 907
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #881 послато: Април 05, 2024, 04:25:27 поподне »
На одмору су до 8. априла...

Одмору од чега? Ни до сада нису радили. Мора да је менаџер неки убер неспособни лик, ово је катастрофа са кашњењима.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Ваљевац

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • R1b
Одг: Dante Labs
« Одговор #882 послато: Април 05, 2024, 04:35:23 поподне »
Најзанимљивије је што они и даље као нешто раде, и даље продају китове, и даље  помињу на сајту да секвенцирање траје 8 недеља.
Иако људи чекају по годину и по дана.

За очекивати би било да затворе радњу, покупе паре које су узели до сада, и никада се више не огласе....... Да то буде потпуна озваничена превара. 

Ван мреже Слобо

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 80
Одг: Dante Labs
« Одговор #883 послато: Април 05, 2024, 05:12:21 поподне »
Одмору од чега? Ни до сада нису радили. Мора да је менаџер неки убер неспособни лик, ово је катастрофа са кашњењима.

Талијани су то брате, (што би рек'о Лала - маму ли им мађарску :) ), морају мало одморит' од свега што нису урадили...

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 527
Одг: Dante Labs
« Одговор #884 послато: Април 09, 2024, 12:27:05 поподне »
Ја сам им послао мејл (реда ради) пре неких 10-15 дана. Нисам добио никакав одговор до сада.

Сад сам мало погледао услове сторнирања:

Уколико узорак након испоруке у року од 30 дана не стигне у лабораторију, добија се новац назад.

Уколико наручилац одлучи да одустане од анализе, а лабораторија је већ послала кит, наплаћује се 25 евра за кит и 10 евра за пошиљку и обраду.

Уколико је кит примљен и послан у лаборатирију, још није стигао, а наручилац одустане, обрачунава се још 35е. (ово тек не контам).

У сваком тренутку можете да одустанете од објаве вашег резултата, али након 30 дана више немате право на поврат новца. (мислим да је код већине ова опција у питању)



« Последња измена: Април 09, 2024, 12:41:11 поподне Malesevic »

Ван мреже Dimov

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Dante Labs
« Одговор #885 послато: Април 15, 2024, 11:12:41 пре подне »
Ја сам им послао мејл (реда ради) пре неких 10-15 дана. Нисам добио никакав одговор до сада.

Сад сам мало погледао услове сторнирања:

Уколико узорак након испоруке у року од 30 дана не стигне у лабораторију, добија се новац назад.

Уколико наручилац одлучи да одустане од анализе, а лабораторија је већ послала кит, наплаћује се 25 евра за кит и 10 евра за пошиљку и обраду.

Уколико је кит примљен и послан у лаборатирију, још није стигао, а наручилац одустане, обрачунава се још 35е. (ово тек не контам).

У сваком тренутку можете да одустанете од објаве вашег резултата, али након 30 дана више немате право на поврат новца. (мислим да је код већине ова опција у питању)

Ja cu probati da povratim novac. A Ako DNK poreklo bude nesto uspelo da organizuje u lokalu na ovu temu u skorijoj buducnosti - rado cu im dati svoj novac.

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 711
Одг: Dante Labs
« Одговор #886 послато: Април 15, 2024, 02:27:10 поподне »
Јел могуће да су само Италијани у игри (сетите се серије 'Ало,'ало)? Јел не може код Јапанаца,Хонг Конг, Немачка, Сингапурћана што би рекао Шојић?

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 527
Одг: Dante Labs
« Одговор #887 послато: Април 16, 2024, 03:52:38 поподне »
Ja cu probati da povratim novac. A Ako DNK poreklo bude nesto uspelo da organizuje u lokalu na ovu temu u skorijoj buducnosti - rado cu im dati svoj novac.

Нисам добио одговор ни на нови мејл који сам послао пре 7 дана, тако да мислим да ћемо ми врло тешко видети и уложени новац и резултате. Можда не било лоше да "Порекло" генерално да препоруку да се на Данте Лабс више не раде тестови јер беспотребно је да људи губе свој новац.

Цитат
Јел могуће да су само Италијани у игри (сетите се серије 'Ало,'ало)? Јел не може код Јапанаца,Хонг Конг, Немачка, Сингапурћана што би рекао Шојић?

Као седиште компаније ипак се не наводи Италија, већ је централа у САД. У Италији је очигледно нека испостава за Европу.

Ван мреже Драган Максимовић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 10
  • Y-DNK: I2-Y3120>S17250>PH908
Одг: Dante Labs
« Одговор #888 послато: Април 18, 2024, 05:25:10 поподне »
Ево да поделим моја досадашња искуства. Мало подсећање: 28.02.2024. године сам наручио и платио тестирање, 18.03. сам од УПС-овог подизвођљача у Србији добио обавештење да је комплет код њих у цариснком магацину, да га као физичко лице не могу увести и да нађем шпедитера који ће извршити привремени увоз. Прихватио сам Ојлеров савет и 24.03. сам се и-меилом обратио Данте лабсу са објашњењем у чему је проблем и молбом да прихвате букални брис или да ми предложе друго решење. У Међувремену је Милош предложио да тражим да ми пошаљу нови комплет на адресу ван Србије, па сам и тај предлог прихватио. Како до 09.04. нисам добио одговор на моју прву поруку, послао сам им другу поруку где сам сада предложио могућа решења: да прихвате букални брис, да ми комплет пошаљу на неку адресу у земљи ЕУ или да ми врате уплаћени новац. Овога пута одговор сам добио већ сутра дан, али са тврдњом да на сајту УПС-а стоји да сам је прибор испоручен. Истога дана им одоварам да је то пракса УПС-овог подизвођача у Србији да када пакет стигне у царински магацин пошиљку означе као испоручену (у прилогу им доставим поруку курирске службе где то они признају сами). И опет нема одговора недељу дана тако да ја 17.04. шаљем поновљену поруку и понављам моја три предлога. И овај пут након ургенције сутра дан тј. данас стиже ми њихова порука која донекле буди наду да ћу успети макар са доставом узорка (а онда да чекам са свима вама осталим годину или две док не стигну резултати). Њихов одговор дајем у оригиналу како не бих ја у преводу забрљао:

We sincerely apologize for the delay in getting back to you. I am sorry for the confusion, I see what you mean about the package not reaching you. The best option is to send a new kit to the address in EU, then you would need to arrange for the kit to be sent from that EU address to you and back to the EU address.
Alternatively, you can let me know what type of kit you can use and I'll check with our lab if they can work with it. Shipping back DNA material from Serbia may be still complicated, so you have to declare the package in a certain way. This is often the real challenge. Most customers are successful in shipping back using the postal services rather than private couriers.

If you have a picture of the saliva buccal swab kit you have, please send it to me. Otherwise, we can arrange for a new kit ourselves, in that case, please let us know the shipping address. Thanks. Best regards


Намера ми је да им пошаљем фотографије прибора за брис који сам управо купио у апотеци (4 комада), па ако их прихвате, да им шаљем. Ако им ови прибори не буду одговарали, највероватније им шаљем адресу колегиницине другарице која живи у Бечу и релативно често долази за Београд па би на тај начин могао и да вратим крвни прибор.

Надам се да ће некоме користити овај део мог искуства.
Највредније што остављамо потомцима су корени и крила.

Ван мреже Драган Максимовић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 10
  • Y-DNK: I2-Y3120>S17250>PH908
Одг: Dante Labs
« Одговор #889 послато: Април 19, 2024, 06:18:19 поподне »
Имао бих питање за некога ко је добио комплет преко адресе у земљи Европске уније у задњих неколико месеци (због „свежине” искуства). Занима ме да ли курирска служба само донесе пакет на наведену адресу без сувишних питања типа шта је у пакету,  чему служи и са достављањем разних изјава и потврда као што је случај код нас. Замолио бих познанике у Аустрији да приме комплет за мене али бих волео да буду што мање „малтретирани” кад их већ молим за услугу. Унапред захвалан за сваку информацију.
Највредније што остављамо потомцима су корени и крила.

Ван мреже ВелиборЛазић13

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 236
  • N2
Одг: Dante Labs
« Одговор #890 послато: Април 19, 2024, 07:30:18 поподне »
Имао бих питање за некога ко је добио комплет преко адресе у земљи Европске уније у задњих неколико месеци (због „свежине” искуства). Занима ме да ли курирска служба само донесе пакет на наведену адресу без сувишних питања типа шта је у пакету,  чему служи и са достављањем разних изјава и потврда као што је случај код нас. Замолио бих познанике у Аустрији да приме комплет за мене али бих волео да буду што мање „малтретирани” кад их већ молим за услугу. Унапред захвалан за сваку информацију.

Ако имате некога у БиХ дајте адресу, достављају без проблема и икаквих питања, у року од 10-15 дана од дана слања. Ако немате никог пишите ми у пп.

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 527
Одг: Dante Labs
« Одговор #891 послато: Април 20, 2024, 10:47:38 пре подне »
Имао бих питање за некога ко је добио комплет преко адресе у земљи Европске уније у задњих неколико месеци (због „свежине” искуства). Занима ме да ли курирска служба само донесе пакет на наведену адресу без сувишних питања типа шта је у пакету,  чему служи и са достављањем разних изјава и потврда као што је случај код нас. Замолио бих познанике у Аустрији да приме комплет за мене али бих волео да буду што мање „малтретирани” кад их већ молим за услугу. Унапред захвалан за сваку информацију.

Не постављају се никаква питања. Једноставно добијете пакет.

Ван мреже Dimov

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Dante Labs
« Одговор #892 послато: Април 22, 2024, 03:48:05 поподне »
Ево да поделим моја досадашња искуства. Мало подсећање: 28.02.2024. године сам наручио и платио тестирање, 18.03. сам од УПС-овог подизвођљача у Србији добио обавештење да је комплет код њих у цариснком магацину, да га као физичко лице не могу увести и да нађем шпедитера који ће извршити привремени увоз. Прихватио сам Ојлеров савет и 24.03. сам се и-меилом обратио Данте лабсу са објашњењем у чему је проблем и молбом да прихвате букални брис или да ми предложе друго решење. У Међувремену је Милош предложио да тражим да ми пошаљу нови комплет на адресу ван Србије, па сам и тај предлог прихватио. Како до 09.04. нисам добио одговор на моју прву поруку, послао сам им другу поруку где сам сада предложио могућа решења: да прихвате букални брис, да ми комплет пошаљу на неку адресу у земљи ЕУ или да ми врате уплаћени новац. Овога пута одговор сам добио већ сутра дан, али са тврдњом да на сајту УПС-а стоји да сам је прибор испоручен. Истога дана им одоварам да је то пракса УПС-овог подизвођача у Србији да када пакет стигне у царински магацин пошиљку означе као испоручену (у прилогу им доставим поруку курирске службе где то они признају сами). И опет нема одговора недељу дана тако да ја 17.04. шаљем поновљену поруку и понављам моја три предлога. И овај пут након ургенције сутра дан тј. данас стиже ми њихова порука која донекле буди наду да ћу успети макар са доставом узорка (а онда да чекам са свима вама осталим годину или две док не стигну резултати). Њихов одговор дајем у оригиналу како не бих ја у преводу забрљао:

We sincerely apologize for the delay in getting back to you. I am sorry for the confusion, I see what you mean about the package not reaching you. The best option is to send a new kit to the address in EU, then you would need to arrange for the kit to be sent from that EU address to you and back to the EU address.
Alternatively, you can let me know what type of kit you can use and I'll check with our lab if they can work with it. Shipping back DNA material from Serbia may be still complicated, so you have to declare the package in a certain way. This is often the real challenge. Most customers are successful in shipping back using the postal services rather than private couriers.

If you have a picture of the saliva buccal swab kit you have, please send it to me. Otherwise, we can arrange for a new kit ourselves, in that case, please let us know the shipping address. Thanks. Best regards


Намера ми је да им пошаљем фотографије прибора за брис који сам управо купио у апотеци (4 комада), па ако их прихвате, да им шаљем. Ако им ови прибори не буду одговарали, највероватније им шаљем адресу колегиницине другарице која живи у Бечу и релативно често долази за Београд па би на тај начин могао и да вратим крвни прибор.

Надам се да ће некоме користити овај део мог искуства.

Теби су одговорили .... мени још нису. Послао 3 поруке ... последња је да ми врате паре. Али с обзиром да нису одговорили ни на прве две поруке, не очекујем да одговоре ни на последњу.

Ван мреже kocovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Dante Labs
« Одговор #893 послато: Април 22, 2024, 07:59:40 поподне »
Теби су одговорили .... мени још нису. Послао 3 поруке ... последња је да ми врате паре. Али с обзиром да нису одговорили ни на прве две поруке, не очекујем да одговоре ни на последњу.

Пробајте са пословног gmail налога да им пошаљете (ако га имате, ако немате раније је био бесплатан). Алтернативно, можете да кориситите опцију која је уграђена у Outlook. Методи бр. 2 и 3 у овом линку:
https://www.saleshandy.com/blog/know-someone-opened-your-email/

Онда ћете барем знати да вас игноришу.

Ван мреже Драган Максимовић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 10
  • Y-DNK: I2-Y3120>S17250>PH908
Одг: Dante Labs
« Одговор #894 послато: Април 23, 2024, 08:19:25 пре подне »
Теби су одговорили .... мени још нису. Послао 3 поруке ... последња је да ми врате паре. Али с обзиром да нису одговорили ни на прве две поруке, не очекујем да одговоре ни на последњу.

Мени су углавном одговарали на поновљену поруку. Увек на почетку напишем нешто у стилу "Пре икс дана сам Вам се обратио са молбом за решавање мог проблема па како до данас нисам добио одговор понављам захтев. Молим Вас или да ми предложите решење за мој проблем или да ми вратите новац који сам Вам платио." . И онда у пар реченица објасним проблем и предложим начине решавања.
Наравно, увек користим за слање и-меила опцију „Replay” како би се видело шта сам све и када писао, па нека читају.
А можда сам случајно налетео на неког у њиховој служби који хоће заиста да помогне. Ко би га знао.
Највредније што остављамо потомцима су корени и крила.

На мрежи Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #895 послато: Април 23, 2024, 08:29:37 пре подне »
Пишите директно Валентини

[email protected]

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1369
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #896 послато: Април 23, 2024, 09:52:33 пре подне »
Можете им писати на било коју адресу, небитно је. Као неко ко има дугогодишње искуство са њима и округло 20 отворених налога на њиховом сајту (наравно, од тог броја су већина Никшићи), потенцирао сам увек у препискама своју максималну лојалност и жељу за наставком сарадње. Одговоре добијам уредно и сваки пут са обећањима да ће ускоро кренути са секвенцирањима, чак су ми за двојицу кандидата они сами предложили неки додатни сет  бесплатних медицинских анализа које се не налазе у склопу поручених WGS тестова као једну врсту "надокнаде" због њиховог кашњења, међутим, ништа се ново не дешава по питању "нових" узорака. Тако да вам ти њихови одговори не значе апсолутно ништа, само продужетак агоније. Добра ствар је што сам на време предосетио проблем и нисам желео да се даље укопавам са њима, тако да сада чекам резултате само за још тројицу кандидата чији су тестови поручени пре годину и више месеци, али све сам ближи опцији да им тражим паре назад и да их преусмерим ка YSEQ WGS тестовима уз доплаћивање. То сваког од вас добронамерно саветујем да урадите. Не губите време са њима.
« Последња измена: Април 23, 2024, 09:54:59 пре подне Владимир Бојановић »

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 907
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #897 послато: Април 23, 2024, 11:02:41 пре подне »
Владимир има право, Данте би требало избегавати док се не среде (ако се икада среде). До тада идите на Yseq или ftDNA алтернативу.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.