Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Љубојевићи (Петковац, Банија), хаплогрупа R1a

(1/1)

Окир СРБ:
ПРЕЗИМЕ ЉУБОЈЕВИЋ НА БАНИЈИ, ПРЕМА ПОПИСУ СР ХРВАТСКЕ ИЗ 1948. ГОДИНЕ

I. Општина Костајница
1. Меминска (1 особа без своје куће) - пописана као Љубовић
- укупно Љубојевића/Љубовића у оптштини Костајница: 1 особа без своје куће

II. Општина Петриња
1. Блиња (4 особе без своје куће) - пописани као Љубојевић
2. Дрљача (1 кућа, 7 особа) - пописани као Љубовић
3. Петковац (6 кућа, 18 особа) - пописани као Љубојевић
4. Старо Село (10 кућа, 39 особа) - пописани као Љубојевић
- укупно Љубојевића/Љубовића у општини Петриња: 17 кућа, 68 особа

III. Општина Сисак
1. Сисак (4 куће, 10 особа; 1 особа без своје куће) - пописани као Љубојевић и Љубовић
- укупно Љубојевића/Љубовића у општини Сисак: 4 куће, 11 особа

- укупно Љубојевића/Љубовића на Банији: 21 кућа, 80 особа

robert w.:
Petre, hvala na ovome. Od mene svako poštovanje i kapa dole.

Окир СРБ:
СПИСАК ЖРТАВА КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ (1941-1945)

- На званичном списку жртава нема Љубојевића из Петковца.


СРПСКО ПРИВРЕДНО ДРУШТВО "ПРИВРЕДНИК" (1897-1946)

- На списку питомаца помиње се Љубојевић Стеван Савин, из Петковца (кућа број 12), који је преко трговца Микутал Ловре и Ђукић Манојла ишао на опанчарски занат код Поповић Мите, опанчара из Панчева.


ДОБРОВОЉЦИ СА БАНИЈЕ (1912-1918)

- На списковима добровољаца помиње се Љубојевић М. Илија, из Павковца (очито се ради о Петковцу) код Петриње, који је као борац - добровољац добио земљу у Панчевачком Риту.


ШЕМАТИЗАМ ГОРЊОКАРЛОВАЧКЕ ЕПАРХИЈЕ (1883)

- Помиње се да Љубојевићи на простору Горњокарловачке епархије славе двије крсне славе: Лучиндан и Ђурђевдан.

Окир СРБ:
Ево једног сјајног податка за тестиране Љубојевиће.

На једном списку Друге банске регименте од 23.7.1754. године помиње се Стеван Љубојевић из Петковца, као бубњар.
http://postimg.org/image/l6vrkvg9z/

Занимљиво је да се на истом списку налазе и Љубојевићи из Старог Села, од којих је Гајо наведен такође као бубњар, а Никола као плаћени десетар.

robert w.:
Svaka čast Petre!
Stevan Savin Ljubojević bio je brat mog dede. Kasnije se vratio u stari kraj, u Sisak, gde je radio kao obućar. Stradao je u saobraćajnoj nesreći 1967.
U Jasenovcu je, koliko znam, stradao Janko Ljubojević, dedin brat po stricu (nažalost ne znam tačne podatke kad je rođen; njegov sin Vojo je bio veterinar u Petrinji)

Onaj spisak sam i ja bio pronašao u Gavrilovićevoj zbirci dokumenata o Vojnoj krajni, samo što nisam mogao da protumačim o kojim kvalifikacijama se radi. Čudi me da je bio bubnjar, jer smo mi totalni antitalenti za muziku :)

U međuvremenu sam pronašao prvo pominjanje prezimena Ljubojević u katunu Vojsilac u Svetostefanskoj povelji kralja Milutina 1319 manastiru Banjska. On se nalazio JI od današnje Raške. Da li imaju ili nemaju veze sa Ljubojevićima u Kratovu kod Pribojske Banje vrlo je neizvesno.

(na str 9)
 http://scindeks.ceon.rs/article.aspx?artid=1450-66961052167B&redirect=ft

(na karti na str 182 može se videti, JI od Raške, katun Vojsilac, a spominje se na str 198 kao vlaški katun; na str se spominje i Godilje, današnje Gostilje kao selo poklonjeno manastiru Banjska)
http://www.4shared.com/office/c1muhwMyce/Istorijski_casopis_-_organ_Ist.html

Pozdrav i hvala na trudu

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију