Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Примићур Вукша (син) Милишић(а) и Жегар

<< < (3/20) > >>

Посо:
Да, од Поплаха су, сасвим сигурно, Поплашени, док би од Умиле могли бити Умљановићи.

Што се тиче села Баљци, Бешевићи, не само што су били бројан род, већ су се послије 1711. године разгранали. Од њих, вјероватно, потичу Арамбашићи, Обрадовићи, Тарлаћи, можда Тетеци, Џалете...

Бибићи би према неким резултатима са 23&Me лако могли бити генетички Мириловићи.

Имајући у виду Јуранове податке, Бибићи се у Баљцима спомињу релативно рано. Уз њих се нешто чешће јављају Гредељи/Гредељевићи. Можда Бешевићи воде поријекло од њих.

Ojler:

--- Цитат: Посо  Октобар 10, 2021, 09:15:49 пре подне ---...
Бибићи би према неким резултатима са 23&Me лако могли бити генетички Мириловићи.
...

--- Крај цитата ---

Посо, да ли можеш дати мало више информација о овоме, заиста ме занима?

И ја веровујем да су родови из Мирловић Поља који славе Јовањдан (каквих је већина) генетички Мириловићи, посебно они који се давно  помињу (Бибић, Трзин, Шарац).

Посо:
Провјерио сам поново. Ипак Бибићи нису Мириловићи. Извињавам се.
Небојша је у августу објавио резултате Бибића, католика, S17250.

Претпостављам да се ту ради о Бибићима из Промине. Требало би да су то рођаци православних Бибића из Петровог поља.

Ojler:

--- Цитат: Посо  Октобар 10, 2021, 01:08:27 поподне ---Провјерио сам поново. Ипак Бибићи нису Мириловићи. Извињавам се.
Небојша је у августу објавио резултате Бибића, католика, S17250.

Претпостављам да се ту ради о Бибићима из Промине. Требало би да су то рођаци православних Бибића из Петровог поља.

--- Крај цитата ---

Не мора да значи. Бибића Хрвата има разних. Има их на Хвару, у Славонији, затим Буњеваца у Бачкој. У шибенском крају су Бибићи католици забележени још у 16. веку. Сумњам да су било који од њих сродни са православним Бибићима из Петрова Поља.

Зрно:

--- Цитат: Посо  Октобар 10, 2021, 01:08:27 поподне ---Провјерио сам поново. Ипак Бибићи нису Мириловићи. Извињавам се.
Небојша је у августу објавио резултате Бибића, католика, S17250.

Претпостављам да се ту ради о Бибићима из Промине. Требало би да су то рођаци православних Бибића из Петровог поља.

--- Крај цитата ---

Бибићи из Промине, односно Велушића, су такође православни, и тамо су доселили из Мирловић Поља.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију