Аутор Тема: Dodig - Ceranje  (Прочитано 2093 пута)

Ван мреже herceg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 120
Dodig - Ceranje
« послато: Октобар 12, 2016, 08:59:13 поподне »
Pozdrav,
Ako netko zna Dodiga porijeklom iz Ceranja sa slavom Djurdjevdan, a zeli se besplatno testirsti na Y-37 za pocetak, neka se javi na PP.

Zahvaljujem.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Dodig - Ceranje
« Одговор #1 послато: Октобар 12, 2016, 09:16:20 поподне »
Pozdrav,
Ako netko zna Dodiga porijeklom iz Ceranja sa slavom Djurdjevdan, a zeli se besplatno testirsti na Y-37 za pocetak, neka se javi na PP.

Zahvaljujem.

На 23andMe постоји неки Додиг из Хрватске, хаплогрупа J1. Поставља се питање да ли су у вези са овима из Церања.

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=391.msg9710#msg9710

Ван мреже herceg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 120
Одг: Dodig - Ceranje
« Одговор #2 послато: Октобар 12, 2016, 09:55:17 поподне »
Moguce, ali bi bilo dobro provjeriti. Ako se ne varam, doticni je iz Vrgorca. Dodizi su fino namazani po Dalmaciji i Hercegovini i dobro rasporedjeni na pravoslavne i katolike. Moje nagadjanje je da su pravoslavni I1, nadam se da ce netko javiti da utvrdimo.

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Dodig - Ceranje
« Одговор #3 послато: Октобар 15, 2016, 12:19:49 пре подне »
Moguce, ali bi bilo dobro provjeriti. Ako se ne varam, doticni je iz Vrgorca. Dodizi su fino namazani po Dalmaciji i Hercegovini i dobro rasporedjeni na pravoslavne i katolike. Moje nagadjanje je da su pravoslavni I1, nadam se da ce netko javiti da utvrdimo.

Mislim da sam vidio,u okolini Metkovića...da su se nekad prezivali Dodigović.Cca oko 1700.Ti iz Neretve....