ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Поделите нове 23андМе резултате!

<< < (12/12)

НикПав:
Моја мајчина страна ми задаје много главобоља и на Ancestry  и на 23andme. Како је један Ругова доспео на врх теткине листе ми је мистерија, исто као Шкријељка са Ancestry са којом дели сегмент од 50 цм. Како?!
Ми јесмо са Косова по прабаби али ово су врло збуњујући сигнали.





Небојша:

--- Цитат: Небојша  Септембар 25, 2022, 10:10:24 поподне ---Једно интересантно поклапање код мене, Robert Lewandowski, R1a-CTS3402

Уколико није неки његов верни фан, могао би бити прави Роберт.



Не знам колико је лично име Роберт често међу Пољацима, али и он је на чудан начин добио име: "Lewandowski's father gave him the name Robert to make it easier for him when moving abroad as a professional footballer."
--- Крај цитата ---

Још једно фудбалско презиме код мене на 23andMe: Шевченко, Кијев, I2-CTS5966



Знао сам да је Шева наше горе лист. 8)  Презиме је иначе веома учестало у Украјини, виђао сам их и R1a на 23andMe.

Небојша:
23andMe + увео је нову опцију: Historical Matches

Уклапања су веома мала, што је негде и очекивано и делују реалније од оних веома блиских древних поклапања са Mytrueancestry


постоји и анализа за свако поклапање


историјска процена када су живели преци са одређеном генетичком сликом



Ако је још неко добио ову опцију, нека подели овде, чисто да упоредимо.

barbarylion:

--- Цитат: НикПав  Март 10, 2023, 04:40:38 пре подне ---Моја мајчина страна ми задаје много главобоља и на Ancestry  и на 23andme. Како је један Ругова доспео на врх теткине листе ми је мистерија, исто као Шкријељка са Ancestry са којом дели сегмент од 50 цм. Како?!
Ми јесмо са Косова по прабаби али ово су врло збуњујући сигнали.



--- Крај цитата ---

I meni se pojavljuje na 6-7 strani jedna sa prezimenom Škrijelj.
Sveukupno imam barem 3 Albanc/Albanke u tim poklapanjima i to samo na ancestry čini mi se, na ostalim kalkulatorima, sajtovima, nemam ih uopšte. Možda taj sajt preuveličava bliskost.

НикПав:

--- Цитат: Небојша  Март 22, 2024, 08:17:00 пре подне ---Ако је још неко добио ову опцију, нека подели овде, чисто да упоредимо.

--- Крај цитата ---

Највише делим са Кипчаком из Казахстана:

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију