Аутор Тема: Новинарски текстови о генетици  (Прочитано 356217 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7254
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #500 послато: Мај 09, 2017, 09:07:31 поподне »
Погледах мало извор за Дрецунову тврдњу о хрватском истраживању и нађох ово:

http://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/srpska-pravda-preuzela-izmisljeno-istrazivanje-o-podrijetlu-hrvata-prema-kojem-su-hrvati-potomci-srba

Значи вијест је дефинитивно измишљена и то у Хрватској, али ју је српска Правда чак два пута преносила.

Миловану Дрецуну се причинило очигледно да је исту вијест слушао и гледао на ХРТ-у. Чак наводи дијалог научника и новинара са ХРТ-а, као да се то стварно десило. Питам се шта се Миловану Дрецуну још причињава...
Што се Петровића тиче и карте на коју иде, на острашћеност која иде са незнањем, а што више се упознаје материја генетике, то би та острашћеност требала да буде мања...А иако занимљив лик да се човек мало насмеје, многи се пецају на ватрене говоре Петровића...Што неко рече малопре, довољно је некоме ко незна шта је то Е, И, Р да поверује како овај човек има у малом прсту генетику, па још кад дода да су сви Илири група Е, да су сви који су група Е Срби, од праоца Сима, а динарци од Јафета, лудило, како може он сам да верује у то :) Личи ми овако у сакоу на оне америчке протестантске ватрене говорнике , да не кажем , на неког вођу секте...
« Последња измена: Мај 09, 2017, 09:11:13 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #501 послато: Мај 09, 2017, 09:46:44 поподне »
У посљедњој Ћирилици заблистао је још један генетичар- Милован Дрецун. Открио је да Срби имају ни мање ни више него 23% албанских гена. Такође споменуо је и неко истраживање хрватских научника који су открили да су Хрвати чистији Срби од Срба, па да им је хрватска Влада ускратила новац за даља истраживања. Нешто ми је то познато, али мождa као вијест са хрватске верзије njuz.neta.

Изгледа да генетика у медијима има пролаз само ако се банализује до краја. Погледајте на 1:08:25
<a href="https://www.youtube.com/v/Eo2ocTHQpB8" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/Eo2ocTHQpB8</a>

Рекао бих да је Дрецун пристрасан јер зна да припада хаплогрупи Р1б. Теши се вером у то да су и сви Е1б такође од Албанаца и да он није једини.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #502 послато: Мај 09, 2017, 09:57:47 поподне »
Рекао бих да је Дрецун пристрасан јер зна да припада хаплогрупи Р1б. Теши се вером у то да су и сви Е1б такође од Албанаца и да он није једини.

Хаплогрупизам добија на замаху код неуког света (на првом месту политичара).  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #503 послато: Мај 09, 2017, 10:07:50 поподне »
Рекао бих да је Дрецун пристрасан јер зна да припада хаплогрупи Р1б. Теши се вером у то да су и сви Е1б такође од Албанаца и да он није једини.
Ндрец :)

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #504 послато: Мај 09, 2017, 11:06:53 поподне »
Личи ми овако у сакоу на оне америчке протестантске ватрене говорнике , да не кажем , на неког вођу секте...
Чини ми се да он и јесте покушао да буде прво баптистички, па онда адвентистички проповедник. Мислим да су га и једни и други откачили а онда је решио да буде слободњак и да прича своју причу.
Хаплогрупизам добија на замаху код неуког света (на првом месту политичара).  ;)
Свака ти је на месту. Ја сам већ годину дана у овој причи а не усуђујем се да дубље зађем у тематику, да не бих нешто омануо или погрешно некога информисао. А они се фрљају тиме к'о да су на пијаци.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #505 послато: Мај 09, 2017, 11:13:50 поподне »
Хаплогрупизам добија на замаху код неуког света (на првом месту политичара).  ;)
Ндрец :)
Ја сам већ годину дана у овој причи а не усуђујем се да дубље зађем у тематику, да не бих нешто омануо или погрешно некога информисао. А они се фрљају тиме к'о да су на пијаци.

Увек су они најнеукији најгласнији у мађијању још неукијег народа.
А најгори су медији који малтене сваке недеље објаве неки "сензационални" чланак о ДНК.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #506 послато: Мај 10, 2017, 02:35:21 пре подне »
Дрецун није пуно бољи од Мипољуба Петровића у "тумачењу" генетске слике Срба.
Милогорски квази академик Мирослав Ћосовић је сигурно врло поносан на њих, зато што и они као и он верују да су нам Албанци род рођени.

www.in4s.net/cosovic-crnogorci-su-mjesavina-vlaha-albanaca/

portalanalitika.me/clanak/210255/biofizicka-antropologija-je-potvrdila-crnogorci-su-starosedioci

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7254
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #507 послато: Мај 10, 2017, 02:57:47 пре подне »
Више простора на медијима стручњацима из ове области би умањило штетно дејство неуких јавних личности у вези са овом науком...Али процес едуковања народа у вези са овом темом ће бити много спорији од наступа ових ликова...С обзиром на младост саме гране науке, проћи ће још много времена пре него што ће ово о чему се прича овде, системски бити уврштено у школство, а мислим да треба...У будућности , ово би требало да се бар пропрати у предмету биологије за средње школе напр...Али опет мислим да ће то бити немогуће, јер свака реална прича о овој теми води и до денационализације нација, а то није у политичком интересу било које нације :) Занима ме какав ће статус код власти било које нације, имати ова наука за напр.20 година, кад се море података буде још сакупило...

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #508 послато: Мај 11, 2017, 09:01:26 пре подне »
Трећи текст Синише Јерковића за Фронтал портал из Републике Српске. Поновићу да је претходни о поријеклу Срба из Црне Горе оборио све рекорде посјећености.

http://www.frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=60843

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #509 послато: Мај 11, 2017, 09:24:54 пре подне »
Трећи текст Синише Јерковића за Фронтал портал из Републике Српске. Поновићу да је претходни о поријеклу Срба из Црне Горе оборио све рекорде посјећености.

http://www.frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=60843

Сажето, јасно, информативно, без оптерећивања просечног читаоца техничким и другим небитним детаљима, вероватно ће пасти нови рекорд...

Ван мреже Милорад

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #510 послато: Мај 11, 2017, 01:07:52 поподне »
Sergius
Помоћник
****
Поруке: 117
I2-PH908
Погледај профил  Имејл  Приватна порука (Ван мреже)

Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #455 послато: Април 21, 2017, 02:08:56 поподне »
Цитат
Не знам шта мислите о њему, али ево текст Синише Јерковића за интернет портал Фронтал из Републике Срске :-)

ДНК разбија митове: Сеобе Словена је заиста било

http://frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=37066


 
Милорад Маринковић Мој коментар се односи на ранији текст ,,ДНК РАЗБИЈА МИТОВЕ: СЕОБЕ СЛОВЕНА ЈЕ ЗАИСТА БИЛО ''. У свом тексту : ,, http://pereformat.ru/.../uploads/2013/09/klyosov-balkans.pdf '' Кљосов каже : ,,...Зато, када историчари тврде како су се Словени на Балкану појавили тек средином наше ере,
то је релативно тачно, али само у погледу половине Словена, хаплогрупе I2a, “динарског”
рода, а ни то НИЈЕ БИЛО СРЕДИНОМ наше ере већ 800 година РАНИЈЕ ''...ГРЕШИ ЛИ Кљосов питам.?


Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #511 послато: Мај 11, 2017, 01:12:31 поподне »
...ГРЕШИ ЛИ Кљосов питам.?

Да.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #512 послато: Мај 17, 2017, 11:47:57 поподне »
РТС — Доказ о непознатом изумрлом човековом претку
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/2520/nauka/2734887/dokaz-o-nepoznatom-izumrlom-covekovom-pretku.html

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #513 послато: Мај 18, 2017, 10:02:42 пре подне »
РТС — Доказ о непознатом изумрлом човековом претку
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/2520/nauka/2734887/dokaz-o-nepoznatom-izumrlom-covekovom-pretku.html

Врло значајан проналазак...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #514 послато: Мај 22, 2017, 09:20:28 пре подне »
Још један у низу текстова Синише Јерковића за Фронтал...

http://www.frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=60846

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #515 послато: Мај 22, 2017, 09:24:34 пре подне »
Био је још један текст прије 3 дана, али нисам за викенд отварао Фронтал.

http://www.frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=60844#komentar

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #516 послато: Мај 22, 2017, 08:11:26 поподне »
Синиши све похвале за написано, као и Фронталу што је препознао значај онога што Порекло у целини ради, и што је за разлику од свих других који полете на све што не треба, Фронтал на крају полетео на оно што заиста треба у овом виртуелном свету. ;)



Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1943
  • G2a-FT221531
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #517 послато: Јун 01, 2017, 10:55:57 поподне »
Није права тема ал нека виде људи... ::)
%22%7D&__mref=mb]линк
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #518 послато: Јун 08, 2017, 11:19:11 пре подне »
Нервероватно какве глупости прича овај шарлатан Мирољуб Петровић 31:24-39:00 https://youtu.be/OYwafwU5vVk?t=31m24s

Овај шарлатан каже да су Ј, Е1b, R1a и R1a Илири, а да су I  Трибали и Трачани. 

Од свих народа нашао је да су Јевреји и Албанци генетски најближи Србима, а заправо су Албанци генетски врло удаљени од Срба с обзиром да се ради о два комшијска народа.   Да није жалосно било би смешно! 

Јевреје мора да убаци у сваку причу, чак тврди да су Срби јрврејског (семитског) порекла.  Човек је опседнут Јеврејима, њиховом вером и историјом.

 
« Последња измена: Јун 08, 2017, 11:24:12 пре подне Свевлад »

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Новинарски текстови о генетици
« Одговор #519 послато: Јун 08, 2017, 11:29:18 пре подне »
Мени је највећи утисак број људи у сали и како га хипнотисано слушају.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.