ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Поделите нове 23андМе резултате!

<< < (2/12) > >>

Бакс:

--- Цитат: Sergio  Мај 25, 2020, 10:30:36 поподне ---Нађох на Youtube:

https://www.youtube.com/v/S0fxJT6FFno

--- Крај цитата ---

Физички ме боли колико ово двоје немају појма ни о чему.

Amicus:

--- Цитат: Бакс  Мај 26, 2020, 08:57:09 поподне ---Физички ме боли колико ово двоје немају појма ни о чему.

--- Крај цитата ---

Ако ово није само фора, они онда ни раније нису знали шта су. Можда су асимиловани Румуни, Бугари или Брчаци. ;D

Бакс:

--- Цитат: Amicus  Мај 26, 2020, 09:09:16 поподне ---Ако ово није само фора, они онда ни раније нису знали шта су. Можда су асимиловани Румуни, Бугари или Брчаци. ;D

--- Крај цитата ---

Гледају карту Хрватске на којој је очигледно означен простор на ком су живели Срби, и који је био централни део РСК.
Питају се да ли су Хрвати.

ZO:
Ако није шала, а младим људима штошта може да послужи као основ за шалу, по мом схватању овакви комерцијални тестови, иначе јефтини, који малтене тако служе за забаву и доколицу су потенцијално врло опасни по све оне који нису изградили свој национални идентитет на чврстим темељима или за оне који се задовољавају површним информацијама.

А видели смо управо овде на форуму, на неким темама, да се код приказивања удела овог или оног народа код неког тестираног појединца користе разноразни аршини, зависно од компаније, па следом тога врло често нема или има мало удела Срба као народа.

Зашто је то тако - па и сам сам одговорио делимице.

Али ми се чини и стога што Срби спадају у Словене, а Словена има источних, западних и јужних, па Срби спадају у јужне Словене (ту су и Словенци, Хрвати, БиХ-и, Црногорци, Македонци, Бугари) са неким нијансама по основу мешања са назови "староседеоцима" по доласку на Балкан - комплетна папазјанија.

И сад кад неко добије резултат од неке компаније - мало си ово, мало си оно - шта да мисли - ко је он.

Чисто смишљено све за разградњу човековог унутрашњег бића.

А бити Србин и није модерно.

Канда би се неки назови Србин и зарадовао кад се код њега открије нека трунчица скандинавског, германског, романског удела (али не од Румуна - Румуна или Румуна-Влаха или ти не знам којих све већ ваљда још од Ромула и Рема и римских патриција по могућству), а ваљда би се згрозио када би се открила нека трунчица албанског, бугарског, коптског, ромског, турског (примера ради само набрајам).

А појма и нема о аутосомалној генетици.

Отприлике - људи који  се баве генетичком генеологијом одређене нације треба да пишу протестна писма тим компанијама и да траже разјашњење по ком основу праве те процене да не кажем, по мом суду, спекулације.

Јер појединац је ту немоћан, а несвесно наруџбом таквог теста и саучесник тих спекулација.




Romanijski:

--- Цитат: ZO  Мај 27, 2020, 04:48:23 поподне ---А бити Србин и није модерно.

--- Крај цитата ---

Ништа љепше него бит оно што други не могу и да хоће...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију