Аутор Тема: Родови I2-PH908 који славе Лазареву Суботу  (Прочитано 7035 пута)

Ван мреже nidzeta

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Родови I2-PH908 који славе Лазареву Суботу
« Одговор #40 послато: Јун 04, 2021, 01:40:43 поподне »
Na spisku Like i Krbave ima nekoliko Popovica, i generalno u jos nekoliko dokumenata sam pronasao Popovice, ali vecinom je slava Sv. Nikola ili Sv. Jovan ili nesto trece, ne mogu se tacno prisjetiti.

Popovici kojima pripadam slave Lazarevu subotu.

Pokusao sam da nadjem u tim i drugim dokumentima mjesta u kojima su navedeni Stupari i Popovicu, da li imaju poklapanja sa imenom slave, ali jos uvijek nisam pronasao ni jedan dokument gdje se navodi da Popovici uopste slave Lazarevu subotu osim u Sematizmu iz 1882. Pa cak i ovde ni u jednoj parohiji nisu zajedno.

Ван мреже Неродимац

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 296
Одг: Родови I2-PH908 који славе Лазареву Суботу
« Одговор #41 послато: Август 07, 2021, 09:35:55 пре подне »
Синоћ сам од Yfull добио СТР маркере од Турчина са којим сам формирао грану FTA65128 од гране Y84307 подгране PH908. Упређујући наше резултате разликујемо се на 16 маркера од 99 колико су нам очитане. Запазио сам подударање маркера 455 који је код нас 10 а сви остали PH908 на Српском ДНК пројекту а и на Yfull имају вредност 11. Једино Стојић из Ћелија код Лазаревца има вредност 10 на том маркеру. Пошто има 111 маркера разлика између њега и мене на 100 маркера је 15 а са поменутим Турчином је 14 маркера. Постоји вероватноћа да Стојић припада грани Y84307 што би требало потврдити тестирањем тог СНП. Ако постоји контакт од помунутог Стојића замолио бих да га доставите.