ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Препорука потребна

<< < (2/3) > >>

Ивица Јовановић:

--- Цитат: Dragan Obrenović  Октобар 07, 2022, 03:28:37 поподне ---Када буде завршено секвенвцирање у Dante Labs, јавите се, па ћу вам ја или већ неко ко има инсталиран WGS Extract, изгенерисати аутозомалне фајлове у свим постојећим форматима.

Фајлови се онда могу учитати (upload) на MyHeritage, FTDNA и GedMatch (на прва два је потребно доплатити нешто ситно након анализе, да би се откључала пуна функционалност, као када се директно преко њих уради аутозомални тест).

--- Крај цитата ---

Хоћу, хвала унапред.

Skalica:

--- Цитат: Dragan Obrenović  Октобар 07, 2022, 02:02:38 поподне ---FamilyFinder тест компаније FamilyTreeDNA (FTDNA) такође стиже у Србију, на попусту је слична цена као и код MyHeritage, а резултати се могу додатно послати и на MyHeritage (као и на GedMatch). Предност овог теста у односу на MyHeritage је што се касније може лако докупити и Y-STR тест (37, 111) или Big Y-700, без поновног слања узорка у лабораторију.


Moje poštovanje.
Na koji način se ovo radi.
Ne poznajem engleski pa mi je potrebna pomoć u komunikaciji sa компанијom FamilyTreeDNA.
--- Крај цитата ---

Драган Обреновић:
Појасните на шта мислите када кажете ”на који начин се ово ради?”

Да ли имате већ FamilyFinder тест и налог на FTDNA?

Никац:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Октобар 07, 2022, 01:16:02 поподне ---Урадио бих неки од аутосомалних тестова па тражим од вас препоруку шта је тренутно најпаметније поручити, пошто видим да тестови неких компанија уопште не стижу у Србију.

--- Крај цитата ---

MyHeritage има много бољу анализу и листу поклапања од FTDNA. FTDNA зато зна бити нешто јефтинији кад је сезона попуста.

Код FTDNA након аутосомалног теста можеш купити и y-днк и мт-днк тест без слања новог узорка, то би била нека предност. Али теби то не треба јер већ имаш WGS.

Могуће је пребацити податке с FTDNA на MyHeritage, и обрнуто, за малу накнаду, која је још јефтинија кад је сезона попуста.

Ти имаш WGS тест, па можеш пребацити податке и на FTDNA и на MyHeritage, и касније откључати пуне резултате ако желиш. На MyHeritage се резултати могу откључати бесплатно једном годишње.

Да немаш WGS, можда би најисплативије било купити FTDNA, па пребацити на MyHeritage.

Skalica:

Да ли имате већ FamilyFinder тест и налог на FTDNA?
[/quote]

Da testiran sam na 37 markera. Što dalje, kako provjeriti da li postoje ostali markeri do 111, .... Ne znam na koji način provjeriti.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију